Skocz do zawartości

nie zdalem egzaminu


Gość Edie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio w Sobote nie zdalem egzaminu na kat A. Nie pisze po to aby sie zalic czy cos, ale dziwi mnie uzasadnienie egzaminatora.

Powiedzial mi ze za wczesnie wystawiam noge przy hamowaniu, a powinienem ja wystawic jak sie zatrzymam i zeby sie podepszec.

2. poweidzial ze za duzo jechalem srodkiem, lub lewa czescia (prawego) pasa. To ja mu ze jak jechalem lewa, to dlatego bo chcialem zobaczyc, czy moge wyprzedzac, to on ze trzeba kierunkowskaz, to ja mu ze nie chcialem wyprzedzac tlko zobaczyc czy mam do tego miejsce, a on znowu ze trzeba kierunkowskaz.

Powiedzial ze wolno jechac tak do srodka jezdni od prawej krawedzi, a lewa jest zla.

I wspomnial, ze przekroczylem predkosc, raz czy dwa. Ale inny(bylo to 2 podejscie) egzaminator mowil ze przekroczenie dopuszczalnej predkosci kwalifikuje sie jako przekroczenie o powyzej 20 km\h. Czyli ze jak jest ograniczenie do 50 to moge jechac do 70, jak pojade wiecej niz 70 wtedy moze mnie oblac. Tak to rozkminilem. A na pewno nie jechalem 70.

I jeszcze jedno, czy jak egzaminator podaje wynik egzaminu to czy powinien to zrobic w samochodzie(ktorym jechal za mna), czy nie musi tam tego robic

Tak wiec co o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej prędkości, egzamin zostanie oblany gdy:

egzaminowany przekroczy 2 x dopuszczalną prędkość o 10km/h

egzaminowany przekroczy 1 x dopuszczalną prędkość o 20 km/h

 

A cO do do tego zjeżdżania na lewą część pasa, to wykazałeś zamiar wyprzedzania a to też się powinno sygnalizować z jednoczesnym obejrzeniem się przez lewe ramie i spojrzeniem w lusterko :buttrock:

 

Wynik egzaminu podawany jest albo na placu lub jeśli egzaminowany stwarzał zagrożenie dla ruchu w samochodzie egzaminatora na mieście.

 

Tak, siak czy owak 3mamy kciuku za następny egzamin :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolenie o szopenie z tym trzmaniem sie prawej strony. Przepisy o tym cos chyba mowia, ale kto z Nas nie chce miec dla siebie calej szerokosci pasa? (pytanie retoryczne)

Ograniczenie do 50, czyli jedziemy 50km/h i ani km wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem podobnego tematu.

 

Nie zdałem wczoraj, to było moje pierwsze podejście.

 

Powody:

1. Za wcześnie oglądałem się na ósemce (robiłem to w momencie wyjeżdżania z zakrętu, tak żeby nie kręcić nerwowo głową w ostatniej chwili, tylko zrobić to spokojnie i dokładnie; egzaminator stwierdził, że powinienem to robić w chwili wjazdu kołem na to takie ósemkowe skrzyżowanie - czyli wg mnie w doskonałym momencie, żeby akurat obejrzeć się głową i zauważyć, że się wjeżdża pod np. pod autobus :D )

 

2. (teraz uwaga, bo to mnie nieziemsko wku**wiło) Używałem migaczy na slalomie, co jest zbędne i (sic!) niepotrzebnie dekoncentruje kierowcę. Tak sobie pomyślałem, że na ulicach też chyba będę jeździł bez migania, po co się mam rozpraszać ;] Co ciekawe, choć migacze nie, to jazda na światłach mijania była wymagana na placyku.

 

Nienawidzę tych bandytów z WORDu. Za tydzień, jak dostanę wypłatę, zapłacę za następny egzamin (i tak znowu 1,5 m-ca w plecy... :/ ), mam nadzieję, że wtedy zdam. Szkoda, bo na dwie TW z wrocławskiego WORDu trafiła mi się ta lepsza, nowsza. Silnik pracował płynnie i równo, nie mocowałem się z nią przy zmianie biegów ani nic z tych rzeczy...

 

Pozdrawiam wszystkich (nie)zdających! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskaz służy do zasygnalizowania zamiaru a nie samego manewru, o czym niestety zapomina, albo nie wie większość uczestników na drodze. Po jaką cholerę mi kierunkowskaz włącza jeden palantunio z drugim , jeżeli już widzę co robi na drodze. kierunkowskaz powinien być włączony w odpowiednim momencie, czyli tak szybko jak szybko jedziemy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdałem 25,09 we Wrocku za 1szym razem. W sumie nie było tak trudno, trzeba tylko trochę robić z siebie durnia np. nawet jak samochod stoi czterema kołami na chodniku ale nagle otworzą się drzwi od naszej strony to trzeba włączyć kierunek i zdążyć się obejrzeć za siebie zanim się zjedzie na lewą część naszego pasa. Ogólnie lepiej trzymać się prawej strony żeby egzaminator nie miał do czego się przyczepić. Ja zdawałem w ciężkim deszczu i w drodze powrotnej do Wordu wpadłem w taką dziurę że dupsko zjechało mi aż na bak ale oczywiście kałuże zasłaniające wyrwy w asfalcie nie są powodem żeby zjeżdżać na środek pasa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzaminator stwierdził, że powinienem to robić w chwili wjazdu kołem na to takie ósemkowe skrzyżowanie - czyli wg mnie w doskonałym momencie, żeby akurat obejrzeć się głową i zauważyć, że się wjeżdża pod np. pod autobus :D )

Taaa.. nie ma to jak autobusy śmigające po ósemce.. :banghead: Jak pierwszy raz usłyszałem na kursie, że na ósemce trzeba się rozglądać jak na skrzyżowaniu śmiać mi się chciało..

Kierunki i rozglądanie się podczas jazdy na placu to jakieś nieporozumienie jest.. Moim zdaniem część egzaminu na placu powinna jedynie stwierdzić poprawność obsługi motocykla przy podstawowych manewrach (np. czy delikwent umie ruszyć, zmieniać biegi, zatrzymać się, zawrócić itp.)

Od wszystkich innych czynności związanych z ruchem na ulicy jest egzaminacyjna jazda po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej odświeżę trochę ten temat żeby nowego nie zakładać. Dzisiaj oblałem egzamin bo wyprzedziłem rowerzystę na przejściu dla pieszych w ogóle nie pomyślałem, że to błąd no ale nie ważne. Mam do was pytanie jak w takiej sytuacji i jak to zrobić na skrzyżowaniu - żeby zdać. Mam zwolnić do prędkości rowera i jechać za nim całe skrzyżowanie bądź pasy i dopiero wyprzedzić? A jak będzie czerwone to mam stać za nim? Spokojnie się byśmy zmieścili razem na tym pasie:P nawet egzaminator powiedział że zagrożenia nie było ale takie są przepisy. Trochę szukałem i znalazłem tylko to

"7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia,

2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi,

3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany."

 

ale o rowerze nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mówili mi nic o takiej sytuacji a że jazdy miałem zazwyczaj 20-22 to rowerzystów nie spotkałem i chce się dowiedzieć jak zrobić, żeby następnym razem zdać jak będzie taka sama sytuacja albo jak będzie na skrzyżowaniu. No o samochodem jak jeżdżę to ich normalnie wyprzedzam. Jak jeździłem rowerem to tez mi to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwolnić do prędkości rowera i jechać za nim całe skrzyżowanie bądź pasy i dopiero wyprzedzić? A jak będzie czerwone to mam stać za nim?

 

Skoro nie zdałeś egzaminu bo wyprzedziłeś rower na pasach, to chyba już wiesz że na następnym egzaminie tego robić nie wolno. W trakcie egzaminu stałbym na światłach za tym rowerem i wyprzedził go dopiero za skrzyżowaniem. Zapłaciłeś za 25 minut egzaminu więc nie masz się po co spieszyć. Trasę, wszystkie skrzyżowania i ograniczenia znasz na pamięć, więc zostaje Ci tylko uważać na to co i kiedy robisz. Uważaj też żeby za szybko nie odkręcić w momencie gdy piesi przechodzą przez pasy. Poczekaj aż będą jedną noga na chodniku. Nic nie kosztuje, a egzaminator nie dowali się że ich poganiałeś czy chciałeś rozjechać. Powodzenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kilka lat temu zdawałem to wyniki egzaminu na samym końcu koleś podawał dla całej grupki

u 7 na 8 osób czepiał się jazdy środkiem i lewą stroną pasa ruchu

ta jedna osoba z ośmiu nigdy wcześniej nie miała własnego motocykla

oczywiście wszyscy zdali :D

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...