Skocz do zawartości

Jaki olej silnikowy do R1


makaveli_ns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za jakis czas bede posiadaczem Yamahy R1 i chcialem zapytac jaki olej wlewa sie do takiego motocykla?

 

Nie jestem mechanikiem ani nie znam sie specjalnie na olejach, pytam dlatego ze mam mozliwosc kupienia za polowe ceny oleju Shell Helix i stad moje pytanie ktory z tych olejow nadaja sie i czy wogole sie nadaje, najbardziej do R1 chodzi o nowy motocykl. Chcialbym zrobic jakies zapasay na pozniej.

 

http://www.motoforum.pl/Magazyn/200507/helix03.jpg

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie najpierw jaki olej o jakich wlöasciwosciach / parametrach zaleca producent ( kazdy dealer Yamahy Ci to powie ) i taki lej. Ne ma najmniejszego sensu lac olej o wyzszych parametrach czy jakosci, bo dla silnika bedzie to obojetne, byle nie gorszy.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocyklowy, zgodny z instrukcją obsługi. żaden z podanych: motocyklowe shella są tutaj. po więcej informacji tego typu zapraszam do działu dane techniczne, poszukaj instrukcji i serwisówki, tam masz wszystko ładnie spisane

 

BTW wyrażę pełną obaw nadzieję, że jeśli przymierzasz się do r1, to na jeżdżeniu motocyklem znasz się ZNACZNIE lepiej niż na doborze oleju... :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje Yamaha leje Castrola (ASO) nie wiem co w fabryce, chociaż ostatnio lali też Agipa.

Osobiście polecam jednak Motula.

10W40 spokojnie wystarczy, jak wymieniasz po 1000km to polecam jeśli jeździsz ostro (tor, guma i tym podobne) syntetyk 300V. Jak spokojniej to śmiało lej pół syntetyk 5100. A i filtr oleju tylko ASO chyba że lubisz problemy ze smarowaniem (Yamahy niestety nie mają lampki ciśnienia oleju tylko poziomu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...