Skocz do zawartości

To poligon czy tłok z cylindrem? Pytanie dlaczego...


88kamyczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielka krzywda się stała w mojej YZ 250... dawno nie widziałem czegoś takiego. :)

Mam takie pytanie. Czy tłoki w YZ 250 2001rok były z dwoma czy jednym pierścionkiem??? :crossy:

 

Tlok

Tlok2

Cylinder

 

Mam małą koncepcje dlaczego tak się stało.

Przez pierścionek zgadza się ale dlaczego on tak pękł...

Pierwszy pierścionek jest nienaruszony, drugi został przez coś wyrwany.

Była to trzecia ( C ) selekcja tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie tloka , warto szlifnac kanaly w cylindrze , tzn zaokraglic je na rantach. Mi w ecie notorycznie lamalo pierscienie i szczerbilo tlok.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj warto warto... Chyba że się lubi wymieniać cylindry.

Może ma ktoś dojście do jakichś tańszych cylindrów? Np z wykończonym nicasilem?

Możesz szukać na ebay.com - ściągnąć zza wielkiej wody.

Albo tuleja/nowy nicasil u Woryny:

http://www.motor-tech.katowice.pl/

 

Pozdrawiam.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 10 cylindrow robilem w motor-techu i nigdy nie mialem zadnych problemow i tez wlasiciele motocykli nie mieli z nimi klopotu. Polecam faceta jak najbardziej mozna u niego tez kupic tlok.

 

Jak tlok jest na wykonczeniu to tak sie najczesciej dzieje ze albo peknie tlok albo sypna sie pierscienie. Lub mogles miec zalozony odwortnie tlok ale to odrazu po ruchu tloka by ci sie zakleszczyly pierscienie.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj warto warto... Chyba że się lubi wymieniać cylindry.

Może ma ktoś dojście do jakichś tańszych cylindrów? Np z wykończonym nicasilem?

 

Na ebay.com sa nowe cylindry oryginalne YAMAHY za 290 $ a wysylka o ile pamietam 50 $ do rocznika 99-00 a tuleje z powloka nicasilowa za 100 $ . To masz nowke cylinder za ok 800 zł. Albo tuleje z nicasilem za 400 zł.

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mocno się zastanawiam nad ściągnięciem za wielkiej wody...

Tulejowanie to jest jakieś wyjście ale nie najlepsze... Ten sprzęt ma być mocno katowany...

 

Znalazłem nowe oryginalne cylindry do yz'etek właśnie za 299$ ale nie wiem jak się do tego zabrać :wink: Konto na ebay mam kliknąć BUY IT NOW tez potrafię.

Ma ktoś jakieś większe doświadczenie w handlu z JANKESAMI??? Jak z wysyłką, zapłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...