Skocz do zawartości

CBR 1100 xx -głośne sprzęgło


kopi800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W piątek kupiłem w Niemczech Hondę CBR 1100 xx, rocznik 2003, przebieg 30.000 km, motor jest bardzo zadbany, mam jednak jeden problem: przy dodaniu gazu na luzie od obrotów ok. 1.000 do 3.000 słychać jak coś metalicznie rzęzi a po wciśnięciu sprzęgła dźwięk całkowicie cichnie i wtedy silnik chodzi bardzo czysto. Proszę o pomoc - może ktoś miał taki problem w tym modelu, być może jest to normalne, ale mam obawy, że to kosz sprzęgła do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to koszyk sprzęgłowy ale od razu wymieniać ? Niektórzy jeżdżą z tym po kilka lat i dopiero przy wymianie sprzęgła oddają do regeneracji np.: tu : http://www.sprzegla.com/

W tym linku nie ma nic o sprzęgłach motocyklowych.

"Sprzęgła samochodowe - regeneracja i tuning"

widzisz w tym subtelną różnicę a może dla Ciebie to po prostu sprzęgło?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku nie ma nic o sprzęgłach motocyklowych.

"Sprzęgła samochodowe - regeneracja i tuning"

widzisz w tym subtelną różnicę a może dla Ciebie to po prostu sprzęgło?

 

Czepiasz się Piotrze ...

 

Tutaj http://www.sprzegla-regeneracja.pl/ też nic nie pisze o sprzęgłach motocyklowych a je regenerują ale szczerze mówiąc nie polecam.

 

Jeśli bardzo nie nap..dala to trzeba zostawić i nie ruszać. Mi i mojemu kumplowi hałasowały sprzęgła więc za czyjąś radą oddaliśmy je do regeneracji. Panowie rozwiercają nity, wstawiają nowe sprężyny i potem nitują kosz na zimno (istnieje pewne ryzyko pęknięcia kosza).

 

Niestety okazało się że kumplowi sprężyny szlag trafił i zrobiła mu się młockarnia zamiast moto po przejechaniu chyba niecałego tysiąca. A wyglądały tak FOTO U mnie też na początku wszystko było cacy do pierwszego ostrego hamowania silnikiem. Sprzęgło zaczęło napi..dalać bardziej niż do tej pory. Zimą chyba kupię nowy kosz sprzęgłowy ...

 

Zauwazylem, ze ostatnio raz w tygodniu pojawia sie temat "czemu sprzeglo mi halasuje?" Moze jakis przyklejony czy cos w tym stylu, ze w KAZDYM motocyklu halasuje !

 

Ciekawe kiedy jakiś właściciel Ducati zada pytanie czemu mu tak sprzęgło hałasuje :)

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się tylko przerabiałem ten temat 30 lat temu i zwracam uwagę młodym że nie da cię wytrzeć dupy szkłem bo sam się kiedyś skaleczyłem.

Jest kilka patentów w celu poprawienia pracy sprzęgła ale to już inny temat i dochodzi się do tego latami praktyki.

Można np. nitować kosz sprzęgła od nowa bez uszkodzenia ale "trza to umić" jak mawiał mój nauczyciel.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka patentów w celu poprawienia pracy sprzęgła ale to już inny temat i dochodzi się do tego latami praktyki.

 

Rozumiem że nie chcesz zdradzić tajemnicy zawodowej ? :)

 

Może przynajmniej wiesz gdzie można kupić, dorobić sprężyny do kosza żeby się nie rozklepywały i nie pękały po 1000 km ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku nie ma nic o sprzęgłach motocyklowych.

"Sprzęgła samochodowe - regeneracja i tuning"

widzisz w tym subtelną różnicę a może dla Ciebie to po prostu sprzęgło?

Nie ma nic w linku ale regenerowałem tam koszyk sprzęgłowy - nowe sprężyny i po kłopocie.

Lepiej wydać 150PLN niż 800PLN :bigrazz: Prawda :icon_exclaim:

Taka różnica była w moim przypadku 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...