Skocz do zawartości

Prosze was o pomoc ! chodzi o wgniecenie dyfuzora !!


KaRaKaN89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy da się jakoś wyprostować wgnieciony dyfuzor ??

 

dzis smigałem po błotkach, lesie i bagienkach i miałem mała glebe w koleinie bo stała woda, a pod woda był kawałek korzenia i uciekło mi koła i bum...

ja mam coś z ręką bo mi kierownica dobiła ;/

 

najbardziej martwi mnie lekko wgnieciony dyfuzor ;/

 

8 lat huśka śmigała a tu mały wypad w teren i bum ;/ macie jakies pomysły jak wyprostowac ? wgniecenie jest w najwieszym wypukleniu wiec jakos sie powinno dac to wyprostowac ? tylko nie wiem jak bo bardzo cienka blacha jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleiny sa wredne...;/ trzeba uwazać ;/ grrr miałem też glebe ostrą przez taką jedną gliniastą koleinę (a drzewo stało obok ;/) no ale nie o tym :biggrin:

 

Jezeli wgniecenie jest niewielkie, tzn np na 1cm to nie ma sensu się bawić z prostowaniem bo takie wgniecenie nie ma sensu...co innego jak masz wgniot na pół dyfuzora to wtedy musisz ściągnąć dyfa, zatkać z obu stron szczelnie i napompować całość za pomocą sprężarki :P powino cisnienie wypchnąć wgniecenie(o ilenie ma załamania blachy) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzecia metoda to zatkanie dyfuzora z oby stron a napompowanie ok 2 barów powietrza i podgrzanie miejsca wgniecenia planikiem, reszte zrobi fizyka ;)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc, wgniegenie jest nie głębokie, ale i tak cos z tym zrobie :banghead:)) moze spróbuje znabiciem powietrza lub dospawaniem...

 

a i dziś byłem u lekaza i ręka w gipsie, ale nic nie złamałem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze czwarty sposób . Na przeciwko wgniecenia wywierć otwór , włóż tam pręt , i wyklep od środka . Następnie zaspawaj otwór . Powodzenia
Jak powierzchnia wgniecenia jest duża, to może to nie pomóc, a jedynie pogorszyć sprawę. Ja w końcu swój dyfuzor rozciąłem z przeciwnej strony do wgniecenia i wyklepałem. Jeśli stosujesz metodę kolegi "enduromaster" uważaj na resztki paliwa, tudzież oleju w dyfuzorze, coby nie zrobiła się z niego bomba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem rozcinanie i spawanie dyfuzora to czysta głupota... ale jak kto uwaza, a felgi jak sa krzywe o tez odcinacie boczki potem na pół klepiecie wszystko i spawacie ? to moze pogorszyc prace motoru a nowy dyfuzor to duuuuzy koszt wiec lepiej jezdzic z niewielka dziura niz wydawac ok tysiaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz prosze, co ma dyfuzor do felgi ?? Czy felga wplywa w jakikolwiek sposob na prace silnika ?? Ponadto rozcinanie i spawanie, to rzecz normalna... Przeciez fabryka ten dyfuzor jakos robi, i na pewno nie poprzez odlewanie go calosciowo w jakiejs formie... Takze nie widze w tym nic glupiego... Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejmiesz się cięcia upewnij się że będziesz go umiał dobrze pospawać. Jeśli będzie to zrobione nie umiejętnie będzie on miał tendencję do pękania w miejscach spawu.

 

Co do przyspawania "pręta" do wydechu i próby ciągnięcia za niego to też może nie wyjść na dobre dyfuzorowi. Blacha na nim jest dosyć cienka, więc zastanów się czy wgniecenie jest na tyle duże że opłaca sie ryzykować.

 

Na zawodach w Enduro czy Motocrossie nieraz widuje się zawodników z lekko wgniecionymi dyfuzorami i im to jakoś nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...