Skocz do zawartości

Ile palą Wasze enduraki ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Po co piszesz takie bzdury, zdrowa dt odblokowana nie powinna spalić wiecej niz 10l mój exc kręci sie duzo wyżej i jeździ sie nim bardziej agresywnie i spalanie w terenie nie przekracza 10/12 l

 

albo masz uszkodzony ślimak i zle ci kilometry lecą

bo ja nigdy nie uwieże zeby dt spaliła 18l..........

takimi tekstami straszysz tylko młodych adeptów endurowania którzy jak czytaja takie teksty to nie kupują moto bo go nie utrzymają a to gówno prawda

A powiedz mi, co nazywasz "terenem"? Bo ja tak nazywam dojazd ~5km + przez jakiś czas 1,2,3, redukcja, 1,2,3, górka, 1,2,3,4 itd, potem 30 h na pełnej manetce w rowie czy w bagnie. I tak przez 3-4 h.

 

Nie wieże, że EXC przy niezłym traktowaniu nie spali baku na motogodzine.

 

PS. Ostatnio na pełnym baku(ok 9,5 litra weszło) przejechałem 47 kilometrów.

http://bikepics.com/pictures/1324535/

 

Pozdro.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, co nazywasz "terenem"? Bo ja tak nazywam dojazd ~5km + przez jakiś czas 1,2,3, redukcja, 1,2,3, górka, 1,2,3,4 itd, potem 30 h na pełnej manetce w rowie czy w bagnie. I tak przez 3-4 h.

 

Nie wieże, że EXC przy niezłym traktowaniu nie spali baku na motogodzine.

 

PS. Ostatnio na pełnym baku(ok 9,5 litra weszło) przejechałem 47 kilometrów.

http://bikepics.com/pictures/1324535/

 

Pozdro.

ale mój exc nawet na torze piaszczystych nie przekracza 12-14 gdzie jest 1-2-3 zakręt 2-3-4 hopa i tak dalej, ale sam sobie przeczysz bo piszesz że przez 3-4 godziny jeździsz to w takim razie musisz miec jakieś 3 stacje benzynowe w lesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wiedziałem że yz490 i kx500 (chłodzony powietrzem z tarczą z przodu) to są ekonomiczne moto ;) w yz490 9l bak starcza na troche ponad godzine zabawy w lesie (kopanie dziur w bagnach piach i latanie na kole)a kx też coś koło tego zależy od stylu jazdy i terenu...wiadomo że jakby odkręcić do oporu to by pewnie w okolicach 30l było ale w tym sie nie da odkręcić do oporu więc :)

 

gadałem z kolesiem z PJ to jemu cr 500 pali też 9l/2godziny w lesie.....

 

w mtx 80c 2l stykły na 1h zabawy w piachu (podjazdy duperele cały czas 1 i opór)ale świeca jest biała więc pewnie uboga mieszanka

 

xl500r jakieś 6/100 przy cały czas opór i wahlowanie biegami strzały z gazu itp.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mój exc nawet na torze piaszczystych nie przekracza 12-14 gdzie jest 1-2-3 zakręt 2-3-4 hopa i tak dalej, ale sam sobie przeczysz bo piszesz że przez 3-4 godziny jeździsz to w takim razie musisz miec jakieś 3 stacje benzynowe w lesie

Bardzo się ciesze że EXC pali mniej niż myślałem - w końcu będzie to moje następne moto.

 

A teraz do rzeczy.

Moim zdaniem w terenie nie można przeliczyć liości spalonego paliwa na kilometry, tylko na motogodziny. Bo jak ktoś wpadnie na jakąś "ciekawą ścieżkę" , którą przejedzie 20 metrów, a spali 2 litry, to mamy spalanie 100l/100km?

 

Dlatego dobrze by było, jak byście pisali ile pali wasz sprzęt na godzine/motogodzine jazdy.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze że EXC pali mniej niż myślałem - w końcu będzie to moje następne moto.

 

A teraz do rzeczy.

Moim zdaniem w terenie nie można przeliczyć liości spalonego paliwa na kilometry, tylko na motogodziny. Bo jak ktoś wpadnie na jakąś "ciekawą ścieżkę" , którą przejedzie 20 metrów, a spali 2 litry, to mamy spalanie 100l/100km?

 

Dlatego dobrze by było, jak byście pisali ile pali wasz sprzęt na godzine/motogodzine jazdy.

 

Zeby pisać o motogodzinach to trzeba mieć licznik mth a jak wiadomo nie każdy ma :icon_evil:

 

Crm 75 6,5/100 - przy deptaniu cały czas po czerwonym polu :)

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamsel jakos duzo Ci pale ten KLX moj pali malutko 3.5-4 l na 100 . na baku robie 220 km i dopiero wlączam rezerwe. Jazda raczej ostra .

 

No dużo dużo, ale nie wiem czy to nie jest zależne od wersji... wiem iż jeszcze mam kit "dynojet" w gaźniku..

 

Ps. Pawik jak byś rozkręcał kiedyś gaźnik to zerknij jaki masz rozmiar dyszy głównej.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dużo dużo, ale nie wiem czy to nie jest zależne od wersji... wiem iż jeszcze mam kit "dynojet" w gaźniku..

 

Ps. Pawik jak byś rozkręcał kiedyś gaźnik to zerknij jaki masz rozmiar dyszy głównej.

Rozbieralem ale nie zwrocilem uwagi . Moze bede wymienial zaworek iglicowy to zerkne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w LC4 400

10-litrowy bak starcza na dwa wypady po ok. 60-70 km. Dokladnie nie wiem ile, ale mam porownanie z DR 350.

Zawsze jak z kumplem ganialismy, to i razem tankowalismy. Efekty byly takie, ze jak on lał za 15-20 zł, to ja musiałem polać za 30-50 :lalag:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...