Skocz do zawartości

Zakup motocykla


zaqui
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja sprawa wygląda następująco.

Posiadam motocykl (WSK 125), wyrejestrowany na czas remontu.

Właścicielem (jedynym) motoru był mój wujek, który zmarł w połowie sierpnia.

Mam spisane z nim 2 umowy, że kupiłem od niego ten motor na początku sierpnia.

Chciałbym to zgłosić w urzędzie skarbowym i mam pytanie jak wygląda sprawa ze zgłoszeniem przez niego w ciągu 30 dni że sprzedał motor.

Wujek już niestety nie żyje i czy nie będzie miała z tego powodu jego rodzina jakichś nieprzyjemności.

Czy wystarczy że pójdę z tymi umowami do urzędu(ew. z dokumentami motoru) i to wystarczy.

Za jakiś czas chciałbym podszykować motor, zrobić przegląd i wtedy zarejestrować go.

Proszę o rady jak wy to widzicie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wyrejestrowany na czas remontu.

 

1. jakim cudem? albo raczej kiedy? bo możliwości czasowego wyrejestrowania nie ma od ładnych kilku lat...

 

w temacie: AFAIK wystarczy twoje zgłoszenie zakupu, najlepiej jeszcze dla świętego spokoju powiadomienie ubezpieczalni. zbywca nie ma żadnych obowiązków, a baza danych jest jedna, tzn. jeden sprzęt nie może mieć 2 właścicieli - jak zarejestrujesz, automatem powinni zdjąć z wujka

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elou Zaqui jaki ten świat mały :D

Panowie nie przesadzajmy z aktami zgonu, po co to pani w okienku?

Bierzesz umowę k-s, dowód rejestracyjny i tablice idziesz do wydziału komunikacji i rejestrujesz (wcześniej musisz zrobić przegląd) Masz na to teoretycznie 30 dni od daty zawarcia umowy ( i 14 dni na wypełnienie PCC ale to raczej cię nie obowiązuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...