Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie CRM 125/250


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,masz dysze zablokowane tj. powinny byc 142(glowna), 60(ssania), 45(wolnych obrotow), 65 (wysokich obrotow) , daje ci linki do odblokowanych: http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-dysza-glowna-gaznika-dellorto-p-2697-1.html?sessID=9eac53a897f6376a9031630d1c341c32

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-dysza-glowna-p-4561-1.html?sessID=9eac53a897f6376a9031630d1c341c32

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-dysza-dellorto-p-996-1.html?sessID=9eac53a897f6376a9031630d1c341c32

Maja dysze 066 zamiast 065 ale nie ma roznicy bo to tylko jedna setna milimetra. Sklep polecam. Moja crm'ka tez smiga na dyszach z tego sklepu a poza tym maja tanio bo np. cena dyszy 4mm 0,66 w salonie hondy to ok.60zł Pozdro i jak cos to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje, bo właśnie nie wiedziałem jak to jest u mnie z tymi dyszami a jakie ewentualnie powinny być. Patrzyłem za tymi dyszami zwłaszcza za tą od ssania i nigdzie nie moglem jej znaleźć. Ale udało mi się tak wkręcić i poskładać gaźnik, że moto działa poprawnie na takiej złamanej :D Ale myślę, że w przyszłości zmienię je na te odblokowane. A wiesz jeszcze czy dużo wzrośnie apetyt na paliwo po zmianie na większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem dokładnie, ale spala ok. 0,7- 1 litra na godzine wiecej :) Ale tak mocno tego nie odczuwam, bo zwykle jezdze z kumplami po lasach i aż tak nie pałuje sprzęta. Spala mi ok. 6 litrów na 2 godziny jazdy po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz szerokość tylnej opony? Bo ja mam już zużytą 110 i bardzo słabo obraca nawet na luźnym podłożu. I zna ktoś może stronę gdzie jest dobrze wytłumaczone ustawianie zaworka wydechowego? Bo czytałem różne posty na ten temat i kiedy wyrównałem te kreski CRm działała jeszcze gorzej i przy dodawaniu gazu obroty gwałtownie na chwile spadały i momentalnie wzrastały. Nie wiem co źle robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co znaczy"Bo ja mam już zużytą 110 i bardzo słabo obraca nawet na luźnym podłożu" czy chodzi ci o słabą przyczepność? Ja mam 100 mitasa.

 

 

Co do zaworu wydechowego to odpal moto i przegazuj do 9-10 tys i na takich obrotach zgaś moto KLUCZYKIEM!!! nie przełącznikiem, wtedy zawór zatrzyma się w pozycji takiej w jakiej był w trakcie pracy silnika. Na kółku masz 2 kreski prawda? A na obudowie kółka 1 kreskę, to ta lewa kreska jak patrzysz na to kółko ma się zgrywać z tą na obudowie. Jak coś to pisz, sory ze tak późno odpisałem;)

Edytowane przez adis3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą oponą chodziło mi o to, że właśnie ma zbyt dobrą przyczepność bo czasem chce się pobawić i chcę żeby trochę porzucało tyłem ale się nie da bo opona 110 jest szeroka i dobrze trzyma się nawet jeśli jest w znacznym stopniu zużyta jak u mnie. A co do tego zaworu to właśnie tak regulowałem z tym, że silnik wyłączałem poniżej 2 tyś obrotów ale chyba to powinno być też to samo bo wtedy zawór też jest całkiem otwarty. A tak w ogóle to zastanawiam się nad wyciągnięciem łopatek zaworu i odłączeniem silniczka, bo moja crm ma właśnie kłopoty z przekroczeniem tej granicy otwarcia się zaworu czyli tak gdzieś koło 7 tyś. Na takich obrotach przerywa i strzela a żeby przyśpieszyć muszę redukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Jestem na etapie małego remonciku mojej CRM250 ( MD24 ) z 1996 roku. Powiedzcie od czego jest ten kruciec widoczny na fotce, który znajduje się pod gaźnikiem na fotce, a dokładniej pod elementem łączącym gaźnik z silnikiem- czyli tą rurą gumową, taki zaciapany olejem: https://picasaweb.go...711240340236290 - wyląda jak by była do niego jakaś gumowa rurka przyczepiona tylko od czego???? A na tej fotce: https://picasaweb.go...709933822933490 - nie wiem też jaki wężyk i od czego ma tam być ( ta biała zagięta rurka), koło tej rurki znajduje się gumowe kółko po którym ślizga się łańcuch. Wszystko bylo oki z CRMką chodziła super, tylko jak zacząłem ją rozbierać zastanawiają mnie te 2 ,,wypustki ''.

 

Dodatkowo muszę zakupić ślizg na wahacz do CRMki, zębatkę przednią i klocki z przodu. Z klockami i zębatką nie ma problemu, chociaż większość części jest do Hond CR a do CRMek trudno jest znaleźć. Mam pytanko czy ślizg w CR 125 i CR 250 jest taki sam jak w CRM 250?????? bo za chiny nie mogę znaleźć ślizgu jak wpisuję w wyszukiwarce alledrogo ,,Honda crm 250'' - w ogóle jest wtedy mało znalezionych aukcji....................

 

Dodatkowo jeszcze muszę wyprostować przednią felgę ( za szybki podjazd :) ) oraz pomalować całą ramę i zbiornik paliwa. A z tym to już sobie poradzę chyba :)

 

W ogóle to zauważyłem, że z dostępnością części i z ilością sprzętu na allegro jest miernie....

 

NIKT NIE WIE???

 

Co do króćca, to masz podłączony dozownik? Daj dokładniejsze fotki. Ślizi mogą pasować od xr 400, jeśli chodzi o nadwozie to właśnie trzeba szukać od xlr i xr. Napęd w zależności od wersji pasuje od xr'y. Klocków hamulcowych jest wszędzie full. Jeśli nie allegro to na 100% będzie genuine honda. Podaj mail to Ci podeśle serwisówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykcinek, z tym że poniżej 2 tys obrotów zawór jest otwarty to masz racje, ale dzieje się tak tylko wtedy, kiedy masz odblokowany całkowicie moduł zaworu wydechowego. Poza tym myślę że nie powinna przerywać i strzelać, może to wina gaznika itp.. Ja też mam podobnie, ale u mnie poprostu na obrotach 6-7,5 tys. słabnie, a potem gwałtownego kopa dostaje, a z tym przerywaniem to u mnie też tak było i winowajcą okazała się zbyt bogata mieszanka, ale muł w tym przedziale obrotów to jest podobno w kazdej crm/nsr 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a ja pewnie nie mam odblokowanego modułu. Nie wiem jaki jest u mnie. Szukałem kiedyś tych oznaczeń ale nigdzie ich nie widziałem. No ale wyregulowałem ten zaworek tak jak napisałeś, gaźnik przeczyściłem i też wyregulowałem i jest całkiem okej. Gaźnik też mnie dobija, bo po każdej nawet krótkiej przejażdżce w deszczowe dni mam go zaraz zapchanego błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv 84 100% odblokowany

tv bodajrze 124 zablokowany........

 

na zablokowanym sterowniku od zaworu wydechowego nie osiągniesz nigdy optymalnych osiągów, a te moduły do zaworu są praktycznie nie do dostania....

 

crm, w przedziale 6-7 tys obr ma dziurę w obrotach nawet w service manualu na ch-ke to widać przy 6.5 tys ma mniejszą moc niż przy 6tys :D dopiero od 7tys moc gwałtownie rośnie.....

 

znajdę wykres to wkleję....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

patrykcinek, tzn. masz błoto w gazniku? Czy w filtrze? Może masz gdzieś nieszczelność bo ja duuużo razy wjeżdżałem w wode ponad silnik, błota, w bagnach nieraz ugrzęzłem :D i błota nie znalazłem w filtrze NIGDY, no raz znalazłem, ale to jak mi się moto do wody przewróciło :P, mam uszczelniony filtr silikonem, każde łączenie, i jak patrzysz od tyłu to wlot wiltra powinien być niewidoczny, przynajmniej u mnie tak jest, że błoto dzięki temu się tam nie dostanie.

michoa, nie wiesz może od czego pasowały by podnóżki dla pasażera? Może od XR? bo jak kupiłem to ich już nie było, a chciałbym czasem pasażera zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dt 125 są łatwodostępne ja chyba za 40 zł komplet kupiłem ale nie wiem czy pasują musiałbyś przymierzyć .......wszystko idzie przerobić bylebyś złapał górne mocowanie na orginalną śrubę

 

z xr tylko xr650l ma podnóżki pasażera , takto cała reszta jest teoretycznie jednoosobowa....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze w gaźniku mam po prostu często pozatykane błotem. A za filtrem tam gdzie powinno być czysto wchodzi mi pasek i to pewnie m.in. dlatego mam błoto w gaźniku. Łączenia miałem pozaklejane właśnie silikonem więc przez nie nic nie powinno się dostać. Także też już nie wiem jak zabezpieczyć ten filtr, żeby nic się dalej nie dostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa, dzięki, myślałem że jak niektóre części pasują z xr 400, to podnóżki też :biggrin: no ale dzięki, pokombinuje cos z podnozkami z dt

patrykcinek,skoro masz błoto w gazniku to GDZIEŚ JEST NIESZCZELNOŚĆ. Przejrzyj dokładnie wszystko, a może masz gdzieś dziurę w obudowie filtra albo coś? Może króciec nieszczelny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa, dzięki, myślałem że jak niektóre części pasują z xr 400, to podnóżki też :biggrin: no ale dzięki, pokombinuje cos z podnozkami z dt

 

powiem ci tak

jeśli nie chcesz cwiczyć stuntu i stawać na tych podnóżkach to kup od dt 125 złap do orginalnego uchwytu w ramie jedną śrubą a drugą śrubę złap do ramy ,, na opaskę'' tzn zrób opaskę z blachy i zaciśnij na rurce od ramy i do tego przykręc drugie mocowanie od podnóżka.......

 

dopóki to będzie służyło żeby trzymać nogi pasażera i pasażer nie będzie na tym stawał -da radę...widziałem taki patent w jakimś jednosobowym enduraku i oba mocowania podnóżków były złapane ,,na opaskę'' i właściciel mówił że jest ok....

 

do xr600 w kicie dall'ara były podnóżki pasażera i też są właśnie ,,na opaskę'' mocowane

 

ja bym do ramy nie dotykał się z spawarką- żeby to dobrze złapało musi być konkretny przetop i osłabisz tym ramę w tym miejscu kiedys jak po skoku klapniesz na siedzenie (zdarza się ) możesz mieć kuku :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...