Skocz do zawartości

Yamaha xj600s diversion na pierwsze moto. Co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Jestem nowy, więc mam nadzieje że opier....lu od was nie zbiorę za to pytanko :icon_razz:. Sprawa jest następująca. Poszukuje czegoś na pierwsze moto. Interesuje mnie motocykl szosowo-turystyczny ( Yamaszka xj600S diversion ). Niektórzy piszą że sie nadaje , niektórzy że nie. Sam już nie wiem co o tym sadzić. Nie potrzebuje rakiety. Należę do osób raczej rozsądnych (tak sądzę :rolleyes: ) Dodam że mam wzrostu 176cm , waga 75kg, jesli chodzi o doświadczenie - zero (albo mniej), ale każdy kiedyś miał zerowe doświadczenie. Oczywiście przymiarki do tej Yamaszki robiłem, więc nie jest tak że widziałem ją tylko wirtualnie.

 

Więc pytanko do wszystkich doświadczonych motocyklistów :icon_biggrin: , Co sądzicie o takim wyborze? Czy to oby nie za dużo.

 

Wydaje mi się ze warto podpytać ( bo pytań jesli chodzi o pierwsze moto to naczytałem sie mnóstwo, ale i również nic ciekawego się nie dowiedziałem ).Oczywiście chodzi mi konkretnie tylko o ten model.

 

 

Czekam na szczere odpowiedzi.

Edytowane przez 21robson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym zwyczajem na forach jest poczytanie troszkę o czym już ludzie rozmawiali, zanim się założy nowy wątek... wyszukiwarka po prawej u góry

 

natomiast na pytanie odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak, jest to jeden z motocykli polecanych dla początkujących. już 600ccm, 4 cylindry, a jeszcze niewygórowana moc (w porównaniu do 100KM późniejszych nakedów), przyzwoita waga, gabaryty wystarczające nawet dla nieco wyższych osób

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zapędów na moc to bierz nie pytaj. Sam taką pomykam (1 moto wogole w życiu) i jest dobre. Najpierw będziesz myślał "o k... jak to zapi...." :icon_mrgreen:

 

Aha i najlepiej! jesli masz kase to bierz xj od 1998 i pierwsze na co patrz to czy ma dwie tarcze z przodu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapędów na moc to ja napewno nie mam. Chciałbym żeby ta xj troszkę mi posłużyła. Również to bedzie moje pierwsze moto w życiu.

 

Co do rocznika to tak, tak - tylko od 1998. Akurat mam na oku taką z 2003r.

 

Zobaczymy, mam nadzieje że człowiek który tylko tyci, tyci :icon_biggrin: się orientuję w tym wszyskim ( jak ja ), będzie w stanie ją ogarnąć. Nie wydaje mi się żeby to był aż taki potwór na początek, ale bez ćwiczenia i nauki nie ma cudów.

 

thx Frem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2003? Ich chyba od 2002 r nie produkują.

 

Oj grayfox lekko sie pomyliłeś. To wlaśnie rocznik 2003 jest ostatnim modelem. Nie moge akurat linka znaleść do stronki na dowód, ale przeszukaj google to na pewno trafisz :icon_mrgreen:

 

Robson. Opisuj moto które oglądałeś na terenie Warszawy i okolic.

Ja też szukam XJ i bez sensu żeby tracić czas na jazdę jeśli ktoś inny już go widział.

 

Szczerze mówiąc w wawce nie trafiłem żeby ktoś sprzedawał jakąs XJ rocznik 1998 lub wyżej. Wiec niższe roczniki mnie nie interesowały i nie oglądałem ich.

Ale w oczy rzuciła mi się xj na połczyńskiej 112 ( lub 113 nie pamietam nr ) rocznik 95 - z wyglądu w miarę, ale jak po odpaleniu ??? - nie wiem bo nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o XJ 600 to na pierwszy motocykl "z prawkiem" polecam jak najbardziej.

W miarę lekki, mocy ma wystarczającą ilość, w dwie osoby bez problemu można jechać w trasę i zachowywac predkości przelotowe w okolicach 120km a nawet wyprzedzac.

Porównujac inne motocykle z klasy 500-600 to dorzucilbym gs 500 ale jakis mały jest i sporo slabszy

honde cb 500 nie moge jej nic zarzucic, ale starsze modele maja bebnowe hamulce a to juz zabytek w dzisiejszych czasach, no i xj

 

Ja swoja xj 600 jezdze drugi sezon i teraz wiem czego chce, dlatego tylko sprzedaje ja :)

Zero awarii, odpala bez problemu. Polecam XJ w szegolnosci na pierwszy motocykl.

Dzieki uniwersalnosci, każdy dorasta do decyzji jaki bedzie jego drugi motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

jak najbardziej polecam. Ma moc a jednoczesnie nie jest zbyt narowista. wybacza delikatne błedy takie jak zrzucanie biegow ogolnie pozytywna!

ja mam model z 92r, choc stara to zadbana i pomyka. dlatego nie uwazam zeby kupowac jedynie powyzej 98r. pozdrawiam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no wreszcie udało mi się znaleźć moje hasło ;). Tak to jest jak sie używa 20 haseł na różnych forach :P. Wracając do tematu - przyznam że nie jest to potwór, choć jak na pierwszy rzut oka to sporawy motor ( takie było moje 1 spostrzeżenie). Przede mną jeszcze dużo dużo nauki. Na pewno trzeba być ostrożnym ( jak ze wszystkim, no prawie :P ), ale wybór był w pełni trafiony. Przede wszystkim to wygoda podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...