Skocz do zawartości

Softail-problem z silnikiem??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do kolegów znajacych bardziej harleyowskie silniki.Kolega ma Softaila z 2004r z przebiegiem ok.25 tyś km i ma dwa problemy z którymi nie może sobie poradzic.

1.Słychać mu zawór w tylnym cylindrze.Tak jakby były problemy z hydraulicznym popychaczem.Nie jest to cały czas tylko w pewnym zakresie obrotów.Rozebrał górę i mówi że według niego wszystko jest ok.Co to mopże być? Czy jest mozliwość wymiany regulatora luzu zaworów b ez zbytniego rozbierania silnika?

2.Drugi problem ma gdy hamuje silnikiem to słychać z lewej strony dziwny dzwięk.Jakby sie coś tarło.Co to może być.

 

Byłem u niego w wekkend i sam majac jeden z modeli softaila tylko starszy próbowałem zlokalizowac co to może być.Łańcuch sprzegłowy ma luz w normie a co do zaworów to ja stawiam na kasator luzu zaworowego.

Czy ktoś z was mógłby odpowiedziec co moze być przyczyna tych dwóch objawów?On do najbliższego serwisu HD ma ok.250 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tez cos podobnego widzialem w calkiem swiezym sprzecie. Z tego co kumpel mi opowiadal to stuka "prowadnica" . Wg mnie troche zle sie wyslowil, albo myslal o czyms innym - wspominal cos ze nie jest to zabezpieczone itd - nie drazylem tematu bo bylem czyms innym zainteresowany (dla mnie to oznaczalo by prowadnice zaworu) - ale musisz raczej szukac w rozrzadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to też hydroregulator. Jak kolega rozebrał góre silnika to mógl już wyjąć Ale diagnoza dźwięku przez internet to chyba domena wróżek. Dziwne tarcie to albo zły luz na łańcuchu albo na pasie. Ewentualnie coś się tam poluzowało. Może rotor alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...