Skocz do zawartości

Jakie gumy / opony / kapcie do CBF1000 (CBF 1000)


Rekomendowane odpowiedzi

Wg książeczki wymieniają Bridgestone -a BT57 F(ront) i R(ear) i Michelin -a Pilot Road A i B.

 

Pierwsze mam oryginalnie (8 czy 8.5tys jakoś tera zmam) i za niebawem bedzie trzeba zmieniać myśle że wyjdzie to jakoś na 10tyś km. Generalnie opona jak to opona od innych motocykli się nie różni..ale założyłem nowy wątek, niech se będzie do naszych maszyn.

 

 

Bridgestona BT57 w mojej okolicy nie mają a zamiast nich są BT021. Czy to nie jakies sportowe do CBRek?

A ja to potrzebuje wiadomo takiej co to sie dobrze trzyma i się nie zużywa :)

 

PS.

Co to jest opona dwuskładnikowa? typowy sport?

Edytowane przez krzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: przeniosłem do właściwego działu. "se" nie będzie - tylko tam, gdzie na to miejsce

 

secundo: gdybyś przeczytał choć kilka (z kilkudziesięciu) tematów o oponach, nie zadawałbyś podstawowych pytań - to tak a propos post scriptum

 

tertio: _naprawdę_ odpowiedzi i podpowiedzi są w archiwalnych postach. trzeba tylko wykazać ciut aktywności i poszukać (będę miły i podpowiem: w temacie jest "ranking") ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trud se zadalem jeno wyszukiwarka na model "bt57" tego bridgstona zwraca zero rezulatów tak samo jak "opony cbf". Chciałem się dowiedzieć, może ktoś paraktykował tego Michelina po oryginalnych i ma jakieś porównanie.

Motocykl motocyklowi nie równy inny typ, masa, moc, sposób jazdy nim, więc nalepiej mieć rozeznanie "od swoich".

Edytowane przez krzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma duuuuuze szczescie, Motorrad kilka tygodni temu przetestowal trzy rodzaje gum do tehgo sprzetu.

 

testowano dodatkowo Michelin Pilot Road " A " ktore sa w satndardzie.

 

sa naprawde dobrymi seryjnymi oponami w ktore producent obol Honde, sa poreczne neutralnenie ma specjalnie tendencji do stawiania motocykla przy hamowaniu, drgan kierownicy, wybacza sporo bledow , jest przewidywalna, mimo tego ze pod wzgledem przyczepnosci nie jest juz na takim poziomie jak inne porownywalne opony konkurencji.

 

Pirelli Diablo tada n atych oponach jezdzie sie podobnie nieskomplikowanie na " lekkich stopach " ( troche smieszne ale tak napisali ) Pirelli toczy sie nie tak komfortowo jak, daje jednak spora rezerwe jazeli chodzi o przyczepnosc. Ich godzina wybija gdy jedziemy na mokrej nawierzchni. Suverennie przecina wodeprzynoszac pilotom wygrana pod wzgledem bezpieczenstwa.

 

Metzeler Z6 Roadtec

 

pod wzgledem mokrej nawierzchniu niewiele gorzej od Pirelli, we wszystkich innych kategoriach o wiele lepsza od konkurencji. Jest referencja ( w stosunku do tej opony porownuje sie inne ). pelna przyczepnoosc, klasa oprecznosc, mala tendencja do stawiania motocykla ( Aufstellmoment ) podczas hamowania ( moge potwierdzic ) w pochyleniu czy nierownosciach drogi. ( Bodenwellen ) i wywazone ( wybalansowane ) bezpieczne zachowanie sie w zakretach. Zarowno przy turystyce jak i sportowej turystyce.

 

Sorry za moze nie dokladne tlumaczenie ale spiesze sie bo zaraz wyklady.

 

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gern geschehen.

 

Nie, smigam teraz na BT 014 a w przyszlym tygodniu zakladam wlasnie Z6.

 

:icon_twisted:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja z BT057 przesiadlem sie na Pirelli Diablo i musze powiedziec, ze jestem zadowolony :]. Nie wydalem fortuny (chyba to bylo 750zl za komplet z Mynetmoto), a oponki sa wg mnie bardzo dobre. Nie zauwazylem, zeby byly jakos nieprzewidywalne w deszczu - bylem zdziwiony wrecz jak pozno na mokrym odzywa sie ABS. Co wiecej wracalem na swiezutkich laczach z warsztatu gdzie mi je zalozyli 50km w ulewie i sie nie zabilem.

Z jednej strony tyl juz zamkniety - zanim przekroczyl 500km juz sie udalo :icon_twisted:.

Zobaczymy jak bedzie z trwaloscia. BT057 wytrzymala (tyl) z 11-12kkm.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trwaloscia jakich ?

 

;)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli Diablo Front z tego co widzę, to nawet 16000 km może da radę, a 14000 km na pewno. Tył nie wiem, bo z tyłu miałem Diablo Stradę i była już kiedy moto kupiłem

 

Btw. jak długo idzie przesyłka z mynetmoto?

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem na tą stronkę wychodzi za 2 oponki ok 200-240 euro. To jak za jedną tylną w Polsce. Dokładnie to tył Bridgstone BT021 890zł i 670zł za przód, podobnie za Michelina Pilot Road 840zl i 650zl przód.

 

Czy opona przychodzi owinięta w papier tylko czy w jakims kartonie?

To są nówki czy jakies leżaki tam w tym sklepie? Skąd taka róznica w cenie.

Edytowane przez krzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Kupowalem tam juz z 3-4 komplety opon. Nigdy nie przyszly starsze niz rok, a zazwyczaj mialy max. kilka miesiecy.

 

Przychodza kurierem, spiete plastikowymi opaskami (jak sa dwie sztuki), czasem wewnatrz opon sa tekturowe wkladki, zeby sie opony nie odksztalcaly za bardzo i za kawalkiem folii w jednym miejscu jest rachunek.

Takze w zasadzie nie sa spakowane w nic.

 

Doliczyc trzeba 10 lub 20e (nie pamietam) za przesylke. Tyle za 1-3 opony, kazda kolejna trojka podwaja koszt przesylki.

 

Pzdr

 

PS

http://zbyhu1.republika.pl/moto/kalcbf2.htm - druga fota na tej stronie od gory - tak wygladaja opony z Mynetmoto :)

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...