Skocz do zawartości

zmiana dźwięku


987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym sobie kupić skuter o wyglądzie motocykla 50 cm :icon_rolleyes: rzecz w tym tylko że mi się strasznie nie podoba dźwięk takiej "pszczółki" da się to jakoś zmienić nie wiem zmianą tłumika czy czegoś :wink: kompletnie się na tym nie znam i to będzie moja pierwsza dwukołówka(poza rowerem) :P Głównie chodzi mi o Aprilia RS 50 gdzieś znalazłem za około 1000 euro tyle że 96 rok ;) aaa i jeszcze jedno do jakiego przebiegu zwracać uwagę na te "machiny" j.gif Pozdrawiam Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zmienić dźwięk to wystarczy zmienić tłumnik na sportowy;]a co do przebiegu to już zależy od stanu technicznego bardziej...może mieć 5 tyś a będzie bardziej zajeżdzona niż inna z 30 tyś km...a czy w twoim wieku to nie lepiej zrobić prawko A1???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zmienić dźwięk to wystarczy zmienić tłumnik na sportowy;]a co do przebiegu to już zależy od stanu technicznego bardziej...może mieć 5 tyś a będzie bardziej zajeżdzona niż inna z 30 tyś km...a czy w twoim wieku to nie lepiej zrobić prawko A1???

nie bo potem będę musiał znowu robić normalne A i chciałbym zaczekać juz i zrobić za jednym zamachem A i B :biggrin: a poza tym nie chcę zaczynać od 500 CM tylko od czegoś mniejszego... a chcąc kupić taki "ścigacz" jak dla mnie to i tak będzie skuter :P to czym się powinienem kierować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym jak motor chodzi. Czy trzyma obroty, czy pali z pierwszego , czy nie stuka z okolic wąłu. CZasami stuki mogą być od czego innego ale to trzeba wyczuć. Nas szumy trzeba uważąć ale niektóre łożyska poprostu głośno pracuja

 

pozatym do zmiany dźwieku sa jak już napisali sport tłumiki ale także dobre sport filtry. Tyle że sport filtry to taki temat sprzeczny. FAkt że dodają trochę "basowości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo potem będę musiał znowu robić normalne A i chciałbym zaczekać juz i zrobić za jednym zamachem A i B :) a poza tym nie chcę zaczynać od 500 CM tylko od czegoś mniejszego... a chcąc kupić taki "ścigacz" jak dla mnie to i tak będzie skuter :P to czym się powinienem kierować :)

 

pisze się "ccm" :) Staraj się trzymać terminu motorower bo tak to tylko nam utrudnisz zadanie :)

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=98842&st=40 Moze z tego coś wyczytasz ale na początek masz tylko fury pokroju

 

Nowe

Yamaha TZR 50

Aprilia RS 50

Rieju RS 2

Derbi GPR

 

 

Nieco starsze

Yamaha TZR 50 (do 2002r)

Aprilia RS 50

Honda NSR 50

 

Wybór raczej skromny ale jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez 2t na sportach pierdza jeszcze bardziej

 

 

a tak z waszego na moje co to jest 2t okej będę używał motorower ;) a generalnie bardziej aprila czy yamaha bo do tych pozostałych PODOBNO ciężko z częściami gdzieś na jakimś fotum widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z waszego na moje co to jest 2t okej będę używał motorower :) a generalnie bardziej aprila czy yamaha bo do tych pozostałych PODOBNO ciężko z częściami gdzieś na jakimś fotum widziałem

 

 

2t= 2 suw

4t= 4 suw:)

jesli o to ci chodzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zmienić dźwięk to wystarczy zmienić tłumnik na sportowy;]

...zeby dzwiek z byl jeszcze bardziej irytujacy. Jedzie taki tunink, halas wiekszy niz z kosiarki do trawy a predkosc podobna. Nie wiem po co zakladac takie wydech do piedziesiatek :) Ten dzwiek nie jest w zaden sposob fajny, i juz lepiej zeby byl cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po ch#j chcesz zmieniać dźwięk w 50ccm :crossy: raz mówisz ze chcesz zmienić dźwięk raz przyciszyć zdecyduj sie człowieku. Jak chcesz zmienić dźwięk zmień wydech na sportowy proponuje firmy ARROW albo GIANNELLI. Jak chcesz wyciszyć musisz wsadzić takie specjalne gąbki do wydechu (zapomniałem jak sie nazywają) na allegro można kupić. Chyba proste... i na przyszłość polecam skorzystać z wyszukiwarki... bo było dużo takich tematów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stiff_Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...