Skocz do zawartości

Sprowadzenie anglika


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam,

anglika kupie w ostateczności, ale znalazłem auto z kierą po lewej w dobrej cenie zarejestrowane w anglii,

 

dzwoniłem do gościa który się zna na kupowaniu aut i powiedział ze na czas powrotu musze kupić ubezpieczenie przez telefon na dwa dni - 30 funów/dzień

( orientujecie się czy na mój wiek też będzie taka stawka??, prawko od 4 lat )

 

to jest tak poj*** że tylko ja mogę prowadzić na trasie, a od czasu kupna muszę go odstawic.

Wejdź na byle jaką stronę ubezpieczyciela, wypełnij formularz ale nie opłacaj ubezpieczenia, wydrukuj sobie stronę z nadanym numerem ubezpieczenia, masz dziesięć dni na opłacenie ubezpieczenia, jak nie zapłacisz ubezpieczenie przepada ale przez te dziesięć dni jest jak najbardziej ważne. przynajmniej tak było dwa lata temu.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeprowadzałem się z UK do PL to kupiłem SPRINTERA MAXI...

Przy sprzedaży poza granice GB kupujący zabiera dowód rejestracyjny V5 bez malutkiego skrawka (czerwonego) który zostaje u sprzedającego.

Od razu po transakcji radzę zadzwonić do ubezpieczalni i wykupić ubezpieczenie (telefonicznie) bo pojazd zawsze kupuje się bez ubezpieczenia!!!

Oczywiście aby jechać/parkować legalnie na terenie UK należy mieć ważne M.O.T.(przegląd) i TAX (podatek drogowy) w takim stanie możemy wracać do PL.

 

Ja swojego SPRINTERA nie przekładałem bo w Kwidzynie można legalnie rejestrować/ użytkować pojazdy z kierownicą po prawej stronie - niedługo będzie tak w całej PL gdyż jest to wymóg EU :wink:

 

W PL zaraz po przyjeździe należy udać się do US w celu zapłacenia VAT 25 - jest na to 7 dni i musi to opłacić osoba która sprowadziła pojazd na terytorium Rzeczpospolitej!!!

 

Później 1st przegląd i urząd komunikacji :crossy:

 

Pozdro all :banghead:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego SPRINTERA nie przekładałem bo w Kwidzynie można legalnie rejestrować/ użytkować pojazdy z kierownicą po prawej stronie - niedługo będzie tak w całej PL gdyż jest to wymóg EU :notworthy:

 

Kolego klapek :)

Prosze o dokladne wyjasnienie jak to zrobiles, oraz o jakas wykladnie przepisow ktora na to pozwala.

Ja wlasnie wrocilem z WK z Piaseczna, oraz z rozmow z diagnostami i ..... wg. przepisow obowiazujacych w Polsce, kiera MUSI byc po lewej.

Moze byc wyjatek od tej sytuacji, ale tylko w momencie kiedy napisze sie pismo do Ministra Infrastruktury o wydanie specjalnej zgody na rejstrowanie anglika z tytulu mienia przesiedlenczego i takie tam pierdoly :crossy:

Prosze o odpowiedz, tu na forum aby kazdy mogl sie z tym zapoznac i ..... zaoszczedzic kase z przekladki ( +- 6000 zlotych )

ps. Jakby co to moge nawet do Kwidzynia pojechac :wink:

 

Gdy przeprowadzałem się z UK do PL to kupiłem SPRINTERA MAXI...

W PL zaraz po przyjeździe należy udać się do US w celu zapłacenia VAT 25 - jest na to 7 dni i musi to opłacić osoba która sprowadziła pojazd na terytorium Rzeczpospolitej!!!

 

A ja dostalem tylko formularz Vat 24 do wypelnienia i nic do zplacenia :)

Tak mi powiedziano bo auto jest MOJE i na MOJE nazwisko :icon_mrgreen:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście był to VAT24 a nie jak wyżej napisałem VAT25 - ale zapłaciłem za TO 160zł :biggrin:

Coś w stylu: opłata za to że nie muszę płacić - Polska.....

 

Co do ustaw to w każdym urzędzie te same przepisy są interpretowane inaczej - stąd te różnice pomiędzy miastami...

 

Swojego Sprintera sprowadziłem w lutym tego roku i z rejestracją nie było najmniejszego problemu - przed pięcioma minutami dzwoniłem na tą samą stację diagnostyczną na której robiłem przegląd w lutym i dowiedziałem się że już nie można rejestrować pojazdów z kierownicą po prawej stronie.... Co za cyrk.

Jednymi słowy mój wcześniejszy post jest nie aktualny i wprowadzający innych w błąd :icon_razz:

 

Pozdro all :biggrin:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie przeszkadza ....

Robie kilka razy w roku trase Anglia - Polska i jezdze potem po Polsce i jest OK.

Kwestia przyzwyczajenia i wiekszej koncentracji .... zwlaszcza przy wyprzedzaniu, ale tez daje rade :buttrock:

Gdyby byla mozliwosc zostawiania kiery jak jest :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawdopodobnie jakis komis czy gielda pod Londynem z autami w ktorych kiera jest po lewej stronie moze ktos sie orientuje dokladniej?

 

Mi tam nie przeszkadza ....

Robie kilka razy w roku trase Anglia - Polska i jezdze potem po Polsce i jest OK.

Kwestia przyzwyczajenia i wiekszej koncentracji ....

Dokladnie jest tak jak piszesz :icon_mrgreen: Kwestia kilkunastu kilometrow aby zlapac gabaryty, potem juz idzie gladko :buttrock: A w PL i tak sporadycznie sie wyprzedza bo drogi w remoncie lub zakorkowane na maxa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...