Skocz do zawartości

rejestracja HOnda MBX80


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Drodzy Państwo chciałbym zarejestrować ten oto pojazd, z tym że tu pojawia się problem iż ona w papierkach ma wpisane 79cm jako pojemność silnika.

 

pytanie pierwsze jest takie czy można go zarejestrować jako motorower?

 

pyt2. jeżeli nie to może istnieje jakiś sposób aby to ułatwić Panu urzędnikowi? słyszałem że np. można wymienić silnik na mniejszy? Czy to prawda? Jeżeli tak to kto to potem musi potwierdzić?

 

pyt3. a jeżeli złapie mnie policja i zerkną w dowód że jest tam taka pojemność a ja nie posiadam prawka Kat. A to co mi za to grozi oprócz mandatu? Czy mogą mi zabrać prawko na samochód?

 

pozdrawiam

 

PS. może ktoś z was zna kogoś dzieś kiedyś co mógłby mi pomóc to załatwić? jeżeli tak to proszę o kontakt pod adresem:

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre udał Ci się dowcip - tylko naucz się niemieckiego a potem pisz.

 

Jeżeli ktoś ma podobne komentarze to proszę nie pisz - szkoda Twego i mego czasu.

 

 

Wiesz Polska po mimo tylu wad i braku niczego, ma jedną zaletę - tu się da wszystko załatwić tylko zależy kogo sie zna i ile to będzie kosztowało. Więc proszę nie pouczaj mnie żeby nie kombinować, bo w tym kraju jak się nie kombinuje to na drugi dzień nie ma co do garnka włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesy sposb typu PL(prawie legalny) ? weż tam wpierdziel jakikolwiek silnik 50ccm nieważne od czego nawet od podkaszarki do trawy możebyć tylko zrób to solidnie ma to jechać nie przekraczać 45km/h i świecić sie światła (nawet z akumulatora nieładowanego)i jedź na przegląd.......silnik jest częscią wymienną więc nie jest to nielegalne a że zmniejszając pojemność zmieniasz typ pojazdu (z motocykl na motorower )to inna sprawa

 

nigdzie nie musisz swojej decyzji racjonalnie motywować po prostu diagnosta robi przegląd zerowy i wystawia kwit że pojemność 50ccm i z tym do urzędasów i jest motorower

 

musisz tylko pamiętać że jeśli potem włożysz silnik od hayabusy w tą ramę i złapie cie policja to groża ci bardzo poważne konsekwencje przy których mandat za brak A to najdelikatniejsza z nich ( łukasz aprilla o tym pisał poszukaj za wprowadzanie w bład urzędnika czy wyłudzanie nieprawdy nie ma chyba nawet zawiasów tylko z miejsca 2 czy 4 lata z tym że tutaj jest troche inna kwalifikacja czynu bo to nie jest oszustwo tylko chyba niezgodność danych pojazdu z dokumentami ale i tak mówiąc po chłopsku masz prze......ne )

 

w Polsce jest wiele dziur prawnych które można wykorzystać dlatego warto znać choć troche nasze prawo.......za ciekawostke podam kumpla któremu niechciało sie płacić OC za komara to wstawił sobie ten silnik do roweru i teraz śmiga 50km/h w okularach przeciwsłonecznych(bez kasku) po ścieżkach rowerowych i nie martwi sie staniem w kolejce po rejestracje i użeraniem z urzędasami z tego co wiem nawet ograniczenie prędkości go nie obowiązuje (z tego co wiem ograniczenie do 50 km/h obowiązuje tylko samochody nie ma czegoś takiego jak ograniczenie prędkości dla rowerów a jego pojazd w rozumieniu prawa jest zwykłym rowerem).......

 

Wiesz Polska po mimo tylu wad i braku niczego, ma jedną zaletę - tu się da wszystko załatwić tylko zależy kogo sie zna i ile to będzie kosztowało. Więc proszę nie pouczaj mnie żeby nie kombinować, bo w tym kraju jak się nie kombinuje to na drugi dzień nie ma co do garnka włożyć.

 

już nas 2 żyje w jednym kraju reszta w nibylandi ;) ciekawe czy nibylandia jest w schengen czy musze mieć paszport żeby tam wbić :D

 

w tym kraju po prostu nie ma sprawiedliwości..........jedni płacą mandat za jakieś łyse opony w komarku czy brak dzwonka inni całe życie jeźdzą BMW 3.0 bez OC prawa jazdy i na podwójnym gazie tak wygląda banana republic of poland.... a zasada jest prosta jak masz miękkie serce musisz mieć twarde 4 litery wybór co masz twarde co masz miękkie zostawiam każdemu z was :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miedzy nami to wystarczy wymienic tlok, cylinder i zmienic " oprzyzadowanie " gaznika.

 

Reszte masz juz podana powyzej.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...