Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

No to nie sam się położyłem w tej rodzinie. Ja tam trochę wyszlifowałem prawy boczek ale nie było tak żle- urwałem prawy podnóżek oraz uszy mocujące go , gmol nowy z nierdzewki też był ładnie wypolerowany a teraz jest jeszcze przytarty ale trzeba przyznać , że zadziałał jak należy , no i oczywiście wydech ale nie zdążyłem go przed upadkiem wymienić bo już drugi był w drodze do mnie , no i nieopatrznie zamówiłem podnóżko - spacerówki które dostałem 2 dni po szlifie . Wszystko już powymieniane , uszy napawane moto jeżdzi , tylko odrobinę głośno bo Hardkromy naprawdę sygnalizują z daleka , że się zbliżam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,

 

dajcie znać na jakim paliwie jeździcie, na 95 czy na 98? Ostatnio na próbę zalałem w BP etylinę 98 i mam wrażenie, że jest moto nieco żwawsze a praca silnika lżejsza, ale być może to tylko autosugestia. Macie w tym względzie jakieś przemyślenia?. Wiem, że producent zaleca w instrukcji 95, ale nie mam pewności czy oktan sprzedawany w naszym kraju jest zgodny z tym co jest napisane na dystrybutorach pomimo tego że tankuję tylko na stacjach znanych marek. Nie jestem jednak pewien, czy hurtownie nie wożą tego samego szmelcu do różnych stacji.

Pozdrawiam. Lwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autosugestia. po szczegóły odsyłam do działu mechaniki, wątek pojawia się co kilka miesięcy, kwestia była dobrze wyjaśniana. 98 może mieć znaczenie dla nowych, wysokoobrotowych silników, AFAIR

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moto juz u mnie,,, chodzi dosłownie petarda,,, zakochałem sie 😎

Potrzebuje dorobić boczne mocowanie tablicy, jakieś porady czyli wymiary, do czego zamocować itd?

A moze znacie kogoś sprawdzonego w okolicach Poznania?post-86057-0-72636300-1469808372_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Dzięki. To w prawdzie po przeciwnej stronie Poznania ale w gruncie rzeczy niedaleko.

Jeżeli masz jeszcze problemy z naklejkami, to mogę Ci przekazać namiary na kolesia z Nowego Tomyśla, który odtwarzał oryginalny wzór na moim zbiorniku, bo był przytarty z jednej strony i wyszło bardzo dobrze, choć nie było tanio. Efekt możesz obejrzeć na zdjęciach, które umieściłem gdzieś wcześniej na forum przy jednym z postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jestem tu nowy, ale uważnie przeczytałem cały temat, więc ja już trochę o Was wiem ;) no i dziękuję za wszystkie posty.

 

Wcześniej jeździłem Drag Starem 1100 i Midnight Starem 1900. Przymierzałem się teraz do Warriora (nawet tutaj szukałem moto), ale ostatecznie od tygodnia mam Raidera z 2009 roku. Na razie nie pochwalę się jak wygląda, bo już zdążyłem go trochę rozebrać. Niewiele też pojeździłem na razie, bo jeszcze nie jest zarejestrowany, a do "swojego" wydziału komunikacji mam 300 km.

 

Lubię grzebać przy motocyklach i trochę zmieniać. Raider będzie w dwóch jedynie słusznych kolorach ( ;) ) czarny i czarny mat. Taki zwykły bandzior. Teraz mam kierownicę TT, wydechy V&H 2w1, małe gmole i tylną lampę led ze zintegrowanymi kierunkami. Chcę dołożyć pług z siatką (na All znalazłem surowy za 140 zł), ordynarny duży gmol (chyba pazury na to mówią) i bagażnik na błotnik w wersji solo. Do tego jakieś manetki, lusterka, podnóżki. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi lub wskazówki do moich planów zmian albo ma coś z tych rzeczy na półce i chce się ich pozbyć, to chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pochwal się jeszcze w jakiej części Polski można Cię spotkać. Jak chodzi o pługi z All są całkiem OK. Też kupiłem, polakierowałem, wstawiłem czarna siatkę i jest dobrze. Jeżeli chodzi o lusterka, ja pozostawiłem oryginalne, bo ich kształt mi się podoba. Ponadto są duże i dobrze pełnię swoja rolę w przeciwieństwie do wieli akcesoryjnych.

Życzę powodzenia w zmaganiach z moto i oby jak najszybciej w drogę.

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...