Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę wprost. Jesteś w stanie dla mnie taki gmol zrobić? Chromowanie mogę wykonać u siebie, ale zespawanie z mocowaniami do założenia na Raiderze tak jak u Ciebie, a więc z pozostawieniem pługa, na którym mi zależy. Dotychczas gmole które widziałem, wymagały montażu który eliminował pług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybył nowy kolega zwolennik porządnych motocykli pogratulować zapału majsterkowicza , ja ze zmianami w moim rajdku zbieram się latami , ale widzę już czas bo zostaję na szarym końcu. Jak tam u Was z jazdą ja na majówkę pojechałem do Szklarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co się da , na początek oparcie , gmol,rejestracja na bok , obniżenie podnóżków pasażera,wydechy może parę ozdobników zobaczymy jak wyjdzie . Oparcie już jest gmol także , ale musiałem zabrać motocykl bo jechaliśmy ekipą do Bornego-Sulinowa na spływ i do Międzyrzecza na bunkry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wtrącić parę słów dot. oleju do Raidera. Zauważyłem że coraz więcej ludzi narzeka na Motula ..... Zamówiłem olej BELRAY V-TWIN 20W50 4L PÓŁSYNTETYK HARLEY V2. Z info jakie uzyskałem na jego temat dowiedziałem się że, jest to produkt rozlewany w USA i coraz więcej serwisów zaczyna do niego przekonywać się. Użytkownicy mówią, że skrzynia biegów płynniej pracuje ..... Czekam na dostawę i zobaczymy jak na tym się jeździ ..... Podzielę się informacją na Forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tam byliśmy grzeczni w MRU tylko asfalty i trochę bruków gorzej było z kwaterą na jakimś kampingu którą kolega wynalazł nie wiadomo gdzie dojazd po piachu i runie leśnym i to pod jaką górkę , było wesoło. Odnośnie belraya koleś ma go VTX 1800 trzeba przyznać , że go chwali zamówił na kolejną wymiąnę , ale skrzynie w Hondach pracują trochę inaczej niż w Rajdku prawda panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem nowym formumowiczem i posiadaczem jednoczesnie Yamahy Raider z 2014 roku :rolleyes:

Zakup świezy bo pierwszy sezon ale moto sprowadzałem ze Stanów i jeszcze się "robi"...

 

Czy możecie podpowiedzieć temat z naklejkami tzn mam malowany bak i tylny błotnik więc naklejki pójdą w długą... i chciałem w oryginale mieć jak fabryczny tylko nie mogę znaleźć dojścia do nich. Zastanawiałem się też nad tym żeby je poprostu zlecić do zorbienia w PL bo można(kolega czesto korzysta) ale niestety nie mam wymiarów tych naklejek i też nie wiem jak je zdobyć(a moto już się maluje,,, naklejek nie ma).

 

Ktoś w Stanach wyjął cały tylny ogon i teraz kombinuję... zamówiłem akcesoryjne tylne światło z migaczami ale nie ma do czego dokręcić bo brakuje mi mocowania... macie w tym jakieś doświadczenia? podpowiecie coś? Może macie jakieś tylne światło z migaczami sprawdzone i dostepne u Nas? Mocowanie?

 

potrzebuję też mocowanie boczne tablicy... Mazak, świetne !!! mógłbys zrobić jeszcze jedną dla mnie? ;)

 

Pozdrawiam

Zalek

Edytowane przez Zalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera konczylem już posta i jakos skasowałem, wiecjeszcze raz.

uchwyt do lampy tyl: możesz probowac zdobyc oryginal w yamasze albo akcesoryjny w polkomie np., tyle ze oba sa zintegrowane z uchwytami do tablicy, dodatkowo ten akcesoryjny kuryakin z ramka rozmiaru zza oceanu. jeśli chcesz zrzucić tablice na bok to mocowanie możesz dorobic, nie jest jakies skomplikowane.

co do naklejek możesz sprobowac tez w yamasze, tyle ze raidera oficjalnie na rynku europejskim nie ma i nie wszystko jest dostępne.

jabys potrzebowal listwy na zbiornik to daj znac, mam i nie będę uzywal to możemy się dogadac

Szerokosci

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,, dzieki za podpowiedzi.
Tablice mogę wrzucić na tył jeżeli gdzieś znajdę takie mocowanie do PL tablicy plus lampy,,, jakie by pasowało ?
Jeżeli nie damrafy to faktycznie tablice rzuce na bok tylko i tak zostaje wtedy mocowanie tył do lampy i bok do tablicy,,, sam nie wiem. Zależy mi na czasie bo chce maszyna ruszyć jak najszybciej
Naklejki i mocowanie w Yamaha próbowałem i kicha,,, niestety niedostępne przez nich. Słabi sa pod tym względem. Wymieniacze i tyle

W Polkomie też nie ma tych mocowań...

Edytowane przez Zalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak rany chłopaki... jestem po zlocie :biggrin: :biggrin: VTX Polska jako innowierca... przez ten czas zaliczyłem gong z audi 80 w Radomiu. Kobitka skręcała na wprost mnie w lewo i stwierdziła, że nie będzie mi ustępować :rolleyes: gmol spisał się nadzwyczaj dobrze :laugh: nic mi się nie stało... ale dzięki ubezpieczalni (można z tego żyć) zmieniam opony przód i tył (240/40/18 :wink: ) Michelinki comander II. Kończę projekt blaszek na katankę i sakwy:

 

finalpatch.jpg

 

poza tym na naszym forum już jest 5 raiderów... myślę nad zorganizowaniem I zlotu Yamaha Raider Polska :)

Ps. mam do opchnięcia mocowanie boczne tablicy rej. ja zrobiłem swoje



Mazak co u Ciebie? Nie bądź taki, doczekam się pozytywnej odpowiedzi na moją propozycję?

 

LWG.

stary nie ma na razie szans... robię drugi gmol z kwasówki z pełną polerką + reflektory z diodami Cree 3, dodatkowo obrotomierz z tarczą... na jesieni będę miał moce przerobowe, zmieniłem osłonę pompy hamulcowej na czarną, podświetlaną - lepiej to wygląda :)

 

 

byliśmy u Hells Angels:

 

2016060317.jpg



a i jeszcze moja Córka była ze mną na XIII zlocie VTX Polska... miałem taką koszulkę:

 

snapchat73.jpg

Edytowane przez mazak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...