Skocz do zawartości

Problem z Aprilia pegaso 125


Apriliatomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

 

2 lata temu kupilem moja aprilke i jest to naprawde swietny zrywny i na 125 mocny motor.

Jakies 2 miesiace temu jeszcze lecial spoko 140km/h a teraz dupa przy 8 tys obr. zaczyna mi tak przerywac i nie da sie wiecej z niej wyciagnac jak 100km/h czyscilem juz gaznik ale to nic nie dalo wiecie moze co to moze byc? moze swiece wymiecnic czy moze mieszanka sie przestwaila jakos nie wiem z gory dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresje manometrem, a zawór wydechowy sciągasz dekielek od mechanizmu zaworu który jest na cylindrze z którejś tam strony odpalasz moto dodajesz gazu i lukasz czy dzwigienki się poruszają od mechanimu zaworu,pote, jeszcze na zgaszonym moto sciag wydech poruszaj dzwigienką zaworu i popatrz czy zawor sie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór w pegaso ma tylko jedną linkę. Sprawdzić go można bardzo prosto. odpalasz moto, i przekręcasz stacyjke jakby miał być wyłączony i tak kilka razy. Na włączonej stacyjce powinien chodzić głośniej na wyłączonej ciszej. Podejrzewam że albo właśnie zwór ci się zapiekł albo czas na nowy tłoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze jakby tlok to by tak dobrze przyspieszal i wogule? Bo do 100 i na 5/6 biegu do 8 tys nie czuc nic zeby przerywalo a pozniej to kazde auto mnie wyprzedza

 

Wymienilem swiece NGK B9ES i wydaje sie ze wszystko znosu jest ok jechalem tylko troszke przez moja uliczke ale nic nie przerywalo. Dla upewnienia mogl to byc moj problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze jakby tlok to by tak dobrze przyspieszal i wogule? Bo do 100 i na 5/6 biegu do 8 tys nie czuc nic zeby przerywalo a pozniej to kazde auto mnie wyprzedza

 

Wymienilem swiece NGK B9ES i wydaje sie ze wszystko znosu jest ok jechalem tylko troszke przez moja uliczke ale nic nie przerywalo. Dla upewnienia mogl to byc moj problem??

raczej zawor sie do konca nie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...