Skocz do zawartości

Victoria i inne setki


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam dwie takie ciekawe setki, obie z 1938 roku. Jedna to Urania-silnik sachs 98 ccm, a druga to Phanomen bob też na sachs-ie 98 ccm-rozruch na pedały. Planuje remont tego drugiego. Poskręcałem go do kupy,(zawsze tak robie przed remontem) okazało się że do oryginału brakuje mu żarówki w tylnej lampce:P Jednak nie o tym miałem pisać. Zmiana biegów w nim jest na linkę - jest taki wichajster przy kierownicy przypominający zamek do mausera-powodujący naprężanie lub zwalnianie linki. Nie wiem natomiast jak łączyła sie tak linka ze silnikiem, i jak to wszystko ze sobą działało. zostało mi parę śrubek, i coś co jest rurką fi 5 mm z twardą sprężyną wewnątrz. Zna ktoś z Was ten patent? jak to zmontować żeby funkcjonowało, Może jakieś zdjęcia? :buttrock: Sam nie zrobię, bo jestem poza miejscem gdzie jest ten pierdzipęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tradycyjnie podepnę się pod temacik. Skoro 100ccm to może i NSU Qucik to pasuje? Pogoniłem kumpla do piwnicy żeby wykopał silnik od Komara i przy okazji przyniósł silnik NSU bodajże Qucik, ok.100ccm. I teraz pytanko: Ma ktoś jakieś dane do tego typu katalog części, książeczka, skany jakieś? Z góry wielkie dzięki.

 

pzdr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. :notworthy:

 

Zdjęć całego silnika nie mam jako że jest w częściach teraz ale mam foto pokrywy i głowicy.

Elementy już po piaskowaniu, silnik był kiedyś znaleziony na złomie , za 15 czy 20 PLN kumpel go odkupił i teoretycznie działał czyli miał iskrę i wszystko się kręciło. Był zespolony z czymś co służyło jako ogrodowa pompa wody czyli wiejska samoróbka. :biggrin: Kumpel go rozebrał i schował bo stracił zapał ale teraz znowu odkopał ten silnik i zaczyna go robić. Jedyny problem może być z uszczelnieniem wału kornowego które w oryginale jest jako kawałek sznurka zrobione. Macie na to jakiś patent? Czy wypada tam dać simmering normalny? Wg. oznaczeń silnik z 1938r. Stan dobry po oględzinach.

Pokrywa:

http://foto.severinu.com/index.php?view=sh...to&photo_id=101

 

Głowica:

http://foto.severinu.com/index.php?view=sh...to&photo_id=102

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Więcej foto zdobędę na dniach. Pogonię kolegę żeby pstryknął kilka fotek.

A składanie moto mając tylko silnik to też tak "od dupy strony" trochę ale co poradzić? Szkoda sprzedać, szkoda żeby leżał i gnił więc trzeba coś z tego ulepić. Dobrze że to mały motorek to i taniej będzie go zrobić.

:biggrin:

 

A link do NSU nie działa mi. Może później spróbuje. :banghead: pzdr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały silnik, mały motorek, a koszty doprowadza cie do siwienia:-)jeszcze sie zdziwisz, szczególnie jak ci czesci braknie:-)

 

Mały silnik, mały motorek, a koszty doprowadza cie do siwienia:-)jeszcze sie zdziwisz, szczególnie jak ci czesci braknie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu granat tak sądzisz koleś ze moich stron nie mógł opylić Qłika za cholerę co prawda piękny nie był i brakuje mu parę podzespołów ale nie znalazł właściciela. No ale u mnie już jest heheh

A na allegro i bazary jeszcze ukazują co nieco do tych motorków :biggrin:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, wiem, byle jakie koła do setki 150zł:-)drogo? poszły 4minuty, pojedyncze koło, koles krzyknoł 90zł, i nie dopchałem sie, a niech ci braknie błotnika albo baku, jak kupiłem swoja bez kół i silnika za 400, i nie moge juz rok nic oprócz silnika do niego dołozyc, głupia kierownica wyskoczyła na 250zł:-)wiec powodzenia:-)

 

Nie jest problem kupic cos....Ostatnio na alle za chyba 350zł, poszła jakas setka, ...bez kół silnika i tylnego błotnika:-)i co dalej???zaczyna sie zabawa:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz może racje :bigrazz: szczerze od dawna nie szperałem po allegro ale powiem tobie Granat ze w Łodzi prędzej znajdziesz taniej tak sądzę :icon_biggrin: hmmm Granat podeślij foto swojej 100tki jak oczywiście możesz Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...