Skocz do zawartości

Mam zagwozdke- ciągnie mnie do"lasu" i do sportu!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A propo's wieku w którym trzeba zacząć żeby coś osiągnąć - mam (miałem) ten sam problem. Nie szło zapisać się do szkółki żużlowej bo trener twierdził, że w moim wieku to już po herbacie. I tu wielkim sercem wykazała się moja mamuśka! Zawsze trzęsąca się kiedy wsiadałem na moto, mająca pogląd na sprawę jak większość (czyli : kupił motocykl - skręci kark), wyprosiła u trenera żeby przyjął mnie do grupy! :) Dostałem się i było dobrze. Czasem żałuję, że nie ciągnąłem tego...Teraz to już w ogóle nonsens siadać na motocykl i myśleć, że coś można wywalczyć...Obiecałem sobie jednak, że kupię enduraka (kocham to) i nadejdą dobre czasy, że będę mógł wyszaleć się za wszystkie czasy...Tego mi trzeba ;) .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kojarzycie Joela Smets'a?? Podobno on też zaczął w wieku 20 lat i co- wyszło mu to na dobre i to jeszcze jak, mistrz świata i to kilku krotny...

W każdym razie trener i pare innych osób stwierdzili że będzie mi bardzo trudno ale nie znaczy że nic nie osiągne- czeka mnie tylko mnóstwo mnóstwo pracy i jak sie nie poddam i "dobrze odrobie lekcje" to przy odrobinie szczęści i talentu mam teoretycznie szanse.

Tak więc wydaje mi sie że lepiej późno niż wcale i uważam że warto spróbować- będe dobry czy nie będe i tak nie robie tego tylko dla wyników tylko dla spełnienia swojego marzenia,wielkiej frajdy i daje mi to kupe radośći i satysfakcji. A jeśli uda mi sie jako tako nawiązać walke z innymi i wybić sie z tłumu choć troche to będzie to tylko dodatkowa motywacje i szczęscie pomnożone razy 100! :)

Tak więc ja polecam wszystkim i we wszystkim starać sie dążyć do swoich celów, walczyć o marzenia i nie poddawać sie nigdy choćby wszyscy twierdzili że to i tak bez sensu bo nie ma rzeczy nie możliwych!! ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku dopiero teraz dosiadłem się do kompa. Jak tam poszło w sobotę? Dali ci pojeździć? Jeśli tak to na czym?

 

A co do tamtej środy jeśli to był czarny Monster to na pewno mój, bo drugiego czarnego w Gdańsku nie ma (przynajmniej do tej pory nie spotkałem). A co do odgłosów to każda V2 pięknie brzmi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć nie dali ale nikt nie jeździł- to był trening na którym wszyscy szlifowali kondycje.

Było bardzo fajnie, choć nie powiem- ciężko! Tak jak sie spodziewałem czeka mnie mnóstwo pracy żeby podciągnąc forme do wiosny(na motorki wsiadamy pod okiem trenera w marcu ale wiem że ci którzy mają i tak ganiają teraz we własnym zakresie ;) ).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i na niczym sie nie zawiodłem raczej- spełniam swoje marzenie i jestem naprawde bardzo szczęśliwy! :D

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć nie dali ale nikt nie jeździł- to był trening na którym wszyscy szlifowali kondycje.

Jeśli możesz to opisz coś bliżej. w ogóle mógł byś ciągle przeprowadzać nam relace z takich treningów na motorze czy bez nieważne, wszelkie informacje będą cenne.

Jestem ciekawy jak to wygląda. Sam mam zamiar rozpocząć przygode z motocyklami terenowymi (myśle że cuś już niedługo zakupie) oczywiście tylko tak dla siebie bo w stosunku do Ciebie to jestem prawie emerytem więc o wyczynie w motocrossie nie ma mowy pozostaje mi pobawić się w enduro.

No i życze ci powodzenia może drzemie w tobie ukryty talent. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jeśli komuś to pomorze to moge zdawać relacje co i jak...

 

Narazie wygląda to tak: wszyscy raze w klubie spotyają sie tylko w soboty(dopóki nie zaczniemy jeździć), trening odbywa sie na dworze, najpierw troce biegamy, potem ostro gramy w piłke(w sobote było ze 30cm śniegu na boisku więc grało sie naprawde ciężko ale bardzo fajnie ;) ) i na koniec znowu bieganie...

 

Natomiast w tygodniu każdy zajmuje sie sobą we własnym zakresie(z tym że zawodnicy sie zgadali i wynajmują 3razy w tygodniu sale gimnastyczną).

 

Z racji że moja kondycja jest bardzo kiepska przez dwa tygodnie musze sie rozruszać i rozbiegać- biegam praktycznie codziennie rano conajmniej godzine z tym że nie mają to być biegi na dystans a na intensywność(tzw.interwały czyli biegniesz normalnie potem ostry sprint a potem zwalniasz i za chwilke znowu to samo..) a oprócz tego rozciąganie i ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała(czyli wszlekiego rodzaju pomki itp.).

 

Po tym okresie dostane już ścisłe wytyczne od trenera co mam robić,ile jak i gdzie...

Napewno dalej będzie bardzo dużo biegania, może odrobina siłowni wskazany bardzo jest basen i wszystkie ćwiczenia ogólnorozwojowe tak jak np.gra w piłke nożną i inne podobne sprawy.

Do tego dochodzą jeszcze co pewien czas(chyba dość regularnnie) badanie lekarskie polegające na określeniu wydolności organizmu- diżeki nim będzie czarno na białym widać czy dany zawodnik rzeczywiście trenuje, pracuje i robi postępy czy stoi w miejscu albo sie cofa!

Co do jazdy to trener powiedział że zdecydowanie mam kupić 125tke bo łatwiej będzie wszystko opanować i nabrać właściwych nawyków.

Co ciekawe powiedział że skoki to najłatwiejsza rzecz w całej tej zabawie i można sie ich stosunkowo szybko nauczyć- najtrudniej wyrobić w zawodniku nawyki prawidłowej postawy, odpowiedniej pozycji w zakręcie i techniki ich pokonywanie, powiedział że po tym rozpoznaje sie jak dobry jest dany zawodnik i męczy sie tym nawet takich którzy śmigają po 10 i więcej lat...

Potem przyjdzie czas na licencje(gdy zaczną sie zawody) bo musze wystartowac zdaje sie conajmniej dwa razy(ta którą miałem kiedyś przepadła bo minęło zbyt dużo czasu) i wtedy będe mógł ją uzyskac- najpierw dostane licence B a potem zostanie automatycznie przepisana na licencje B czyli uprawniającą do startów w mistrzostwach polski.

Ten rok calutki poświęcam na nauke i musze ją brać i chłonąc całymi garściami. Bede starał sie startować w jakichś zawodach(raczej niższej rangi ale o tym zadecyduje trener) ale nie dla wyników tylko dla czerpania nauki.

 

To chyba byłoby na tyle(na obecną chwile) w telegraficznym skrocie... :roll:

 

aha- koszty członkowstwa w klubie nie są bardzo duże- 20zł. miesięcznie natomiast licencja to 190zł na rok(z ubezpieczniem obowiązkowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki,

mnie takie rzeczy interesują

 

najtrudniej wyrobić w zawodniku nawyki prawidłowej postawy, odpowiedniej pozycji w zakręcie i techniki ich pokonywanie

 

Jak będziesz wiedział więcej na temat tej postawy to też chętnie się czegoś nowego dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zazdroszcze Ci treningów z Zupą bo to naprawde dobry trener o ile nie najlepszy. My w Ostródzie trenujemy sie w zasadzie sami bo u nas trnera nia ma. Kiedys miałem wypadek i usuneli mi sledzione a i tak delej chcem jezdzic bo to naprawde fajny sport. w zawodach nie struje bo nie wyrabiam z kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałek ja też sie strasznie ciesze że do niego trafiłem...

Gadałem troche z ludźmi i wszyscy mówili że to chyba najbardziej wymagający trener motocrossu w polsce ale i cyba zarazem najlepszy i jak ktoś bardzo chce to może sie przy nim nauczyć naprawde dobrze jeździć. Coś w tym musi być...

Ostatnimy czasy GAMK podupadł troszke ale z rozmów z ludźmi z klubu dowiedziałem sie że zawinił poprzedni prezes, naszczęście już go nie ma i od pewnego czasu jest stopniowo znowu coraz lepiej.

Strzałek morze któregoś razu wpadne do waas do ostródy troszke polatać jak jakieś zawody tam będa u was... :roll: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Darek. Co do daty to jescze dokładnie nie wiem, ale jak sie dowiem to napisze na forum i u Ciebie w ksiedze gosci. Trasa co roku biegnie przez tor motocrosowy, okoliczne lasy i jeden wonwóz. wszystko to miedzy 2 jeziorami wiec widoki są ładne. Prostych raczej niebędzie duzo wiec, trzeba bedzie sie troche napocić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...