Skocz do zawartości

WSK M06-Z 1960r. remont


bluepoint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też gdzieś widziałem tak malowaną WSK. Może to była jakaś eksportowa wersja lub pokazowa. W zwykłej produkcji były malowane na jeden kolor + szparunki.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie malowanie widziałem też w książce pt. "100 lat polskiej motoryzacji" i niedawno na allegro była WSK w takim malowaniu, cena była niska a zainteresowanie niewielkie z tego co pamiętam.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa dla mnie 1a fotka. Jako jaki model jest opisana ? z,z1 ? Ma dziwnie mocowaną rurę wydechową, napęd licznika ile dobrze widzę jest z tylnego koła, przedni błotnik jak w mojej z2 ale tylny jakiś dziwny ani plytki ani z z2 głęboki i wywinięty.I stary typ tylnej lampki. Bardzo pomocne zdjęci i ciekawy model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako ze to w tym temacie byla dyskusja na temat istnienia lub nieistnienia WSK 150, wklejam skany z ksiazki Andrzeja Zielinskiego "Polskie motocykle 1946-1985", jako dowod dla wszystkich niedowiarkow.

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-02/998223e8.jpg

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-02/391867c9.jpg

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-02/7e4de288.jpg

 

Jakby ktos jeszcze chcial to mam opisy tego modelu w ksiazkach z tamtych lat opisujacych produkowane aktualnie motocykle

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokladnie, Moskit masz informacje chyba od jakiegos wiejskiego tunera, pokaz jakakolwiek wzmianke na ten temat w jakiejkolwiek dokumentacji lub fabryczna instrukcje obslugi, bo to ze "widziales" to wiesz.. Ja widzialem slonia w karafce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jakaś zmowa wszelako wiedzących czy co :icon_question: to już nic nie wolno napisać i się spytać :icon_question: dajcie sobie na luz !!!!

Pytanie moje było taki bo mam ową WFM z silnikiem 150 ccm a na tablice jest 125ccm no i to by było tyle !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz WFM 125 z silnikiem 150ccm od SHL M06. Typ silnika S-06. :biggrin: Silnik na bazie S-32 z SHL M11, napisy WFM na pokrywach (chociaż niekoniecznie, moga być gołe też) a cylinder i głowica okrągła, głowica ma 2 poziome żeberka tuż nad cylindrem. Gaźnik jak w WSK 125 :banghead: A 125ccm na tabliczce bo tak wyszła z fabryki a ktoś podłożył inny silnik. :buttrock: Możesz też mieć silnik S-34 z WFM 125 który ma oryg. 125ccm ale rozwiert na 150ccm a nawet na 175ccm jest możliwy.

 

Oficjalnie WFM150 dla mnie nie istnieją ale ręki nie dam bo z polskimi moto to wszystko było możliwe. Nie uwierzę natomiast że WFM która ma 125ccm na tabliczce miała oryg. silnik 150ccm. Nie wierzę że taka lipa wyszłaby z fabryki. :biggrin:

 

A dopóki masz 125ccm na tabliczce to motocykl ten oficjalnie będzie zwykłą WFM 125ccm. :biggrin:

 

Pokaż fotki silnika to się wszystko wyjaśni.

 

A WSK150 to nic szałowego. Fakt że rzadkość ale naprawdę istniały, niedawno zresztą miałem kupić taką Z150 ale okazało się że to zwykła M06-Z z silnikiem SHL M06. Co prawda piękna była, oryginalny bordowy lakier w dobrym stanie, wszystkie elementy z jednego egzemplarza, głebokie błotniki i bardzo fajna. Ale to był "przekręt" bo 125ccm na tabliczce było. 6 stówek za takie coś nie dam. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko rozumiem nie od dzisiaj siedzę :crossy: i rozróżniam silniki :bigrazz:

Jest jeden motyw psują numery silnika do ramy !!! (Mogłem wcześniej napisać ) a ze nie było WFM 150 to ja już się oczytałem i na słuchałem hehehhe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...