Skocz do zawartości

Nowa XTZ 1200 Super Tenere 2009 r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W 2009 r ma mieć miejsce premiera nowej yamahy xtz 1200 super tenere . Dla zainteresowanych link z artykułem na ten temat

 

http://bulldogspirit.forumpro.fr/actualite...0-2009-t641.htm

 

Pozdro

 

 

Temat umarł, ale gwoli kronikarskiego przekazu:

 

Dziś byłem w salonie Yamahy i kupując jakieś pierdoły rozpoczęliśmy dyskusję o nowej Tenerce i ogólnie o braku fajnego twinowego enduro made in Japan. Sprzedawca w Jamie powiedział, że był w tym roku w Japonii i pokazali im zbudowany prototyp Super Tenere, który ma się pojawić w salonach w 2010 r. Rzekomo stylistyka taka jak w Tenerce i ogólnie ma być to najbardziej endurowe enduro... Twierdził, że widzieli zbudowany prototyp ( a nie tam jakieś wizualizacje). Aha - pojemność ma być w okolicach 900 cm3.

Edytowane przez Evergreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Yamaha ma dość dziwną politykę handlową. Od kilkunastu lat wszystkie XTZ i XT kończą się na silniku 660 maksymalnie. Wraz z końcem produkcji XTZ 750, zapomnieli o tych klientach którzy kupili by enduro z większym powyżej 750 pojemności silnikiem. Obserwując popularność KTM , BMW oraz kilku innych marek chętnych na taką yamahę mogło by być sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnych na następców dużych turystycznych enduro, nie tylko xtz, jest na pewno dużo: to przynajmniej część z tych, którzy obecnie wybierają właściwie tylko pomiędzy bmw a ktm-em. honda tak samo porzuciła xrv, zostając jedynie przy mniejszym trampku. takie mam przynajmniej wrażenie

 

...a mnie się marzy taki tańszy f800gs... :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie nadeszła wielkopomna chwila. Są już dokładne informacje i zdjęcia na temat nowej tenery. Musze przyznać, że BMW musi się zacząć bać. Mnie nowa Tenera przekonuje o wiele bardziej niż GS. Jeśli wytrzymałość i niezawodność okaże się tak dobra jak w starej dobrej ST to cud malina :biggrin:

 

http://www.yamaha-motor-europe.com/product...uper-tenere.jsp

 

Polecam galerie, ciekawe zamocowanie akumulatora i chłodnicy. Rama godna Ducati :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadeszła wielkopomna chwila. Są już dokładne informacje i zdjęcia na temat nowej tenery. Musze przyznać, że BMW musi się zacząć bać. Mnie nowa Tenera przekonuje o wiele bardziej niż GS. Jeśli wytrzymałość i niezawodność okaże się tak dobra jak w starej dobrej ST to cud malina :biggrin:

 

http://www.yamaha-motor-europe.com/product...uper-tenere.jsp

 

Polecam galerie, ciekawe zamocowanie akumulatora i chłodnicy. Rama godna Ducati :bigrazz:

Zgadzam się...ale Adventure 1200 jest nadal niezagrożony. Super Tenere jest teraz u mnie na 2 miejscu wśród motocykli którymi można pojechać dookoła globu. Ma dokładnie taką samą moc na jak boxer z Monachium.;]Czekam na jakiś test porównawczy. Może Świat Motocykli zrobi taki w lato??

1.BMW R 1200 Adventure

2.Yamaha Super Tenere

3. KTM Adventure

4. Moto Guzzi Stelvio

5. Moto Morini Grand Paso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto Guzzi Stelvio było już opisywane. Wyszło na to, że włoszczyzna nijak ma się do GS i lepiej się tym lansować po mieście, a nie w świat jechać. Bardzo zjechali paskudną charakterystyke silnika.

Edytowane przez kamikazemario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto Guzzi Stelvio było już opisywane. Wyszło na to, że włoszczyzna nijak ma się do GS i lepiej się tym lansować po mieście, a nie w świat jechać. Bardzo zjechali paskudną charakterystyke silnika.

To chyba był test z KTM'em coś sobie przypominam. W ostatnie wakacje zrobili taki test i wypadł całkiem nieźle na naked'ach. Może w te również redakcja zorganizuje coś takiego, natomiast podstawą takiego porównania musiałaby być podróż... wtedy się okaże który jest THE BEST...jazda po Warszawie raczej nic ciekawego nie wykaże. Mimo wszystko jestem ciekaw Super Tener'y. Zastanawia mnie zastosowanie asymetrycznego układu chłodzenia i czy po 10 glebach w lesie chłodnica będzie się jeszcze do czegoś nadawać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW niczego się nie musi bać i z wysokości swojego biurowca w Monachium patrzy z politowaniem jak konkurencja próbuje fikać ;) Hasła głoszące powrót ST były od czapy... Pogromca pustyni... taaa 260kg i chłodnica z boku. Pustynia też sie śmieje. Takie Varadero na wał im wyszło czyli kolejny motocyklowy SUV. No i nie stawiajcie do porównania LC8 z GS i Stelvio bo to zupełnie inne motocykle. To tak jakby porównywać motocykl z motoGP z CBR1000RR i CBF1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...