Skocz do zawartości

KLR - jakie przełożenie ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Pytanie skierowane raczej do tych którzy mieli styczność z KLR650C... moj KLR650 2001r wydaje sie byc ospały i nawet doświadczeni koledzy nie potrafia postawić go na koło. Motor jest sprawny , pali od reki, nie bierze oleju, nic nie dzwoni w silniku - pracuje bardzo ładnie, zawieszenie twarde a brakuje mu werwy by stanąć na koło. Pytałem jednego z forumowiczów prywatnie i stwierdził że jego KLR cały czas chce położyć go na plecy więc sytuacja zupełnie odmienna niż u mnie.

Prosze o zdanie relacji jak to jest z waszymi KLR 650 , KLR 600. Może to wina przełożenia ? U mnie przód to 15 zebów a tył to 42 zęby. Mam w zapasie tarczę na tył 44 zęby? Czy to może pomóc ? W desperacji przejrzałem filmy z youtube z udziałem KLRów i wiele wskazuje na to że ten motor powinien stawać na koło bez problemu.

 

Z góry serdecznie dziekuję za dyskusję.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma rozrusznik :buttrock: , btw ja mam 15 na 43 i na 2 da rade postawic ale ciezko ( w kazdym razie mi , bo moj stary po pierwszej przejadze na 1, 2, 3, na kole stwierdzil ze on na to nie wsiadzie wiecej ) , na terenowym przelozeniu 14/43 idzie na 2 bez problemu z gazu. Aczkolwiek to nie sprzet do wyglupow i na gume staje sporadycznie i najczesciej niechcacy :P. Ile masz KW w dowodzie ? moze masz zablokowany ? jaki v-max ? masz mozliwosc podstawienia innego gaznika ? pozatym sprawdz caly dolot powietrza czy nie ma zadnych kryz blokujacych.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ma rozrusznik :wink: , btw ja mam 15 na 43 i na 2 da rade postawic ale ciezko ( w kazdym razie mi , bo moj stary po pierwszej przejadze na 1, 2, 3, na kole stwierdzil ze on na to nie wsiadzie wiecej ) , na terenowym przelozeniu 14/43 idzie na 2 bez problemu z gazu. Aczkolwiek to nie sprzet do wyglupow i na gume staje sporadycznie i najczesciej niechcacy :cool:. Ile masz KW w dowodzie ? moze masz zablokowany ? jaki v-max ? masz mozliwosc podstawienia innego gaznika ? pozatym sprawdz caly dolot powietrza czy nie ma zadnych kryz blokujacych.

 

podpinam sie pod temat moj klr ma przelozenie 15 na 43 i nie ma szans najmniejszych na podniesienie kola z gazu na 1 biegu.... ze sprzegla idzie juz dobrze ale z gazu nie da sie... i tak dzieje sie nie tylko mi bo ok moze tylko mi nie wychodzi ale jezdzilo nim juz pare osob ktore tez twierdza ze z gazu na kolo to nie idzie ;/ silnik pracuje ok zadnego dymu 12 tysi przebiegu i nie wiem co z nim nie tak. moc wbita w dowodzie to 42km czyli normalna. nie mam niestety porownania z innym klrem bo zaden znajomy nie ma takiego sprzeta za to inne 650 ida na gume z gazu:| a ja nie mam pojecia co z moim nie tak :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat moj klr ma przelozenie 15 na 43 i nie ma szans najmniejszych na podniesienie kola z gazu na 1 biegu.... ze sprzegla idzie juz dobrze ale z gazu nie da sie... i tak dzieje sie nie tylko mi bo ok moze tylko mi nie wychodzi ale jezdzilo nim juz pare osob ktore tez twierdza ze z gazu na kolo to nie idzie;/ silnik pracuje ok zadnego dymu 12 tysi przebiegu i nie wiem co z nim nie tak. moc wbita w dowodzie to 42km czyli normalna. nie mam niestety porownania z innym klrem bo zaden znajomy nie ma takiego sprzeta za to inne 650 ida na gume z gazu:| a ja nie mam pojecia co z moim nie tak banghead.gif 

 

 

Nie masz czym się martwić. Ja mam ze swoim tak samo. Na jedynce udaje się postawić na koło ale z pomocą sprzęgła. Czas się zastanowić nad innym sprzętem, mój mnie nie zadawala pod względem przyśpieszenie. Może zimą coś z USA się wyrwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moj tak samo. Idzie z gazu, ale lekko trzeba go "dzwignac'. Jeszcze nie sprawdzilem jakie przelozenie, ale na pewno zmienie na bardziej terenowe. DRa duzo lepiej szla.

Ktos ma jakies terenowe przelozenie, ktore by mozna polecic ?

Edytowane przez WojtekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...