Skocz do zawartości

Opłaty drogowe (winiety)


jajo79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za odp. i linki, a tą broszurę to se wydrukuję - w sumie to widzę teraz że nie raz łamałem ich przepisy śmigając bez winiety. Co do zatrzymania przez rumuńskich policjantów to rzeczywiście nie pylali nic o winietę - chodziło im o przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym (walnęli mi niezłą fotkę :icon_biggrin:).

 

A tak przy okazji - czy takie broszurki o czechach i słowacji są gdzieś dostępne? (śmigam tam czasami autem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem i pomyślałem, żęby napisać coś dla tych co się wybierają:

 

NIE MA WINIET DLA MOTOCYKLI w rumunii i bułgarii - można śmigać bez strachu, natomiat na węgrzech warto kupić - wychodzi niedrogo a autostrady są super.

 

P.S. następnym razem do bułgarii pojadę przez serbię - mimo że rumunia to piękny kraj, to jest to też wielki kraj i podróż 50 km/h (pełno policji, teren zabudowany) jest trochę męcząca.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potwierdzam ze Bulgaria i Rumunia dla moto jest bez winiet.

 

Chcialem tylko dodac ze dla moto na wegrzech tez winiet nie ma !!!!!!!!!!

Pytalem na kazdym przejscu granicznym o winiety i Pani powiedziala ze nie trzeba (Wegry, Bulgaria, Rumunia, Czechy).

 

Grecja oraz Wlochy - autostrady sa platne wiec winiet nie ma.

 

Austria winieta na 10 dni dla moto 4euro.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria 4,40euro na 10 dni,Słowenia 17,50 euro na pół roku ale za te autostrady to naprawdę warto zapłacić.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcialem tylko dodac ze dla moto na wegrzech tez winiet nie ma !!!!!!!!!!

 

 

Czyli że mi się przewidziało i przyśniło że kupiłem 2 razy winietę na moto?

 

Wojtasik podał linka parę postów wyżej - wystarczy wejść i przeczytać. Winietę kupowałem na stacjach benzynowych - podaje się numer rejestracyjny i kraj, dostaje się wydruk (nie naklejkę), kosztuje to ponad 700 forintów na 4 dni, można płacić kartą za winietki.

 

jszcze raz proszę, aby nie wprowadzać ludzi w błąd - nie wiesz to nie pisz! bo ktoś uwierzy , pojedzie i słono zapłaci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak powiem:

Kupiles winiete to Twoja strata.

Ja jak wjechalem na Wegry niecale 15 dni temu, zatrzymałem sie i podszedłem dookienka gdzie Pani sprzedawała winiety.

Zapytałem czy na MOTOCYKL potrzeba winiete, ona odpowiedziała NIE, zapytałem raz jeszcze dla pewnosci pokazaujac reka ruch manetki i powtarzajac MOTO - ona z usmiechem odpowiedziała ze NIE TRZEBA.

 

 

Wiec raz jeszcze:

to ze kupiles winiete 2 razy Twoja strata, wystarczylo zapytac u zrodla i by wszystko bylo jasne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak powiem:

Kupiles winiete to Twoja strata.

Ja jak wjechalem na Wegry niecale 15 dni temu, zatrzymałem sie i podszedłem dookienka gdzie Pani sprzedawała winiety.

Zapytałem czy na MOTOCYKL potrzeba winiete, ona odpowiedziała NIE, zapytałem raz jeszcze dla pewnosci pokazaujac reka ruch manetki i powtarzajac MOTO - ona z usmiechem odpowiedziała ze NIE TRZEBA.

Wiec raz jeszcze:

to ze kupiles winiete 2 razy Twoja strata, wystarczylo zapytac u zrodla i by wszystko bylo jasne.

 

Pozdrawiam

 

Co do rumunii - nie ma (pytałem celników)

Co do bułgarii - niejasno określone: "winiety dla pojazdów do 8 osób" - piktogramy pokazują samochody osobowe, z przyczepą itd, nie ma motocykli, dla pewności zapytałem na granicy - nie ma

Co do węgier - SĄ i nie wiem czy "moja strata" te pare zł - ciesz się że nie było Twojej straty jak by Cię zatrzymali na autostradzie bez winiety. Można nie kupić i omijać autostrady, jak kto woli.

 

Pani w okienku może serio nie miała i powiedziała Ci że nie ma :icon_rolleyes: - WINIETA DLA MOTOCYKLI, nie dla sam. osobowych, ciężarowych, tylko dla motocykli-skoro coś takiego jest to chyba obowiązkowo, nie dobrowolnie prawda?

Edytowane przez jajo79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jajo ma racje na węgrzech winety na motocykle obowiazuja

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości o winiety na Węgrzech to polecam stronkę http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish dodam że nie ma tam już naklejek, kupując winietę rejestrujemy pojazd drogą elektroniczną i zatrzymujemy paragon. O każdy inny kraj najlepiej zapytać w ambasadzie ( np e-mailem) np w ambasadzie Rumuni w Polsce, zrozumieją po polsku i odpiszą a jeśli będzie inaczej to po powrocie można starać się o zwrot bezprawnie pobranego mandatu ( z ich mailem do wglądu) Most w Ruse to dalej karupcja, wystarczy dać ok połowę kwoty i powiedzieć : bez kwita, i jedziemy ale w przypadku moto to chyba szkoda zachodu bo jest tańsze niż auto (prawie 10euro). Wokół trasy Transfogarskiej obozuje i śmieci (zwłaszcza w weekendy) setki Rumunów, dlatego nie ma problemu rozbić tam namiot i przenocować. Noclegów jest też dużo pod trasą od strony Pitesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem i pomyślałem, żęby napisać coś dla tych co się wybierają:

 

NIE MA WINIET DLA MOTOCYKLI w rumunii i bułgarii - można śmigać bez strachu, natomiat na węgrzech warto kupić - wychodzi niedrogo a autostrady są super.

 

P.S. następnym razem do bułgarii pojadę przez serbię - mimo że rumunia to piękny kraj, to jest to też wielki kraj i podróż 50 km/h (pełno policji, teren zabudowany) jest trochę męcząca.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Wróciłem tydzień temu z bułgari:

W sumie to sie nawet nie zainteresowałem czy są winiety na węgrzech i jakos udało mi sie śmignąc. Następnym razem sie zaopatrze :biggrin:

 

Za to osobiscie chciałbym odradzić serbie z kilku powodów (do bułgari leciałem przez serbie, wracałem przez rumunie):

1. Paliwo najdrozsze na całej trasie ( placilem w euro to cwaniaki w przeliczeniu kroili srednio 6,4zł / litr, na rumuni 3,85zł/litr)

2. Opłaty za autostrady łącznie wyszły 3x5euro i na koniec 13 euro

3. Nocleg w motelu 60 euro za 2 os. pokój, gdzie na węgrzech 52 euro za 3 osobowy.

4. Przez rumunie bliżej :P

 

ps. jak ktos sie tam wybiera to mi zostało na zbyciu 41 lewa :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem tydzień temu z bułgari:

W sumie to sie nawet nie zainteresowałem czy są winiety na węgrzech i jakos udało mi sie śmignąc. Następnym razem sie zaopatrze ;)

 

Za to osobiscie chciałbym odradzić serbie z kilku powodów (do bułgari leciałem przez serbie, wracałem przez rumunie):

1. Paliwo najdrozsze na całej trasie ( placilem w euro to cwaniaki w przeliczeniu kroili srednio 6,4zł / litr, na rumuni 3,85zł/litr)

2. Opłaty za autostrady łącznie wyszły 3x5euro i na koniec 13 euro

3. Nocleg w motelu 60 euro za 2 os. pokój, gdzie na węgrzech 52 euro za 3 osobowy.

4. Przez rumunie bliżej :eek:

 

ps. jak ktos sie tam wybiera to mi zostało na zbyciu 41 lewa :buttrock:

 

Pozdrawiam

 

No to strasznie Cię orżneli , Serbia jest niedrogim krajem, ale ja nigdy nie płaciłem w euro w kraju w którym to euro nie obowiązywało. Albo wymiana na ich walutę albo karta kredytowa, a że się oszukuje obcokrajowców to znam z niejednego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...