Skocz do zawartości

Czujnik przechyłu w alarmie (?)


Gagee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Obecnie w alarmi posiadam jedynie czujnik udarowy, który działa jak mu się zechce ;) , więc myślałem żeby podłączyć jeszcze jeden, a mianowicie cz. przechyłu. W związku z tym mam kilka pytań:

1. czy jest skuteczny :mrgreen: ?

2. byłem w kilku sklepach motoryzacyjnych zajmujących się przy okazji alarmami samochodowymi i gdy pytałem o ten czujnik to zawsze sptykałem się z : 8O :ehz: , poszukałem po internecie i znalazłem tego typu http://brzemart1.republika.pl/Autoalarmy/czujniki.htm (trzeci od dołu) i http://www.starmach.pl/sklep/default.php?cPath=23 (czwarty od dołu). problem w tym, że one są do samochodu - czy zdałyby zadanie w motocyklu: chociażby z powody, że samochód dosyć ciężko postawić na boczną lub centralną stopkę :mrgreen: ,

3. nie widziałem jak działa taki czujnik w praktyce, więc nie za bardzo wiem jak go ustawić (przez te stopki), tzn, czy alarm nie będzie "wariował" w zależności czy moto stoi na centralnej czy na bocznej stopce; czy muszę go ustawić tylko dla jednej pozycji; czy czujnik samoczynnie po uruchomieniu alarmu "ustawia się" i reaguje na odchyły od swojej aktualnej pozycji?

4. czy taki czujnik pobiera prąd? np. rtęciowy wg mnie nie powinien pobierać (nie wiem jak to w praktyce wygląda), a jak jest z bezrtęciowym? i który lepszy?

5. no i podłączenie, chyba nie powinno być problemu - równolegle z obecnym udarowym?

zielony o poradę prosi :)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie byłoby dobrym pomysłem przyklejenie do czujnika udarowego jakiegoś pudełeczka w którym znajdowała by się kulka (naprzykład z łożyska). Przy zmianie przechyłu udeżała by o ściankę pudełeczka powodując uruchomienie czujnika udarowego. Prosty i tani sposób. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czujnik samoczynnie po uruchomieniu alarmu "ustawia się" i reaguje na odchyły od swojej aktualnej pozycji?

Tak to właśnie działa.

A czy nie byłoby dobrym pomysłem przyklejenie do czujnika udarowego jakiegoś pudełeczka w którym znajdowała by się kulka (naprzykład z łożyska). Przy zmianie przechyłu udeżała by o ściankę pudełeczka powodując uruchomienie czujnika udarowego. Prosty i tani sposób.

A jeśli kulka będzie po lewej stronie owego pudełeczka, a moto zostanie pochylone mocniej na lewo???

A jeśli pochylenie będzie na tyle delikatne, że nie spowoduje wystarczającego poruszenia się kulki??

Chyba jednak warto zainwestować w dobry firmowy czujnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujnik przechyłu w swoim moto.Firmy Prestige.Dość drogi, ok 220zł. Bez żadnej regulacji.Wystarczy przykleic go w miejscu w miarę poziomym.W czasie uzbrajania alarmu czujnik zapamietuje swoje położenie. Potem każde odchylenie motocykla w dowolną stronę wzbudza alarm.Reaguje na odchylenie ok 1 stopien.

W praktyce jesli moto stoi na bocznej podstawce nie da sie wyprostować bez wzbudzenia alarmu.

Fajna sprawa

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tez czujnik holowania firmy SEKA (nie mają strony w necie). Zapamiętuje on położenie początkowe, a reaguje na przechył. Więc to chyba to o co ci chodzi.Zadbaj tylko o zabezpieczenie przed wpływami atmosfery, bo to w koncu czujnika samochodowy przeznaczony do montażu wewnątrz auta. I jest tani. Ponizej 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...