Skocz do zawartości

wydechy seven fifty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do was szanowni znawcy tematu:P

 

Chodzi mi o lekką modyfikację wydechów w mojej sevence, a dokładnie o odcięciu częsci nr 1 na rysunku (pewnia tek ze 3/4) KLIK. A tu cały opis jak tego dokonać KLIK.

 

W tym poradniku nie ma nic na temat regulacji gaźników itp. Wiem, że przy poważnych modyfikacjach wydechów, lub ich zmianach należy wszystko ze sobą zestroić, żeby śilnik nie ucierpiał na takiej zmianie.

 

Teraz pytanie właściwe:

czy w tym przypadku należy cokolwiek regulować, a jesli tak to co? domyslam się, że wolne obroty mogę delikatnie wzrosnąć, ale czy coś jeszcze?

 

Ta modyfikacja dodaje tzw. basu, a oto mi chodzi, nie o głośność a o obniżenie tonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponownym zmontowaniu wypada założyć nowe świece (starych nie wyrzucać ) zatankować do pełna i zrobić 100 km.

Dolej do pełna i sprawdź świece. dołącz fotki i będziemy myśleć co dalej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

jak znajdę trochę czasu to powalcze z tym. Jakie świeczki proponujesz? Te co są aktualnie mam od momentu zakupu moto, tzn od września 2006. Zrobiłem na nich 6544 km do dnia dzisiejszego.

 

pozdrawiam

 

update:

czy jest jakaś szansa, że obejdzie się bez regulacji gaźników?

czy po takiej modyfikacji silnik nie straci na mocy/momencie?

 

 

pytam, ponieważ nie mam wiedzy na ten temat, a nie chciałbym, aby sevenka straciła moc, lub moment obrotowy, albo żeby zmieniły się drastycznie linie przebiegu mocy i momentu.

 

Ta zmiana co prawda jest raczej nie wielka, ale róznie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie zawodzi to powinny być DPR8EA9.

Jeżeli jest teraz dobrze wyregulowany to nie powinno się nic zmienić.

W tym silniku są spore rezerwy i można trochę poprawić i moc i moment.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest usunięcie ostatniego baffla (u siebie mam podobnie). To ci zuboży mieszankę, poprawi wolne obroty, lekko zmniejszy moment w niskich i średnich zakresach, lekko poprawi przy pełnym gazie. W praktyce - niezauważalne.

 

A zubożenie mieszanki pociąga za sobą kilka innych elemetów, ale - to jest niewielkie zubozenie, więc pewnie tego też nie poczujesz.

 

Powodzenia.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dopadne nitownice to zabiorę się do roboty

 

 

jasiu twoje problemy zaczna sie na wyciagnieciu dekielkow :crossy: a pozniej bedziesz chcial zaspawac to co ucioles i wrocic do oryginalu, mialem tak zrobione przez godzine, sevenka z takimi wydechami zaczyna zalatywac czoperem :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu twoje problemy zaczna sie na wyciagnieciu dekielkow a pozniej bedziesz chcial zaspawac to co ucioles i wrocic do oryginalu, mialem tak zrobione przez godzine, sevenka z takimi wydechami zaczyna zalatywac czoperem

 

o ile mi wiadomo, to w dowodzie mam Piotr, ale Jasiu też fajnie :notworthy:

 

a co do czoperowatości to mi to nawet pasi :-)

 

edit:

 

własnie zobaczyłem swoją rangę: "wypruwacz wydechów" :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wydechy zrobione

 

 

mnie się bardzo podoba, nie jest wiele głosniej, a przynajmniej dzwiek jest bardziej konkretny. Ktoś wczesniej robił juz je chyba, bo czytałem, ze te dekle bardzo trudno schodzą, a ja je dwoma palcami wyciągnąłem bez problemów. Przeletam jeszcze kilkadziesiąt km i zobacze jak wyglądają swieczki.

 

Szkoda, że nie mogłem zostawic bez dekli, bardzo mi się dzwiek podobał, ale chyba na dłuższą metę bym nerwowo nie wyrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...