Skocz do zawartości

Simson s51 czy SR50?


Dr. Barney
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja oddałem głos na SR50. Według mnie jest o wiele lepszy od S51. Jak bys chciał to moge wrzucić artykuł o SR50, który napisałem do gazetki szkolnej

 

 

no to dawaj ... z checia poczytam

 

 

No ja też bardzo bym chciał przeczytac może jeszcze mi się zmieni.... :lol: ;) ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcecie to macie ten artykuł. Nie chcaiło mi sie go zmieniać wiec daje go w takiej postaci jak był w gazetce:)

 

 

W tym wydaniu naszej gazetki chcieliśmy przedstawić wam bardzo znany motorower.

 

Jest nim motorower Simson SR50 skuter produkcji Niemieckiej. Cieszy się on bardzo dobrym mniemaniem wśród swoich użytkowników. Ten oto motorower zawiera silnik o pojemności 50 ccm z 3 lub 4 biegową skrzynią biegów. Dlatego, że nie zawiera blokady prędkości jego osiągi wynoszą do 80 km/h co jest równoznaczne z tym, że Simson to nie jest motorower, ale i tak są rejestrowane jako motorowery (Motorower to pojazd który posiada silnik o pojemności nie przekraczającej 50 ccm i budowa uniemożliwia jazdę powyżej prędkości 45 km/h). Są 4 wersje simsona SR50: SR50 B3, SR50 B4, SR50 C, SR50 CE. SR50 B3 miał skrzynie trzy biegową i instalacje elektryczną 6V. SR50 B4 miał już cztero biegową skrzynie, lecz nadal instalacje 6V. Wersja SR50 C miała już instalacje 12V elektroniczny zapłon oraz regulacje sztywności amortyzatorów. Wersja SR50 CE była podobna do wersji C lecz miała także rozrusznik elektryczny. Simson posiada kierunkowskazy, dzięki którym jazda jest o wiele bezpieczniejsza i przyjemniejsza, dobrze czytelny licznik, kontrolkę luzu i bardzo przydatne podczas deszczu lub chłodu przednie osłony chroniące kierowcę przed przemoczeniem nóg. Dodatkowymi zaletami są: obszerne i wygodne siedzenie, schowek na np. olej oraz miękkie amortyzatory poprawiające komfort jazdy. Jedynymi mankamentami są: zabudowanie silnika, które utrudnia dojście do niego, jego waga ponieważ wynosi 83 Kg przez co nie jest przeznaczony dla młodych użytkowników ponieważ mogą mieć problemy z utrzymaniem go (Polskie prawo i tak pozwala na poruszanie się motorowerami tylko osobom pełnoletnim oraz osobą posiadającym Kartę motorowerową, którą można zdobyć po ukończeniu 13 roku życia)również nie nadaje się na robienie „tricków” (chyba, że zwiększymy jego moc) oraz stosunkowo wysoka cena części zamiennych i sama cena samego motoroweru ponieważ waha się ona w granicach 1200-2500 zł za używany egzemplarz w dobrym stanie ponieważ Simsony nie są już produkowane z powodu bankructwa firmy. Jednak to nie odstrasza prawdziwych fanów tego właśnie motoroweru. W Simsonie można także zamontować kufry, które są przydatne podczas dłuższych wypraw. Simson produkował także inne modele motorowerów np. S51, który z wyglądu przypomina motocykl. Jest również książka zatytułowana „Jeżdżę motorowerem Simson”, którą można polecić każdemu posiadaczowi tej pięknej maszyny

 

 

Może jest tam troche sprzecznych informacji, ale musiałem to napisać bo by jeszcze dzieci sie pozabijały ;) (dokładniej chodzi mi o to z trickami) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az nie moge sie powstrzymac i skomentuje pare rzeczy ;)

 

schowek na np. olej

 

:lol: - wiem ze sr nie ma dozownika ale zeby wozic olej w schowku :lol: :arrow: :)

 

również nie nadaje się na robienie „tricków” (chyba, że zwiększymy jego moc)

 

do trickow ?! zaden simson nie nadaja sie do jakich kolwiek trickow ... zwiekszymy moc :flesje: (?)

 

sama cena samego motoroweru ponieważ waha się ona w granicach 1200-2500 zł

 

Jezus maria !! 2500 ... kto to kupi ?! Takie ceny to ewenementy i "orginalnie" utrzymane modele, ktore mozna policzyc w polsce na palcach.

 

produkowane z powodu bankructwa firmy.

 

a przypadkiem nie przez przestarzala kontrukcje ? :flesje:

 

 

Ogolnie art ok. :) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200-1300 comfort, enduro zazwyczaj są zarżnięte, bo wieśniaki myślą ze to cross, wiec dobre enduro 1600-1800

Zapewniam cię Greedo, że bardzo ciężko było by ci znaleźć kogoś kto jeździł simsonem w terenie bardziej wyczynowo niż ja (nawet jeśli ktoś myśli, że to cross).

 

Po raz kolejny wyszło, że jestem wieśniakiem... jak nie kupuje sobie chromowanych śrubek, to znów szaleje simsonem w terenie... no co za wieśniak!

 

Odpowiedź do tematu: Patrz przede wszystkim na stan techniczny, nie na model :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój głos powędrował do s51

 

a artykuł... no może kiedyś będziesz miał talent reportera, bo narazie to nie za bardzo

 

Jest również książka zatytułowana „Jeżdżę motorowerem Simson

 

jakoś to zdanie mi nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az nie moge sie powstrzymac i skomentuje pare rzeczy ;)

 

schowek na np. olej

 

:lol: - wiem ze sr nie ma dozownika ale zeby wozic olej w schowku :lol: :arrow: :flesje:

Chyba lepiej tak niż trzymac paliwo w chacie i jak się konczy jechac do chaty zatankowac. Wole go wozić ze sobą i podjechać na stacje i nalać mu ;)

 

sama cena samego motoroweru ponieważ waha się ona w granicach 1200-2500 zł

 

Jezus maria !! 2500 ... kto to kupi ?! Takie ceny to ewenementy i "orginalnie" utrzymane modele' date=' ktore mozna policzyc w polsce na palcach.

 

Tam chyba powinno być 1500 zł ;) Wdarł się mały błąd :) :)

 

 

 

Ogolnie art ok. :flesje: :ok:[/quote']

 

A do stylistyki to kolesiówa z polaka sie nie doczepiła :flesje: :flesje: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej tak niż trzymac paliwo w chacie i jak się konczy jechac do chaty zatankowac. Wole go wozić ze sobą i podjechać na stacje i nalać mu

 

z drugiej strony moj kolega wozi ze soba strzykawke z olejem ;)

 

Tam chyba powinno być 1500 zł Wdarł się mały błąd

 

i wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200-1300 comfort' date=' enduro zazwyczaj są zarżnięte, bo wieśniaki myślą ze to cross, wiec dobre enduro 1600-1800[/quote']

Zapewniam cię Greedo, że bardzo ciężko było by ci znaleźć kogoś kto jeździł simsonem w terenie bardziej wyczynowo niż ja (nawet jeśli ktoś myśli, że to cross).

 

Po raz kolejny wyszło, że jestem wieśniakiem... jak nie kupuje sobie chromowanych śrubek, to znów szaleje simsonem w terenie... no co za wieśniak!

 

Odpowiedź do tematu: Patrz przede wszystkim na stan techniczny, nie na model :idea:

Juz samo pojecie jezdznie wyczynowo simsonem jest troche... niefortunne. Pozatym swoje zdanie seba oparłem na widzianych simsonach enduro, w tym moim ktory byl skatowany niemiłosiernie

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz samo pojecie jezdznie wyczynowo simsonem jest troche... niefortunne. Pozatym swoje zdanie seba oparłem na widzianych simsonach enduro' date=' w tym moim ktory byl skatowany niemiłosiernie[/quote']

Może i był skatowany, ale nie było to spowodowane ostrą jazdą w terenie. Po prostu został zaniedbany (może brak smarowania obiążonych elementów??)

Owszem - mogą się szybciej psuć takie rzeczy jak łożyska, czy teleskopy, które ciągle dobijają (tak było u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz samo pojecie jezdznie wyczynowo simsonem jest troche... niefortunne. Pozatym swoje zdanie seba oparłem na widzianych simsonach enduro' date=' w tym moim ktory byl skatowany niemiłosiernie[/quote']

Może i był skatowany' date=' ale nie było to spowodowane ostrą jazdą w terenie. Po prostu został [u']zaniedbany[/u] (może brak smarowania obiążonych elementów??)

Owszem - mogą się szybciej psuć takie rzeczy jak łożyska, czy teleskopy, które ciągle dobijają (tak było u mnie).

Nadal nie widze jednak sensu psucia sobie motoru...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...