Skocz do zawartości

kawasaki ZZR 1400


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Wszyscy urzytkownicy tego modelu powinni zglosic sie do dealera aby przejzano ich motocykle. Jakas sruba zostala za mocno dokrecona. Moze to spowodowac pekniecie ramy..

 

Cala akcja jest serio i nie zaden pic.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zaprojketować baaaardzo lekka ramę która byłaby baaardzo sztywna a jeszcze dotego nie pękała jest nielada problemem to wiem...

 

I pewnie w kazda marka się z tym boryka...

A w których modelach Kawy nagimnnie się to działo to wszyscy wiemy i nikomu nie trzeba przypomnać...

Zresztą osobiście tego doświadczyłem w ZX-6R i nikomu tego nie życzę :icon_mrgreen:

Później na R6 uczyłem się wszytskich mozliwych trików i przez 12kkm nie miała lekko, a jakoś jeździ dalej i trzyma się dzielnie :evil:

 

Zaraz się rozwinie dyskusja typu:,, a mojemu koledzie pekła w najnowszym GSXR-e... a kumplowi w CBR-ce itd itp"

 

Kawa sie do swojej fatalnej wpadki przyznała i teraz powinna się na tym punkcie pilnować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pękające ramy skoro jeszcze nikomu (chyba) nie pękła? Gdzieś w dokumentacji montażowej musiało się trafić przekłamanie odnośnie wartości momentu dokręcenia tej śruby i tyle. Nie wyobrażam sobie żeby na symulacjach wytrzymałościowych nie wyszedl ten bład. Wręcz przeciwnie znalezionio go w pore i to się chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pękające ramy skoro jeszcze nikomu (chyba) nie pękła?

 

jestes tego pewny ? A moze wlasnie komus pekla i to byl wlasnie bodziec aby zbadac, moze takich pekniec bylo wiecej ?

 

Gdzieś w dokumentacji montażowej musiało się trafić przekłamanie odnośnie wartości momentu dokręcenia tej śruby i tyle. Nie wyobrażam sobie żeby na symulacjach wytrzymałościowych nie wyszedl ten bład. Wręcz przeciwnie znalezionio go w pore i to się chwali.

 

Tak rowniez moglo byc. Gdyby jednak wyszedl na symulacjach to podejrzewam, ze od razu cofnieto by cala produkcje, co w przypadku Kawasaki nie jest takim wielkim problemem ze wzgledu na mala produkcje.

 

:banghead:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj bylem u kumpla ktory jezdzi ZZR 1400. Jego ZZR byla pierwsza jaka w Hamburgu wydano. Kawasaki wymienilo mu rame na nowa, stara byla popekana przy montowaniu ze skrzynia biegow, tak jak podala Kawa.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...