Skocz do zawartości

Jak myjecie moto?


epterode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co znaczy delikatnie?

Lec po calosci ,tylko uwazaj na filtr powietrza i na wszelkiego rodzaju simmeringi ktore sa na wierzchu (nie osloniete). Nie zblizaj dyszy za blisko do nich bo mozesz wtloczyc wode ,az tak szczelne w druga strone nie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak: najpierw spryskiwaczem całość traktuję aktywną pianą potem po około 5-10min (w zależności od zabrudzenia) spłukuję całość karcherem dysza ustawiona na rozszerzoną, i delikatną flanelą wytarcie do sucha. Błysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher jest czasami niebezpieczny dla moto ;/ trzeba nim myć moto albo z większej odległości albo kupić taką końcówkę która rozpryskuje wodę a nie skupia jej w jeden strumień wody pod mega ciśnieniem :icon_mrgreen: Trzeba uważać na okleiny żeby z kantu owiewek nie przykładać karchera bo woda dostanie sie pod okleinę i odleci ;/ Trzeba także uważać na wszystkie gumowe części bo ciśnienie może zrobić swoje ;/ nie lać po lozyskana np. na amorach bo potem trzeba będzie to naprawiać iip itp :flesje:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo należy uważać na chłodnicę, nie kierować strumienia bezpośrednio na nią.

 

Poprzedni właściciel mojego moto poszalał karcherem..rezultat powyginane blaszki :icon_razz: Dobrze, że tylko na 1/3 powierzchni..Prostowanie blaszek igłą to niefajna zabawa :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher jest czasami niebezpieczny dla moto ;/ trzeba nim myć moto albo z większej odległości albo kupić taką końcówkę która rozpryskuje wodę a nie skupia jej w jeden strumień wody pod mega ciśnieniem :) Trzeba uważać na okleiny żeby z kantu owiewek nie przykładać karchera bo woda dostanie sie pod okleinę i odleci ;/ Trzeba także uważać na wszystkie gumowe części bo ciśnienie może zrobić swoje ;/ nie lać po lozyskana np. na amorach bo potem trzeba będzie to naprawiać iip itp :)

 

Pozdro

 

Dokładnie tak, kiedyś potraktowałem ciśnieniem tylny błotnik ze zbyt małej odległości i niestety wierzchnia warstwa lakieru bezbarwnego w jednym miejscu uległa rozwarstwieniu i mam dziś mału odprysk . Niestety człowiek uczy się na błędach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher generalnie najlepszy a jak nie masz w domu lub gdzies obok siebie to zwykly waz ogrodowy...

splukujesz 1szy brud... potem miekka gabka i delikatny plyn do mycia naczyn...

potem znowu wezem... na koniec miekka szmatka (np z koszuli flanelowej).

 

raz na jakis czas warto pomyslec o chromach, czesciach aluminiowych i potraktowac je odpowiednia pasta polerska a czesci lakierowane odpowiednim srodkiem.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj , że woda to najgorszy syf i jak go do sucha nie wytrzesz to będzie pełno śladów ja bym na twoim miejscu brał wiaderko i jechane a potem polerowanko jak nie masz węża ogrodowego.

 

Co byś nie robił strumieniem pod ciśnieniem to i tak bez dokładnego polerowania szmatką się nie obejdzie bo jak woda wyschnie to bedzie kicha.

 

Na ciepło bardzo nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wiaderko ciepłej wody.

Do tego 50-tka płynu do naczyń np. ludwik, gąbka, szlauf z wodą i dwie ręce.

Na koniec polerka do sucha, frotte.

tak należy robić!

maszynie należy się intymny kontakt z motocyklistą,póżniej się odwdzięczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...