Skocz do zawartości

maciek79

Forumowicze
  • Postów

    62
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciek79

  1. Zacznij od sprawdzenia zaworów na zimno. Ssące 0,07-0,12 wydech 0,12-0,17.
  2. Litowy jest odporny na działanie wody. Mam parę serwisówek do yamahy i we wszystkich producent zaleca smarować większość elementów które tego wymagają smarem litowym. W serwisówce do TT zalecają litowy w zasadzie do wszystkiego oprócz kilku śrubek od wydechu gdzie właśnie zalecają molibdenowy.
  3. Prolinka potraktuj smarem litowym. A z amorem to może lepiej poszukać oryginalnej używki do sabre (tam jest poducha pneumatyczna) niż regenerować to co masz.
  4. Trudno mi stwierdzić czy go słychać. Odgłosy pracy silnika są prawidłowe. Nic nie dzwoni, stuka itp. Czy było go słychać będę wiedział po wymianie :)
  5. Kończy mi się rozrząd w mojej Jamaszce . Zostały tylko 2 ząbki na napinaczu i w związku ze zbliżającą się wymianą mam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów miał doświadczenie z łańcuszkami rozrządu firmy YBN. Pojawiły się na allegro takie za 100zł, gdzie za DID trzeba dać 230zł. Motorem robię w sezonie z 5kkm głównie w terenie więc może na trochę wystarczy.
  6. Zawias ten sam co w TT od 93r :). Zamawiałem z Acerbisa właśnie osłony lag od YZ chyba 93-95. Są identyczne(tylko bez prowadnicy na linke prędkościomierza) po 60zł. A oryginał yamahy prawie 200.
  7. Spawarka do plastiku to nic innego jak stacja lutownicza na gorące powietrze. Dodatkowa jest tylko dysza umożliwiająca podawanie dodatkowego plastiku z zewn. Zwykłą lutownicą z grotem też możesz próbować pod warunkiem że masz regulację temp. Jeżeli nie możesz ustawić temp. to marnie to widzę. Spalisz plastik i zamiast go złączyć zrobisz tylko skorupę która nie dość że nie będzie się trzymać to jeszcze będzie bardzo krucha.
  8. Ja jeżdżę w swojej TT na 120/90 i nie mam żadnych problemów. Co do wyboru oponki - C02 na bagna i błota to całkowita pomyłka. Bierz C-12 w rozmiarze 120/90/18 - sam mam teraz taką i naprawdę w błocie radzi sobie super. Wcześniej miałem C04 i w dobrym błocie już się zaklejała, a C02 jest jeszcze gorsza.
  9. widziałem w necie artykuł z fotkami przed i po. Spawarka nie była potrzebna. Tłumik nie był zalewany w całości i zatykany, tylko powiedzmy w połowie i ustawiany tak aby wgniot był na samym dole.
  10. zalej go wodą i jak dobrze przymrozi to wystaw na noc za okno. Rano będzie jak nowy :D
  11. Daj maila na priv czy gg. Mam na kompie w pracy serwisówkę tylko do zegarów sabry to mogę Ci ją jutro podesłać
  12. a ja uważam że to kolejny wymysł marketoidowców - zaraz po sprayach do łańcuchów. W serwisówce do mojej Yamahy mam napisane żeby gąbkę nasączać olejem silnikowym chyba10W40. I tak też robie :clap: A do łańcucha używam przekładniowy 80W90 - zgodnie z zaleceniami producenta i motocykla i łańcucha.
  13. Mnie ostatnio poniosło i kupiłem do TT na tył Ferodo. Dałem prawie 100zł i po 2000 km (co prawda w terenie) zdarły się do blachy. Przednich w tym czasie prawie w ogóle nie ubyło. W tygodniu założyłem Schiffery za 45zł i hamuja tak samo jak te ferodo. Nie piszczą itd. itp. A na ile wystarczą to nie wiem.. czas pokaże.
  14. jak już wyprostujesz to zalej kolanko wodą i wstaw do zamrażarki. Po zamarznięciu powinno ładnie wyprostować te zewn. zagięcia.
  15. Do filtra zaglądam często i jest on czysty. Zresztą wytłumacz mi którędy syf z filtra może przedostać się do komory pływakowej i zatkać główną dysze?
  16. Witam. Zatkał mi się gaźnik ostatnio - rozkręciłem komorę pływakową i trochę się ździwiłem bo na dnie było dużo paprochów pokaźnych rozmiarów. Jeden z nich zatkał mi dyszę główną o średnicy prawie 1,5mm. Gaźnik ostatni raz czyściłem z rok temu. Problem w tym, że paprochy ze względu na swój rozmiar nie trafiły tam z baku - siatka na kraniku i siatka przed zaworkiem w gaźniku. Ponieważ jeżdżę głównie w terenie i często zdarza się że motor ląduje kołami do góry, więc wymyśliłem sobie że jedyna drogą jaką te paprochy tam trafiły to przez cofające się paliwo z tych właśnie wężyków. Też tak macie? A może założyć tam jakieś filterki czy coś?
  17. Serwisowo to nie wymienia się pierścieni po iluśtam kkm. Wymienia się wtedy gdy ich wymiary są niezgodne z tymi z serwisówki. Idzie zima, rozkręć, pomierz i będziesz wiedział czy to pierścienie czy uszczelniacze na zaworach.
  18. Różnią się pojemnością i mocą - startują w innych klasach w zawodach enduro. No i 250 jest lżejsza o jakieś 6kg. A praktycznie to nie powinno być wielkiej różnicy. Najlepiej przejedź się za jednej i drugiej i porównaj.
  19. Wygląda na to, że zablokował Ci się przekaźnik włączający rozrusznik - on jest pomiędzy aku a rozrusznikiem - idź za najgrubszym przewodem. Wyłączanie stacyjki w takim wypadku nic nie daje. Ale skoro piszesz że jechałeś kawał drogi na załączonym rozruszniku to najprawdopodobniej musisz zacząć rozglądać się za nowym bo z tamtego pewnie niewiele zostało.
  20. Jeżeli do zdjęcia dekla nie musisz rozmontować hamulca to jak najbardziej. Właśnie. Antycznej. Pewnie w tych skrzyniach koła zębate z drewna były :crossy:. Siły działające na skrzynie podczas normalnej pracy są nieporównywalnie większe niż te 100Nm potrzebne do dokręcenia kosza. Tak naprawdę to na 5 bięgu nawet łańcuch nie zdąży się dobrze naciągnąć zanim dokręcisz.
  21. Wrzucasz 5-ty bieg, kija w szprychy i dokręcasz :icon_evil:
  22. chromowane felgi stalowe? życze powodzenia. PS: Jak pasty polerskie sobie nie poradziły to pozostaje tylko pogodzenie się z tymi plamami albo oddanie obręczy do chromowania
  23. Normalnie przemakają jak bawełniane, ale potem bardzo szybko schną i wrażenie jest jakby noga była cały czas sucha .
  24. Ja używam o tych suszarek. Ich moc jest na tyle mała że nic się nie niszczy. Buty mogą się nawet tydzień wygrzewać. Ale znowu przemoczonych butów przez noc nimi nie wysuszysz. Ostatnio jeszcze zainwestowałem w termoaktywne skarpety w sklepie górskim i już w ogóle jest lux. Nawet jak gdzieś nogę utopie w strumyku i czuję że woda przedostanie się do środka to po paru godzinach jazdy jak ściągam but to w środku jest suchy, czasem wilgotny. Wcześniej przy takich akcjach z bawełnianą skarpetą to można było wykręcaś skarpety a buty schły 3 dni. Także zestaw dobre skarpety (bez bawełny) + suszarka. :icon_question:
  25. No to sie zdecyduj. 0,65Ohma pomiędzy białymi kabelkami wychodzacymi z alternatora - to są 3 uzwojenie alternatora. I jeszcze jest "Pick-up coil" - to się po naszemu chyba impulsatora nazywa czy jakoś tak. - dwa kolorowe kabelki - idą z lewego dekla do modułu - 230 Ohmow. +-20%. Pozdarawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...