Skocz do zawartości

Prawie jak xenon, co o tym myślicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio dużo rozmyślałem nad poprawianiem efektywności oświetlenia w mojej NSR 125. Pomyślałem ze zakupie coś konkretnego – żarówki Philips Blue Vision ale żeby wstawić H4 trzeba modyfikować mocowanie a nie chce żadnych patentów... no wiec poszukałem na allegro i znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/item324176468_zarow..._35w_od_ss.html i co o tym myślicie? Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Jak mówicie stanowczo nie to proszę o jakieś pomysły :bigrazz: (budżet na to max 100zł)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła żarówka, niebieskie szkiełko... szkoda kasy :/

a jaki ty tam masz typ żarówki? vision philipsa jest produkowany w różnych typach. BTW nie kupuj tego niebieskiego szajsu, który tylko udaje jaśniejsze; jeśli już, to np. vision plus

jsz

 

ps. temat trafia do właściwego działu

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pomyslec nad prawdziwymi xenonami koszt 219zł do 2lamp. Mozesz rowież zamontowac tylko do 1 lampy a w drugiej bedziesz mial normalną zarówke.

 

 

myslalem o tym zeby zainstalowac na jedna lampe.... ale to juz konkretne modyfikacje itp juz lepiej zalatwic oprawke ktora przypasuje do zarowki H4 i zakupic cos mocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne swiatla zasilane z akumulatora, kolega mial w swoim 2xH4 55/60W to jak zostawil na 1min wlaczone swiatła do mu akumulator siadal(nowy) jak juz chcesz to wsadz H4 35/35W... najsensowniej bedzie wsadzenie xenonu/bixenonu na 1lampe koszt 110zl.(kupujesz http://www.allegro.pl/item322373308_zestaw...uper_efekt.html a pozniej sprzedajesz drugi zarnik z przetwornicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta niebieska żaróweczka to rzeczywiście bez rewelacji... miałem taką w moto jak kupiłem. trzy dni temu zmieniłem na zwykła H4. Muszę przyznać że jest lepiej, ale nadal oświetlenie w tym moto ssie (CBR 600 f1)... może kupie takie xenony. Zobacze, może jeszcze cos da się wyregulować.

 

Ale w necie jest napisane, że xenony 35W dają takie światło, jak 55/60. czy to znaczy, że nic się nie poprawi? Czy ktoś z Was zamontował takie żarówki... a najlepiej w cbr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne swiatla zasilane z akumulatora, kolega mial w swoim 2xH4 55/60W to jak zostawil na 1min wlaczone swiatła do mu akumulator siadal(nowy) jak juz chcesz to wsadz H4 35/35W... najsensowniej bedzie wsadzenie xenonu/bixenonu na 1lampe koszt 110zl.(kupujesz http://www.allegro.pl/item322373308_zestaw...uper_efekt.html a pozniej sprzedajesz drugi zarnik z przetwornicą)

 

W aukcji napisali, że komplet to: jeden żarnik i przetwornica.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od dłuższego czasu noszę się z zamontowaniem xenona w kawie - miał już ktoś przyjemność stracenia dowodu z tytułu xenonu w moto? Czy może policja się nie czepia i wręcz można z tym na przegląd jechać? :biggrin: Bo wiem że w samochodach to ponoć ścigają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić taką żaróweczkę

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=323834712

Naprawdę świeci dużo mocniej niż zwykła.

W samochodzie miąłem Philipsa Blue Vision i z częstotliwością co 6 miesięcy mi się przepalały.

Teraz mam OSRAM H4 +90% NIGHT BREAKER i jestem zadowolony.

Do motoru zakupiłem tą z linka i jak na razie jest Oki.

A co xenonów w aucie, hmm ...

Z policja powiem tak - zależy na jakiego Policjanta trafisz przy kontroli. Kolega ma i jest zadowolony (choć jak popada do dużo gorzej widać), miał tez kontrole i Policja się do tego nie przyczepiła. Ale pewno nie jedna osoba mogla mieć nie przyjemności z tytułu posiadania tego światła w samochodzie (oczywiście mówię o xenonach które samemu sie montuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon niszczy odbłyśnik lampy za jakiś czas będziesz miał nie lustro tylko kawałek matowego p[lastiku i nigdy już nie wrócisz do starej żarówki a pozatym jak nie masz soczewki będziesz oślepiał innych kierowców co pewnie nie tobie będzie przeszkadzać ale panowie policjanci chyba nie będą zadowoleni kolega miał taki przypadek i stracił dowód a potem na przegląd i co - nową lampe kupił bo odbłyśnik starej się do niczego nie nadawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska przystępując do tzw. Porozumienia z roku 1958 zobowiązała się wzajemnie uznawać Regulaminy EKG ONZ stanowiące załączniki do ww. Porozumienia, a będące dokumentami normatywnymi określającymi wymagania techniczne. Regulaminy te normalizują między innymi parametry reflektorów i źródeł światła w nich stosowanych:

• regulamin 37 – żarówki samo- chodowe,

• regulamin 99 – gazowe, wyładowcze źródła światła (tzw. ksenonowe źródła światła),

• regulamin 112 – reflektory z halogenowym źródłem światła,

• regulamin 98 – reflektory z gazowym, wyładowczym źródłem światła

• regulamin 48 – rozmieszczenie urządzeń świetlnych na pojeździe.

Treść tych dokumentów (reg. od 81 do 100) dostępna jest na stronie: http://www.unece.org/trans/main/wp29/wp29regs81-100.html

 

Nielegalne w świetle faktów

Z analizy regulaminów pod kątem stosowania tzw. zamienników źródeł światła wynikają następujące fakty:

• każdy reflektor może być bezpiecznie użytkowany, jeżeli co najmniej stosuje się odpowiednie źródło światła, którego oznaczenie jest naniesione, przeważnie w pobliżu miejsca jego mocowania;

• zastosowanie jednoznacznie określonego źródła światła gwarantowane jest stosowaniem różnych oprawek i trzonków źródeł światła tak, aby nie można było zamontować w reflektorze przystosowanym do żarówki np. H4, żarówki H3, czy też gazowego wyładowczego źródła światła np. D1S lub D1R;

• zapisy regulaminu 48 określają, że reflektory wyposażone w źródło światła dużej jasności (wysoka wartość strumienia świetlnego), a takimi są gazowe wyładowcze źródła światła, powinny być wyposażone w urządzenia oczyszczające szybę reflektora (tzw. spryskiwacze) oraz urządzenia samopoziomujące reflektor, ma to zapobiegać nadmiernemu olśnieniu powodowanemu przez rozpraszanie światła na zanieczyszczeniach osadzonych na szybach reflektorów, czy olśnieniu powstającemu w wyniku zmian kierunku emitowanego światła. Zastosowanie tzw. zamienników źródeł światła jest niezgodne z przepisami i może stanowić podstawę do wymierzenia mandatu lub niespełnienia wymogów niezbędnych do przedłużenia okresu ważności badań technicznych pojazdu. Prawo o ruchu drogowym Dz. U. Nr 108 Poz. 908 Art.

66 ust. 4 p. 2: „Zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nie odpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych” (Przepisami szczegółowymi, są w tym przypadku, regulaminy homologacyjne EKG ONZ).

Co więcej dystrybucja i handel wyrobami nie posiadającymi (w tym przypadku) oznaczeń homologacyjnych właściwych dla reflektorów i dla źródeł światła jest nielegalny

– określa to art. 68 Prawa o ruchu drogowym).

W świetle przytoczonych faktów nie ulega wątpliwości, że zamiana żarówek na „zestaw ksenonów” jest całkowicie nielegalna i grozi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od dłuższego czasu noszę się z zamontowaniem xenona w kawie - miał już ktoś przyjemność stracenia dowodu z tytułu xenonu w moto? Czy może policja się nie czepia i wręcz można z tym na przegląd jechać? :icon_mrgreen: Bo wiem że w samochodach to ponoć ścigają...

 

Solidne H4 zapodaj i będzie jasność :bigrazz:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...