Skocz do zawartości

Przejażdżka południową stroną


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bieszczady?

o tak- tam zawsze chętnie się wybiore. Prosze podaj termin (mniej więcej miesiąc), jak miałaby wygladac trasa i na ile planujesz taki wypad, to gdzieś mógłbym się dołączyć. :notworthy:

Trochę było o tym. Przejrzyj w dziale Chopper/Cruiser temat Jinlun made in china ale od końca. Znajdziesz tam przymierki czasowo-szosowe. Dużo nie ma, więc się nie zanudzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trasę

dzień pierwszy-Karpacz, Szklarska i okolice

- drugi-skalne miasta w Czechach

-trzeci-przemieszczenie do Katowic

-czwarty-do Krakowa

-piąty-ciekawsze miejsca wokół Krakowa, najlepiej jeśli będzie jakiś Krakus do pomocy

-szósty-przejazd do Kielc

-siódmy-rundki po okolicach Kielc /Luca jako przewodnik może się zdecyduje

-ósmy-jazda w bieszczady

-dziewiąty i dalsze - zaliczanie ciekawych miejsc w tym przepięknym zakątku naszego kraju, koniecznie Solina,

-zakończenie zabawy po około 12 dniach i do domku

Tak w ogromnym skrócie planowany zarys.

Teraz poproszę o ewentualne korekty i uwagi

 

Obecnie jestem na etapie przyglądania się, co ciekawego znajduje się w okolicach planowanej trasy.

Ponieważ Belgu jest inspiratorem pomysłu, zwiedzanie zamków i ich ruin jest preferowane :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę dodać jeszcze zachaczenie o Słowacje. Tatry po Słwoackiej stronie i tamtejsze atrakcje.

 

oraz

 

Muszna (ruiny zamku)

Piwniczna (ruiny zamku)

Nidzica (zamek)

Czchów (baszty)

 

i na Słowacji:

Oravsky Podzamok (zamkek)

Dedinky (Slowacki Raj)

Edytowane przez bodman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodmandzięki za podpowiedź :banghead:

Jeśli ktoś jeszcze ma pomysł, to bez krępacji. Trzeba tylko skoordynować wszystko z czasem, żeby nie latać na łeb na szyję. Ale na pewno pomysły będą brane pod uwagę, chociaż nie obiecuję, że wszystkie uda się zrealizować.

Majkelpldzięki za uwagę :banghead:

Ale jak usunąć ten błąd?

MODERATOR POMOCY!!!!! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodmandzięki za podpowiedź :banghead:

Jeśli ktoś jeszcze ma pomysł, to bez krępacji. Trzeba tylko skoordynować wszystko z czasem, żeby nie latać na łeb na szyję. Ale na pewno pomysły będą brane pod uwagę, chociaż nie obiecuję, że wszystkie uda się zrealizować.

Majkelpldzięki za uwagę :banghead:

Ale jak usunąć ten błąd?

MODERATOR POMOCY!!!!! :buttrock:

OK nie ma sprawy - będe śledził temat jak coś to dołączyłbym się gdzieś do Was - mam nadzieję, że nie będziecie mieć nic przeciwo podróży z "młodym"

 

PS. nie dasz rady edytować pierwszego posta i zmienić w nim temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Parę moich wskazówek co do tej trasy - sprawdzonych organoleptycznie:

- Skalni Mesta - ciekawsze są Adrspasskie Skaly niż Teplicke. Można oczywiście zacząć od Teplic na Metuji i dojść do Adrspasskich (lub odwrotnie), a potem wrócić czeskim pociągiem, który często kursuje, do punktu wyjścia, ale w sumie trzeba brać wtedy pod uwagę cały dzień (zaleta - oglądamy całość tego pasma). Można też nastawić się od razu "lightowo" na Adrspach i przepłynąć się łodzią po takim fajnym jeziorku. Polecam odszukanie takiej skałki, przypominającej... członka we wzwodzie (fajne fotki na pamiątkę wychodzą).

-Polecam miejscowość Moszna w Opolskiem - "zajefajny" zamek rodu von Winkler. Przypomina zamek z Walta Disneya - wieże, wieżyczki, wieżuńki. Można go zwiedzić w środku, ale wjazdy o pełnych godzinach(chyba) i łażenie trwa ok godziny.

-w Świętokrzyskiem - Ujazd - ruiny zamku Krzyżtopór; może ruiny zamku w Chęcinach

- Podkarpackie -pod Strzyżowem jest kompleks nietypowych bunkrów z czasów II wojny swiatowej, dla pociągów sztabowych (cały skład się chował). Osobiscie nie byłem, ale mam takie dwa niedaleko siebie w łódzkiem.

- Niezłe jest Muzeum Górnictwa Naftowego w Bóbrce k. Krosna. Fajne maszyny, wieże wiertnicze i ...najstarszy na świecie szyb ropy naftowej.

To tyle co mi przyszło do głowy tak na biegu.

Pzdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Podkarpackie -pod Strzyżowem jest kompleks nietypowych bunkrów z czasów II wojny swiatowej, dla pociągów sztabowych (cały skład się chował). Osobiscie nie byłem, ale mam takie dwa niedaleko siebie w łódzkiem.

Tak jest coś takiego, byłem swego czasu. To jest jeden bunkier długi jak cholera, puściutki w środku (mieści się faktycznie cały skład). Ale poza tym to tam nic nie ma (nawet sklepu z browarem).

Jeśli nie jest po drodze nie opłaca się nadganiać 100km, bo zwiedzania nawet na 5 minut nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej na moto zawitam.

Wszelkie Wasze informacje na temat różnych ciekawych miejsc na trasie /ze swoimi oczywiście :) / nanoszę sobie na mapkę. Na koniec zrobię jakąś kalkulację czasową i wyjdzie, gdzie można podjechać a gdzie już czas nie pozwoli. Ale na razie od przybytku głowa mnie nie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...