Skocz do zawartości

REJESTRACJA - kolejny temat - prosze o porade


AdamsDH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przepraszam za kolejny temat o rejestracji moto. Niestety na moje pytanie nie znalazlem wczesniej pytania.

Czytalem juz o tym co i jak ze sprowadzaniem moto z niemiec.

 

A moje pytanie dotyczy tego co zrobic jak sie kupuje moto od handlarza.

Wiem, ze najczesciej kupuje sie moto juz sprowadzone ale umowe podpisuje sie z Niemcem :-) Tzn osoba handlarza nie istnieje w tej tranakcji. Wtedy nie ma problemow z tym ze tlumaczyc brief i inne dokumenty musi ten kto kupil moto od niemca.

 

Ale moje pytanie dotyczy tego czy kupujac moto od Polaka, ktory kupil moto od Niemca ale jeszcze nie rejestrowal bryki, juz musze miec przetlumaczone dokumenty itd.

 

Chcialbym podpisac umowe z osoba, od ktorej kupuje motor niz z Niemcem. W razie problemow nie musialbym sie palowac do Niemiec itd.

A wiec czy Polak, ktory ma podpisana umowe z Niemcem, moze mi sprzedac moto i ja bede mogl bez problemow zarejestrowac motocykl wg. normalnych zasad dotyczacych sprowadzonego moto z UE. Czy moze bedzie to duzo wiecej zachodu?

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to nie ma żadnej różnicy, jedynie dla sprzedającego jest, że musi coś odpalić. Włąśnie żeby nie było tych kosztów często na umowie jest Niemiec a nie handlarz, od którego realnie kupiłeś moto.

 

Jeśli się mylę to sprostować.

 

Pozdrawiam

 

[ Dopisane: 19-12-2005, 20:46 ]

Aha i jeszcze to: http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...hlight=handlarz powinno Ci trochę wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ten topik widzialem bo sam w nim sie udzialem :-) Pytam bo chcialbym uniknac tego typu walkow.

 

Ale chcialbym wiedziec czy bede mial jakies dodatkowe oplaty z tego powodu. Czy tylko podatek od kupna czyli 2% wartosci. Aha i jesli kupuje moto niezarejstrowany ale od Polaka co go sciagnal to czytalem, ze ta osoba musi juz miec przetlumaczone dokumenty i zrobiony przeglad.

Czy moze sie myle.

 

Nie wiem jak to jest przy takiej sytuacji - prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem moto od kolesia który go kupil od Belga ;) Nie rejestrowal w Polsce. Wystawil mi Fakture dał dokumenty (które musialem przetlumaczyć), badanie techniczne i zarejestrowalem bez problemów. Pamiętaj żeby osoba kupująca od Niemca oplacila VAT 25 lub VAT 24 - już nie pamiętam. Tylko osoba sprowadzająca z innego kraju może to zrobić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem moto od kolesia który go kupil od Belga ;) Nie rejestrowal w Polsce. Wystawil mi Fakture dał dokumenty (które musialem przetlumaczyć)' date=' badanie techniczne i zarejestrowalem bez problemów. Pamiętaj żeby osoba kupująca od Niemca oplacila VAT 25 lub VAT 24 - już nie pamiętam. Tylko osoba sprowadzająca z innego kraju może to zrobić 8)[/quote']

 

Dokładnie....tutaj masz prawidłową odpowiedź na swoje pytanie.

 

Koleś co sprowadzał nie tłumaczy dokumentów tylko płaci VAT. Przy kupnie wystawia Ci fakturę (najczęściej na zaniżoną wartość), daje dokumenty do tłumaczenia. Ty po przetłumaczeniu, przegłądzie idziesz rejestrować. Gdyby Cie chcieli zrobić w jajo, że jeszcze jest potrzebna umowa między Niemcem a handlarzem aby zachować ciągłość historii motocykla to nie daj się omamić - kompletna bzdura.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdź dokładnie dokumenty czy dane zgadzają się w Brifie i na umowie :!: po drugie " spisz " umowę z tym Niemcem-właścicielem a z handlarzem się potarguj, żeby Ci zjechał z ceny... i według mnie to najlepsze wyjście.

 

pees. nie bardzo rozumiem co Ci da umowa z handlarzem i po co ją tak bardzo chcesz mieć :?:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje wszystkim za odpowiedz.

 

Czyli importer tylko placi VAT 24/25. Czyli ok.

 

TUREK. Dlatego chcialbym miec umowe z polakiem a nie z Niemcem bo w razie czego obowiazuje mnie polskie prawo i moge scigac polaka a nie niemca, kotrego na iczy nie widzialem. Po drugie mialem juz kiedys problemu z powodu takiego przekretu jakim jest spisywanie umow pomijajacych posrednikow. Taki posrednik nie placi podatkow za dzialalnosc, ktora prowadzi. Bo dla US jakby go nie bylo.

Ale to mnie mniej obchodzi. Wazniejsze jest to, ze w razie jakiegos walka (moto niesprawne - czyt wada ukryta) moge dochodzic pram rekojmii itp od Polaka co jest latwiejsze niz od Niemca bo nie znam prawa niemieckiego oraz niemca od ktorego pochodzi moto.

 

O swoich problemach z posrednikami juz kiedys pisalem wiec nie bede sie powtarzac

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUREK. Dlatego chcialbym miec umowe z polakiem a nie z Niemcem bo w razie czego obowiazuje mnie polskie prawo i moge scigac polaka a nie niemca' date=' kotrego na iczy nie widzialem. Po drugie mialem juz kiedys problemu z powodu takiego przekretu jakim jest spisywanie umow pomijajacych posrednikow. Taki posrednik nie placi podatkow za dzialalnosc, ktora prowadzi. Bo dla US jakby go nie bylo.

Ale to mnie mniej obchodzi. Wazniejsze jest to, ze w razie jakiegos walka (moto niesprawne - czyt wada ukryta) moge dochodzic pram rekojmii itp od Polaka co jest latwiejsze niz od Niemca bo nie znam prawa niemieckiego oraz niemca od ktorego pochodzi moto.

 

O swoich problemach z posrednikami juz kiedys pisalem wiec nie bede sie powtarzac

Pozdrawiam[/quote']

 

widzę, że wiara w system sądowniczy jeszcze nie umarła w naszym narodzie ;)

 

ja Cię nie przekonuje ale dalej uważam, że podstawa to prześwietlić moto dokładnie :!: -motocykl to nie prom kosmiczny... ale oczywiście masz rację, że wrazie czego lepiej mieć umowę z Polakiem -tylko czasami posiadanie nawet prawomocnego wyroku sądowego po np. x latach daje wielkie zero (wersja pesymistyczna) i według mnie nie tędy droga - lepiej swoje wysiłki skieruj w kierunku jak najlepszego zbadania moto..

 

Pozdrawiam i powodzenia Turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się koledzy nie znacie, po co komu vat25 zaświadczający o zwolnieniu z vat skoro wystawia fakture vat z wyszczególnionym vatem. A vat 24 musi mieć importer który chce zarejestrowac na siebie sprzęt nabyty pod szyldem nabycia wewnątrzwspólnotowego. vat 24 nie dotyczy osób fizycznych. Czyli handlarz sprzedający legalnie moto nie musi oprócz faktury vat niczego dokładać do zagranicznych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się koledzy nie znacie, po co komu vat25 zaświadczający o zwolnieniu z vat skoro wystawia fakture vat z wyszczególnionym vatem.

Ano po to żeby nie placic 150 PLN za ten dokument bez którego nie zarejestrujesz sprzęta 8) Za przepisy nie odpowiadam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedaje sprzęty na fakture vat i tego akurat jestem pewien, że vat 25 nie jest w tym przypadku potrzebny. Zdarzył mi się przypadek, że niedouczona :twisted: pani urzędniczka odesłała mojego klienta po to zaświadczenie, jednak po interwencji auto zarejestrował bez vat 25 czy 24 czy jakigoś innego vat. Mówimy tu o sprzętach kupinych w kraju przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o sprzętach kupinych w kraju przed pierwszą rejestracją.

My też mówimy o sprzętach kupionych w kraju przed pierwszą rejestracją. Nie wiem jak jest u ciebie ale ja musiałem mieć ten dokument i załatwiał go koleś który sprowadził moto, bo ja nie mogłem ani sprzedający komis. Nie tylko ja musiałem mieć ten dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Podepnę się pod ten temat za Waszą zgodą.

 

Kupiłem moto z niemcowni.Umowa z lipca 2007 chcę go zarejestrowac na wiosne 2008(tz. tłumaczenie,US,UM itd)

Moto zostało wymeldowane z Niemiec(chociaż nie wiem gdzie to w brifie jest napisane).Przegląd ma do maja 2008r.

Czy będe miał jakies problemy z rejestracją moto???

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij się teraz pod wyszukiwarkę :icon_mrgreen:

innymi słowy: odpowiedź znajdziesz w archiwalnych postach. w skrócie wygląda to tak, że obowiązku rejestracji nie masz. natomiast musisz mieć w terminie opłacone podatki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...