Skocz do zawartości

Kawasaki EN 500 zgasł i nie chce opdalić


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc trzy dni temu zauważyłem że przez filtr powietrza wylewa mi się benzyna zamówiłem zestaw naprawczy do kranika wymieniłem.

Po wymianie wszystko wyglądało ok dziś jak chciałem chciałem zrobić sobie małą wycieczkę po przejechaniu około 3-4km silnik przestał na obroty dławiło i zgasł.

Jak zatrzymałem się na poboczu zauważyłem że z filtra powietrza wylewa się paliwo prawdopodobnie z olejem oraz przy uszczelce głowicy tak jak by pocił się olejem.

Spróbowałem go odpalić go nie dało rady co może być przyczyna moich problemów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie odpalaj go .

2. Zaprowadź do warsztatu motocylkowego .

 

Jak Cię czytam - nie kombinuj bo zaraz cały piec bedziesz wymieniał tylko oodaj jakiemuś polecanemu mechanikowi.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles nie te gumki :)

Jesli po pierwszym przecieku miales pliwo w oleju i tak jezdziles ze cieklo dalej, to moze byc tetaz slabo. Odkrec korek wlewu oleju i powachaj.

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi :)

 

 

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną Twoich problemów jest Twoja niewiedza, próba oszczędności i szukanie informacji po fakcie. W motocyklu z kolei to jak koledzy napisali wyżej, zrobiłeś połowę naprawy czyli usunąłeś (przynajmniej tak Ci się wydawało) tylko przyczynę ale nie skutek. Finalnie osiągnąłeś pół-efekt i oby bez strat w piecu.

Teraz módl się aby nie okazało się, ze go przytarłeś.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem nie mam oleju w silniku więc co było przyczyną tego że wywalilo mi olej z silnika ?

Nieszczelności np na głowicy .

Jeśli olej leciał do filtra powietrza,to niezłe przedmuchy masz na pierścieniach

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelności np na głowicy .

Jeśli olej leciał do filtra powietrza,to niezłe przedmuchy masz na pierścieniach

Pozbycie sie oleju w ciagu kilku km bez zauwazenia tego jest niewykonalne - albo się wyłoży na plamie/zaolejonej opoie , albo zauważy zasłonę dymną .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALbo patrzyło sie w okienko mając 6L brei w silniku , wtedy nawet przy mocnym odchyleniu może to wyglądac na brak bo całe okno non-stop zasłonięte.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat bo dziś pojechałem odebrać motor z autoryzowanego serwisu Kawasaki mechanik powiedział mi że świeca była zepsuta i dlatego pociągneło olej no dobra ok i teraz zaczyna się kabaret :)

Mechanik odpalił motor wszystko ładnie i równo pracuje więc postawiłem motor prosto a tam leje się paliwo z olejem i na moje pytanie dlaczego to tak się leje dostałem odpowiedz bym zabierał motor do domu i sam sobie naprawił kranik bo to jest jego wina i tłumaczy mi że paliwo wlewa się do skrzyni biegów i jak się napełni to wylewa się. Dwa miesiące stał u nich motor i mechanik wie co jest źle w nim i tego nie zrobił to sa jakieś jaja i za ,,naprawe'' chcieli bym zapłacił 350zł oczywiście nie zapłaciłem bo motor nie jest naprawiony więc nie mam im za co płacić. Kierownicza obiecała mi że zajmie się ta sprawa osobiście i przywiozą mi ten motor pod dom oczywiście odmówiłem takiego rozwiązania bo przywiozą mi go zostawią i zaraz uciekną więc sam odbiorę motor jest tam plac więc zrobię sobie kilka kólek po tym placu.

 

Sorry że tak się rozpisałem ale nie spodziewałem się że będą takie jaja w autoryzowanym serwisie ktoś mi może wyjaśnić jak to się dzieje że paliwo wlewa się do skrzyni biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czy masz jakiś kwit na którym te usterki są opisane ? Albo umowe na usułgę serwisową lub potwierdzenie pozostawienia motocykla ? Jesli tak to podaj nazwe tego serwisu , oszczędzisz innym kupe czasu a moze ktoś kiedyś tobie w ten sposób pomoże zaoszczędzić czas.

Zepsuta swieca nie może " pociągnąć oleju" ..

 

W większosci przypadków paliwo może dostać się do silnika dwoma drogami :

- przez gaźniki

- przez podcisnienie kranika

 

Najłatwiej zacząc od podcisnieina kranika - wąż doprowadzający podciśnenie do kranika z króćca za gaźnikiem lub specjalnego wypustu na gaźniku ma być suchutki wewnątrz a po zassaniu go ustami ma leciec paliwo z wylotu paliwowego kranika w pozycji ON i RES . W pozycji PRI palwo leci ciały czas i używamy jej tylko do napełniania pustych gaźników (np. po serwisie lub po postoju zimowym) .

 

A w gaźnikach - nieszczelne zaworki iglicowe lub zbyt wysoko ustawiony poziom paliwa . O tym za chwilę. Teraz ściągnij serwisówkę albo znajdx kogoś rekomendowanego lub motocykliste który nie boi sie śrubokręta i ma wiecej czasu niż typowy zaganiany serwisant.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze mamy eksperta kawasaki na forum pozwoliłem sobie zapytać go o ten przypadek, i nie mam tu na myśli usterki tylko zachowanie serwisu.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/168200-ekspert-kawasaki-zaprasza-do-zadawania-pytan/

 

Usterka do zdiagnozowania dla prawdziwego mechanika nie wymaga tyle czasu jaki był potrzebny dla autoryzowanego "serwisu".

Pozostawiam sobie furtkę na niedokładne opisanie sytuacji przez autora.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...