Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co do piszczenia silnika to powiem że nie spodkałem takiego czegoś w vzr, owszem sprzęgło pracuje po paru tyśiącach tak samo jak w cbr i tu nie ma sęsu nic ruszać, co do lag to są one za miękie na orginalnym oleju i zdaża się że dobijają przy hamowaniu na pralce, można poprawić zawieszenia wlewając olej 20 i polecam to każdemu kto ma vzr bo na 10 nie ma jazdy po dziurach jak i na zakrętach, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest założenie sprężyn progresywnych i wymianie oleju, taki zabieg robiłem koledze smoq73 i jest zadowolony na max. Sory za małe udzielanie się na forum ale ktoś musi pracować przy tych waszych maszynach więc najlepiej kontakt tel

Pozdrawiam Tomek

Tak cały czas zastanawiam się nad zakupem M109R i tak mi się wydaje że czym więcej czytam tym bardziej mam wiekszy dylemat dać sporo kasy z wyglądu za niezły sprzęt i zaraz do niego dokładać żeby go ulepszyć z jego wad typu sprzęgło, lagi,biegi przy zmianie chałasują może ktoś mnie przekona że to tylko przypadki i naprawdę warto kupić i co najwarzniejsze być z zakupu zadowolonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cały czas zastanawiam się nad zakupem M109R i tak mi się wydaje że czym więcej czytam tym bardziej mam wiekszy dylemat dać sporo kasy z wyglądu za niezły sprzęt i zaraz do niego dokładać żeby go ulepszyć z jego wad typu sprzęgło, lagi,biegi przy zmianie hałasują może ktoś mnie przekona że to tylko przypadki i naprawdę warto kupić i co najważniejsze być z zakupu zadowolonym

 

Kolego !

Gwarantuję, że jak się przesiądziesz z 800setki to pierwszy sezon banan nie zejdzie Ci z twarzy :icon_biggrin:

Potem jak się już w maszynkę wjeździsz to sobie będziesz poprawiał fabrykę jeśli zechcesz ale to tylko z prawdziwej "miłości"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne obiekcje, ale kupiłem i jestem mega zadowolony :icon_mrgreen:

Nic nie trzeba poprawiać, biegi rzeczywiście wchodzą specyficznie , przy gęstszym oleju jest lepiej , ale to kwestia przyzwyczajenia ja zrobiłem przegląd i śmigam

U mnie z lagami wszystko ok. ( pozatym ewentualna wymiana oleju to nie jest poważna ani kosztowna operacja )

Jeśli chodzi o sprzęgło to tylko kwestia regulacji a nie jakichś wad, u mni chodzi dobrze nic nie trzeba było robić.

Polecam w 100% sprzęt jest naprawdę wyjątkowy, daje mnóstwo radości z jazdy i wręcz przykuwa uwagę :lalag: :lalag: :lalag:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym trafił na takiego bo chciałbym kupić coś tak około 2006/2007 i na co mam zwracać uwagę przy oględzinach ?

Witam

Na wszystko :) jak to w motocyklu w naszym kraju :) Ciężko powiedzieć na co masz patrzeć, ale zwróć uwagę na kołki i śruby czy są orginalne, czy malowanie jest orginalne, czy rama nie ma pęknięć lakieru przy główce ramy ale tu już musisz odkręcić bak i zdjąć osłonę główki, czy olej nie kapie przy wyjściu kardana z lewej strony bo jeśli kapie to na 99% był przelany olej w silniku, zobacz czy jest nabita kropka w nr. VIN jeśli nie to sprawdź czy win istnieje jako wadliwy pod względem przewodu paliwowego. I wiele innych rzeczy, których wypisać nie sposób, najlepiej znajdź kogoś kto dobrze zna VZR-a i z tobą pojedzie.

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez sq9jkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na roczniku jaki chcesz kupić to może być trzeci albo szósty komplet opon :)

dokładnie.... 2007 - trzecia opona.... akurat opony z racji dróg jakie mamy to słaby wyznacznik oryginalności... Mój ma przebieg ponad 8000mil a pierwszą oryginalną wyrzuciłem w połowie zużycia - dziura na palucha :/

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś poradzicie mój znajmy ma intrudera i cały czas leci mu olej na tylna felgę był już chyba 2 razy w serwisie i coś tam poprawili a olej jak kapał tak kapie

Ale skąd ten olej :icon_question: Z tylniego napędu :icon_question: Bo chyba nie z silnika :icon_question:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) przy troszkę ostrzejszym ruszaniu szarpie sprzegło (...)

 

W moim przypadku było trochę inaczej, ostro można było ruszyć, ale przy delikatnym puszczaniu sprzęgła szarpał i robił "kangury".

 

Wadliwy był docisk sprzęgła, wymieniony razem z tarczami i słoneczkiem - chyba tak to się nazywa. Przeszło "od ręki".

 

Panowie, podajcie jakieś namiary gdzie korzystnie można kupić opony do VZR-a.

 

I radę jeszcze poproszę, czy finansowo korzystniej jest nabyć drogą kupna opony teraz czy na wiosnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś poradzicie mój znajmy ma intrudera i cały czas leci mu olej na tylna felgę był już chyba 2 razy w serwisie i coś tam poprawili a olej jak kapał tak kapie

 

 

Ale skąd ten olej :icon_question: Z tylniego napędu :icon_question: Bo chyba nie z silnika :icon_question:

Witam

Pewnie że poradzimy :) serwis przelał olej w silniku i ma uszkodzony zimering przekładni kontowej w silniku lub zimering w przekładni głównej który może się uszkodzić od felernego łożyska lub złego montażu tylnego koła, warto sprawdzić podkładke korka spustowego olej z przekładni głównej bo czasami płata figle. Daj koledze mój nr tel a ja mu wytłumacze.

Jak widać na tylnym kole może być też olej silnikowy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, podajcie jakieś namiary gdzie korzystnie można kupić opony do VZR-a.

 

I radę jeszcze poproszę, czy finansowo korzystniej jest nabyć drogą kupna opony teraz czy na wiosnę?

 

Ja zawsze szukam w necie - znajduję najtańszą ofertę, a potem idę do mojego serwisu i zawsze się dogadujemy jeśli przepłacam to max 50zł

A kiedy kupować - to powiem tak, że kupowałem w różnych okresach sezonu i nie pamiętam, żeby ceny wahały się jakoś znacząco. 260 Metzelera - na tył kupuję w granicach 1000zł +/- 50zł

http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szo...dium=skapiec.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...