Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok...moze rocznik 09 taki juz byl nie wiem..ale jak byl to taki nie powienien byc...ale pracy silnika i skrzyni nie zmienimy.... one juz tak maja.... poza tym zdaje sobie sprawe ze "nowoczesna" konstrukcja "tak ma" i przeklada sie to tez na osiagi i moc (nie dotyczy skrzyni) ...ale ja przedkladam jakosc nad "moc".... przy czym nie mowie ze VZR to totalna kichka....podoba mi sie.. i JEST OK..ale...... itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak YAMAHA to YAMAHA.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...moze rocznik 09 taki juz byl nie wiem..ale jak byl to taki nie powienien byc...ale pracy silnika i skrzyni nie zmienimy.... one juz tak maja.... poza tym zdaje sobie sprawe ze "nowoczesna" konstrukcja "tak ma" i przeklada sie to tez na osiagi i moc (nie dotyczy skrzyni) ...ale ja przedkladam jakosc nad "moc".... przy czym nie mowie ze VZR to totalna kichka....podoba mi sie.. i JEST OK..ale...... itd.....

 

Co do skrzyni, przyznaje że delikatnie mówiąc nie jest to szczyt kultury pracy. Co do pracy silnika, nie rozumiem Cie zupelnie, probowalem róznych motorów, również tych z Y i z H i kultura pracy silnika no niestety ale odstawała od m109r na tamtych niekorzyść.

 

Co do wyboru, ktoś kiedys powiedział że motocykl sie kupuje sercem, nie rozumem. Ty straciłeś serce do swojego Intrudera, to chyba ten wypadek i dlatego tak teraz wybierasz. Porozmawiamy za 3 miesiące, jak juz zapomnisz o wypadku i siądziesz sobie na intruderka od Tomka np.

Szerokości i przyczepności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoq.... nie musze czekac 3 miechow.. ja twierdze nadal ze motocykl jest OK i warty swojej ceny.... ale latajace lancuchy w silniku na wolnych obrotach.... co swietnie slychac po wcisnieciu na luzie sprzegla....poza tym silniki hondy czy yamahy... dzialaja z o niebo wieksza kultura... nawet w mojej XV750 bylo slychac jak tloki ladnie sie przesuwaja.... to samo sie tyczy VTX , Roadstarow ... i innych.... mysle ze Tomek Ci to wytloomaczy dlaczego tak jest... tak poprostu musi byc.... jest to silnik bardziej skomplikowany i nowoczesny.. ma pewnie wiecej ruchomych elementow itd..... VZR.... dla mnie wlasnie nie mial duszy i tu sie z Toba zgodze.... byl dla mnie bezduszna zapierdalaczka... ale to wszystko kwestia gustow.. itd o ktorych sie nie dyskutuje....

 

ps. jak patrze na zdjecia w mojej galeri z VZRem to tez mi sie lezka w oku kreci :-) :buttrock:

Edytowane przez Musstaffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie myśle że porównanie tych silników mija się z celem bo to porównanie epoki kamienia z dniem dzisiejszym vzr jest skrzyżowaniem klasycznej V z silnikiem sportowym (sprawnym) a ta yamaha to jest retro w nowym wykonaniu na popychaczach a nie na 3 łańcuchach jak już Kuba wspomniał

Martwie się tylko abyś nie poszedł w strone HD bo będziesz mówił jak nasz wspólny kolega "HD musi być ale trzeba jeszcze coś do jazdy" :)

Ja osobiście wolę vzr ale rozumie też Kube i jego odczucia po wypadku ale to ci stary przejdzie to tylo kwestia czasu :) machania nam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrr.. wypraszam sobie.... klekoczace lacuchy i skrzynia biegow.... nie ma nic wspolnego z moim wypadkiem.... Hd.. mnie sie nie podobaja.. no moze Cros Bown... albo Road King.. ale one nie jezdza...... tak jak napisales.... mysle ze ta yamaha jest wolniejsza ale jezdzi.. moment ma taki sam jak VZR... ma 101 koni do 125.. ale pamietaj Tomeczku moj drogi... ze na walku straty sa duzo wieksze niz na pasku.... i na wyjsciu jak sobie liczylem moc jest taka sama lub podobna... :-) takze jeszcze jej Mi tu nie przekreslaj :-)

 

http://picasaweb.google.pl/VZR1800kubutek/...805520602254706 ;-P

Edytowane przez Musstaffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ok Kuba nie przekreślam tak wybrałeś i mam nadzieje że będzie ci dobrze służyć, podoba ci się taki styl to ok tylko na tym zdięciu jakoś marnie wyglądasz i włosy ci urosły od czasu kiedy się ostatnio widzieliśmy :)

Pozdrowionka dla VZR-owców i dla Ciebie i Kasi jako byłego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tu gadu gadu a prawda jest taka ze wszyscy jezdzimy fajnymi moto i tak czy tak nie ma sie co spierac jestesmy "jedna brać" ale nawiasem mowiąc to szkoda ze porzuciłeś intruza mam nadzieje ze "wrócisz"

A tak nawiasem mowiac temat skrzyni juz nie ma sensu drązyc ,ale faktycznie słychac i u mnie łańcuchy napedowe z prawej strony a po wciśnieciu sprzęgla cichną -wydaje mi sie jednak ze tak byc powinno na szczescie ten niepowtarzalny wydech przyglusza wszystko i nie wiem jak wy ale ja czasem siedze i slucham go -to jak muzyka dla moich uszu-lepszego wydechu seryjnego nie ma zadne moto-pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jeżdzę Yamahą Warrior, ale ostatnio zaczęło mnie brac na M1800R i mam pytanie, czy ktoś ma porównanie tych dwóch moto i może napisac kilka zdań na temat własnych doświadczeń (przyspiesznie, prowadzenie, hamulce, fun z jazdy)? Jeszcze prośba czy jest ktoś z Krakowa lub okolic kto jeździ tym moto i mógłby się ze mną spotkac celem bliższego zapoznania się ze sprzętem?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jeżdzę Yamahą Warrior, ale ostatnio zaczęło mnie brac na M1800R i mam pytanie, czy ktoś ma porównanie tych dwóch moto i może napisac kilka zdań na temat własnych doświadczeń (przyspiesznie, prowadzenie, hamulce, fun z jazdy)? Jeszcze prośba czy jest ktoś z Krakowa lub okolic kto jeździ tym moto i mógłby się ze mną spotkac celem bliższego zapoznania się ze sprzętem?

Pozdrawiam

 

Witam.

Temat o tym jest tu:

Porównanie Warriora i VZR 1800R

Myślę że juz nikt więcej informacji i porównań nie zamieści.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klekoczace lacuchy i skrzynia biegow....

 

Ano zgadza się dodatkowe nie pożądane dźwięki jakie kupujemy w pakiecie nie są zbyt szlachetne (taka to już konstrukcja) do skrzyni można się przyzwyczaić ja się już nauczyłem wrzucać biegi tak, że słychać tylko lekkie kliknięcie i to jest ok a jak przeczytałem o rdzy i Twoim słabym lakierze - to się trochę zdziwiłem mam już nastukane 70 tyś i lakier mam ok... Widać chłopaki mają problem z powtarzalnością serii - a no i rdzy to też u siebie nie zauważyłem, a regularnie zdarzało mi się jeździć również w zimie i myję motocykl na stacjach hamskim karcherem... Do tego jeszcze dołożę, że rok temu udało mi się lekko zarysować bak do dzisiaj tego nie zabezpieczyłem - ale wygląda całkiem zdrowo z pod lakieru wyszła blacha na odcinku jakieś 2,5 cm ale do dziś jest świeżutka bez grama rdzy...

 

Znaczy się ciekawe wnioski z tego wypływają dla kupujących używaną M-kę - trzeba zwrócić uwagę na jakość powłok lakierniczych...

 

No i teraz duży problem czas wymienić moto na nowe bo i rocznik i przebieg - a tu nie wiem na co - drugą M-kę mam kupić - trochę głupio nie chcę wyjść na fanatyka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz duży problem czas wymienić moto na nowe bo i rocznik i przebieg - a tu nie wiem na co - drugą M-kę mam kupić - trochę głupio nie chcę wyjść na fanatyka:)

 

Witam.

Od mocnego może być tylko lesze jeszcze mocniejsze :)

V-Max :)

 

Co do wad to o dziwo za dużo mi nie klekocze. Jedynie słyszę łańcuszek. Ponoć sprzęgło też lubi hałasować lecz u mnie jest cisza - nawet kłóciłem sie o to teraz w Pieckach na zlocie, w końcu musiałem odpalić i udowodnić :) Właściciel tamtego twierdził również że mu przód dobija i to ponoć normalne... hmmm mi ani razu - czy Komuś z Was również dobija? Lakier również mam OK pomijając odpryski czy zadziory wykonane mechanicznie podczas eksploatacji. Może z Amełyki są lepszejsze :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...