Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zgadzam się dziś zrobiłem ok 100-120 km oczywiście w swifcie bo na skóre za wcześnie :) ale moto wjechało po kilku miechach z ciepełka na trase bez najmniejszch problemów i zagadało od szczala, teraz stoi na podnośniku i zakładam klaksony kolejowe :) wraz z kompresorami choć powiem wam że ciężko było je wcisnąć, ale udało się :) został xenon no i na Ogrodzienieć 8 marca z żoną na przejażdżke i coś dobrego :) noooo i myśle że sezon będzie otwarty :) niewiem jak u was?? U mnie po tch paru km straszny stres bo asfalt i gumy zimne i trzeba delikatnie a jakoś ciężko po takim rozstaniu :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie

 

Skąd wytrzasnąłeś klaksony kolejowe? Ja mam założone jakieś klaksony z kompresorem, ale dość smiesznie grają, wolałbym coś co obudzi kierowce tira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów !

 

Pozwolę sobie zadać pytanie uzytkownikom ....M1800

 

Czy wystapiły u Was problemy z cieknącym olejem z lewej pokrywy filtra powietrza ?? Po ok 2000 tys przejechanych nowym motocyklem zaczął sobie lecieć olej na kapy i cylinder. Po wizycie w serwisie usłyszałem że importer SMP uważa taką rzecz za normalną , bo te typy tak mają . ... :icon_evil:

 

Cieknie bo masz za dużo olejku. Sprawdź zgodnie z procedurą opisaną w instrukcji, ściągnij nadmiar i będzie po sprawie.

Temat był opisywany wcześniej. W dwóch słowach Ci przypomnę:

krok1/ odpal moto i pozostaw na wolnych obrotach przez 15 minut,

krok2/ po 15 minutach zgaś i poczekaj dokładnie 3 minuty.

krok3/ sprawdź poziom oleju trzymając moto w pionie.

krok4/ a teraz jak już się przekonałeś że masz za dużo oleju, ściągnij nadmiar i po temacie.

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasnąłeś klaksony kolejowe? Ja mam założone jakieś klaksony z kompresorem, ale dość smiesznie grają, wolałbym coś co obudzi kierowce tira

Witam

Skąd ?? Zadzwoń do mnie to powiem ci co i jak, zresztą teraz bede zamawiał kolejne do vzr-a to moge ci załatwić. Co do dzwięku to zmierzone na stacji i wyszło 128db a barwa dzwięku taka sama jak u tira więc napewno usłyszy :) a daje ci słowo że katamarany stają dęba jak zatrąbie nawet jak są na drodze z pierszeństwem to hamują :)

mój nr. 666 051 410 Tomek

ps Pozdrowionka Kuba dla ciebe i Kasi, do zobaczyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skąd ?? Zadzwoń do mnie to powiem ci co i jak, zresztą teraz bede zamawiał kolejne do vzr-a to moge ci załatwić. Co do dzwięku to zmierzone na stacji i wyszło 128db a barwa dzwięku taka sama jak u tira więc napewno usłyszy :) a daje ci słowo że katamarany stają dęba jak zatrąbie nawet jak są na drodze z pierszeństwem to hamują :)

mój nr. 666 051 410 Tomek

ps Pozdrowionka Kuba dla ciebe i Kasi, do zobaczyska

 

tez Cie Tomeczku pozdrawiam wraz z rodzinka... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos szukal ladnych kuferkow do naszych VZR`ow to moge sie polecic...

 

http://picasaweb.google.pl/VZR1800kubutek/SakwyNaSprzedaz# - moja strona

 

lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=703486367 - allegro

Pozdrawiam i do zobaczniea na trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część!!!

Właśnie przenoszę sie z części forum dla drag stara do waszej i mojej (jutro odbieram papiery od dealera, a VZR w piątek lub sobotę) i mam pytanie. Gdzie mogę dostać tzw. 'bungee knobs' (Wiem, że moge je zamówić za wielką wodą, ale czy może jest to możliwe gdzieś bliżej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Właśnie wróciłem ze spaceru na trasie Gdańsk - Chorwacja - Gdańsk. Zrobiłem 3'770 km i - jak się spodziewałem - dojechałem tylni laczek do zera.

Chciałbym jednak na chwilę zatrzymać się przy mojej oponie. Po powrocie zauważyłem, że się dziwnie zużyła.

Może od początku.

Jechałem moim VZR-em klasycznie zapakowanym jak na tego typu wypadzie, czyli miałem ze sobą dwie torby z ciuchami (moja i placaczka), umieszczone po bokach moto, oraz na bagażniku centralnym, mały namiot, dwa szpiwory i ubrania przeciwdeszczowe.

Ile to waży? Nie wiem. Ja ok. 115 kg w pełnym rynsztunku, żona razem z ciuchami i kaskiem ok. 60 kg. Bagaże .... może razem 50 kg. Tak więc razem ok. 225 kg.

Po przejechaniu całej trasy opona zrobiła się łysa ale tylko na środku i lewej części - na 1/4 bieżnika. Prawa strona nie ruszona.

Styl jazdy polegał na głębokim kładzeniu się w winklach ale tylko w prawą stronę (dziwne bo właśnie prawa część opony jest ok) i delikatnym zakręcaniu w lewo bo z powodu bagażu, musiałem opuścić nisko boczną rejestrację i bałem się, że zawadzę.

Do tego wszystkiego część z bieżnikiem, która powinna być półokrągła, zrobiła się kwadratowa w trzech płaszczyznach.

I jeszcze jedno. Lewa strona opony - ta bardziej zdarta - zrobiła się poząbkowana.

Poniżej link do zdjęć opony, które zrobiłem dzisiaj.

 

http://picasaweb.google.pl/KK.Lewandowscy/...feat=directlink

 

Twardość amortyzatora miałem ustawioną na max czyli na 7.

 

Co o tym sądzicie? Jaka przyczyna? Czemu tak niesymetrycznie?

 

Pozdr.

Edytowane przez Dariadal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tak samo zdzieram opone jak Ty i nie ma w tym nic dziwnego jeśli jesteś praworęczny to pod świadomie chronisz swoją prawą strone i nawet jeśli mocno się nie kładziesz to i tak na lewym winklu dajesz więcej gazu niż na prawą i stąd takie starcie gumy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisal o Castrol 10w50 full syntetic.... u mnie pomoglo.. biegi zaczely chodzic ciszej i troche precyzyjniej...ale i tak im bardzo daleko do biegow ktore obecnie zmieniam w mojej nowej Yamaszce Raider 1900 :-)

 

pisal o tym oleju :-)

 

http://www.allegro.pl/item700837644_olej_s...50_synt_4l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustaffa, czyli jednak zmiana z VZR na Midnight Star?

 

ps.a czy ten Castrol jest też w półsyntetyku? Nie zaleję do mojej Babcinki syntetyka, bo jej bokiem wyjdzie :bigrazz:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisal o Castrol 10w50 full syntetic.... u mnie pomoglo.. biegi zaczely chodzic ciszej i troche precyzyjniej...ale i tak im bardzo daleko do biegow ktore obecnie zmieniam w mojej nowej Yamaszce Raider 1900 :-)

 

pisal o tym oleju :-)

 

http://www.allegro.pl/item700837644_olej_s...50_synt_4l.html

Witam.

Taka zmiana :)

Jak kupowałem swojego to miałem do wyboru właśnie Ridera (czarny) ale bardziej kusił mnie M109r

Na zdjęciu poniżej jest właśnie mój i ten rider :)

RIDER

Rider to bardzo ładny motocykl. Powrót do "choperów" :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... ja to bym wam napisal.. czemu zmienilem moto i zdradzilem Suzi.... no ale jak napisze to sq9jkt ... to mnie przeklnie :-) Pozdro Tomeczku.... :-)

a tak na powaznie.... zmienilem... bo.... bo.... bo ten silnik.... w vzr... (sami wiecie jak pracuje stojac na luzie) .... bo ta skrzynia.... ( tez wiecie jak pracuje) ......bo.... to wykonczenie tego motocykla to jakies " made in china" a nie "japan" dla mnie ..... w 2 miesiecznym moto ... zaczal mi rdzewiec wydech.. ( moje moto jest z 20 marca 2009) .. w serwisie powiedzieli ze moze za czesto myje... hehe ale oczywiscie wymienia.jak troche tylko bardziej podrdzewieje..... kolejne bo..... bo lakier moj czarny byl tak miekki ze sie zmatowil od ciuchow w przeciagu miesiaca.... ... bo wyciekal mi plyn chlodniczy.. i bylem w ciegu 3 miesiecy 7 razy na serwisie i nie znalezli skad wycieka mimo rozebranego motocykla.... bo..... BO RAIDER 1900 .. jest wykonczony tak jak moja dawna Yamaszka XV750 i mimo 12 lat jej felgi, chromy i lakier lepiej wygladaly niz w mojej "nowej" Suzy VZR 1800 :-) ... motocykl nadal mowiie ze przepiekny i potworny...lecz to wykonanie.... .. ehhh... prosze mnie teraz nie bic :-) :buttrock: no i 1900 to nie to 1800 :-) :crossy: Pozdro dla wszystkich....

 

http://picasaweb.google.pl/VZR1800kubutek/...645876245208850

 

http://picasaweb.google.pl/VZR1800kubutek/...602963145406466 - a ten silnik jak wyglada :-)

Edytowane przez Musstaffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps.a czy ten Castrol jest też w półsyntetyku? Nie zaleję do mojej Babcinki syntetyka, bo jej bokiem wyjdzie :bigrazz:

Witam

Proszę bardzo

http://allegro.pl/item700836945_olej_silni...40_4_litry.html

nie kupuj tego tańszego castrola który ma ciemniejszy odcień bańki!

 

ps Kuba to fakt że twój się rysował ale wczoraj robiłem zmiany Adamowi w czarnym Vzr a dziś Smokowi też w czarnym vzr i nie mają tego co ty na lakierze! więc coś z tym lakierem było nie tak zresztą sam ci pokazałem jeden elemęt :) co do wycieku płynu to mogłeś podjechać do mnie :) miał byś zrobione w 30min a nie tułać się po serwisach :) w vzr jest przewod nadmiary płynu wpuszcony w przelotową rurke ramy i to z tamtąd ci kapało po rozgrzanu maszyny :) i nie zachwalaj tej yamachy bo przejade się do ciebie i pokaże ci te bo bo bo :) mnie nic nie rdzewieje a ma już 2 sezon i myje intensywnie maszyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...