Skocz do zawartości

Dopasowanie kombinezonu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W ostatnich dniach stalem sie posiadaczem mojego pierwszego jednoczesciowego kombi. Kupilem moj rozmiar(czyli 56) ale nieco sie zdziwilem poniewaz kiedy stoje wyprostowany kombi sciaga sie z przodu uwierajac troche jajka i lekko ciagnac za szyje i barki do przodu, podczas gdy "doopa" odchodzi do gory i tylu i powstaje taki wor...

Kiedy jednak przyjme pozycje jak na moto wszystko sie normuje.To znaczy ta odstajaca i podniesiona doopa wedruje na swoje miejsce przez co sciagniety przod idzie ku gorze i nie uwiera. Dodam ze w udach mam nieco luzu i czy to moze byc tego przyczyna?

I teraz moje pytanie zmieniac bo tak juz bedzie czy zostawic bo sie troche rozejdzie? Dodam ze kombi alpinestarsa model s moto a moj wzrost 188 i 80kg wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniaczek liczylem na jakas rade... a co do napinania to raczej nie mam tego zbyt wiele (patrz wymiary)

a tak na powaznie to rozejdzie sie tak na dlugosc?

Przepraszam ale nie moglem sie powstrzymac, generalnie to mysle ze zanim sie rozejdzie to szlag Cie trafi przez tu uciskanie bo dokladnie nad miejscem ucisku masz suwak ktory trzyma skórę i sam jest nierozciagliwy. Wymień kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze doopa jest troche w innym miejscu jest inna bajka. jak sam zauwazyles po zajeciu miejsca wszystko sie normuje. Z opisu wynika, ze kombi jest za male. Gniecenie w barkach ( przy szyi ) i klejnotach rodzinnych nie wrozy nic dobrego. Na boki moze i sie rozejdzei ale na to trzeba czasu. Jednym slowem jesz za krotkie, podejrzewam ze jestes wyzszy niz 56 i chudszy niz 56 sprobowalbym rozmiaru " posredniego " ( chyba 106 lub 110 ).

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak pare miechow temu zalozylem bardzo podobny temat. Mialem wrazenie ze mnie sprzedawca zrobil w ch..a i sprzedal za maly kombinezon. jednak tak jak mi forumowicze pisali po kilkunastu jazdach kombiak zrobil sie ok. tzn nadal nie jest luzny ale z ciasnego zrobil sie akurat i taki ma byc.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego "wuja" kupowałeś jednoczęściowe kombi? Na tor...? :icon_mrgreen: Takie kombi jest uszyte żeby było wygodne w pozycji jeźdźca na moto, a nie w chodzeniu. Nic nie kombinuj, po kilkunastau jazdach rozciągnie się. Jak bardzo nie ciśnie, i nie przeszkadza w swobodnych manewrach w czasie jazdy (przerzucanie moto, kolanko, wiercenie jajkami i takie tam) to daj mu szansę.

 

A pięknie w nim nigdy nie będziesz wyglądał - widziałeś jak wyglądają chłopaki z Moto GP...?

 

Jak potrzebowałeś na codzień kombi, to było poszukać dwuczęściowego. To jest inna bajka (i można np. spodnie dobrać 54 do kurtki 56 lub odwrotnie).

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda skóra dobrze dobrana musi być obcisła a już jednoczęściówka to prawie jak druga skóra ;) to kombi z założenia służy do bardzo szybkiej jazdy i tak jest krojone/dobierane (widać to bardzo dobrze po twoim opisie - jak siedzisz na moto to wszystko jest w porządku i na miejscu ) . Każda skóra po kilku/kilkunastu ożyciach powinna rozciągnąć się i dopasować do jeźdźca .

Tak więc z tego co piszesz kombi jest bardzo dobrze dobrane do ciebie i jeśli pasuje ci jego mała funkcjonalność to nie pozbywaj się go a na pewno po kilku użyciach będziesz z niego bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozciągnąć się rozciągnie (suwak jest z przodu ale z tyłu, po bokach i od dołu jest skóra -się naciągnie :D )

 

2. 56 w pasie jest na 100 albo lepiej, więc to naturalne że masz luzy. Jak masz nietypową sylwetkę, to albo szyj na miarę, albo żyj z tym co masz.

 

Ja np. jak kupowałem skórę na tor to też koniecznie chciałem jednoczęściówkę. Ale okazało się, że na standardowe rozmiary jestem "nietypowy" - jak w pasie i nogawki OK, to kurtka w barach ni chu, chu... A jak w klatce OK, to nogawki i rękawy mogłem podwijać... :wink: Dlatego zdecydowałem się na dwuczęściowe i mam inny rozmiar spodni i inny kurtki

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam taka nietypowa sylwetke.... ogolnie jestem szczuply ale barkach troche szerszy i dlugie nawet mam lapy- taka plywacka budowa. teraz jeszcze jak go zalozylem na krotkie spodenki jeansowe to jest w nogach jak na mnie szyty nic nie odstaje. tak chcialbym go sobie zostawic ale boje sie ze sie nie rozejdzie no i lipne jest to ciagniecie za kolniezyk tak ze widac na szyi ze jest sciagniety i sciaga w dol tak ze mi prawie obojczyki widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...