Skocz do zawartości

GS 500- Pomoc- Pilnie


Bartas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem z GS 500 mojej dziewczyny. Moto chodzilo ladnie, odpalalo za kazdym razem. Ostatnio cos Suzie odbilo i czasami po przekreceniu kluczyka w stacyjce i nacisnieciu przycisku rozrusznika zamiast zakrecenia silnika slychac takie "tyk tyk". Poprostu po nacisnieciu moto nie chce odpalic, a dzwiek jest zlokalizowany w okolicy bezpiecznika w GSie. Sprawdzilem bezpieczniki, wyczyscilem mu styki, ale to nie jest to. Mial ktos taki przypadek? Moze to cos z rozrusznikiem, albo kablami? Nie dzieje sie tak zawsze, poprostu raz na jakis czas Suzie odbije... a po tym jak nie chce zakrecic wystarczy do niej podejsc i od razu pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z GS 500 mojej dziewczyny. Moto chodzilo ladnie, odpalalo za kazdym razem. Ostatnio cos Suzie odbilo i czasami po przekreceniu kluczyka w stacyjce i nacisnieciu przycisku rozrusznika zamiast zakrecenia silnika slychac takie "tyk tyk". Poprostu po nacisnieciu moto nie chce odpalic, a dzwiek jest zlokalizowany w okolicy bezpiecznika w GSie. Sprawdzilem bezpieczniki, wyczyscilem mu styki, ale to nie jest to. Mial ktos taki przypadek? Moze to cos z rozrusznikiem, albo kablami? Nie dzieje sie tak zawsze, poprostu raz na jakis czas Suzie odbije... a po tym jak nie chce zakrecic wystarczy do niej podejsc i od razu pali...

 

 

problemy z przekaznikiem, ladowaniem lub akumulatorem, sprawdz w pierwszej kolejnosci przy uzyciu miernika stan naladowania akumulatora, pozniej uruchom silnik i sprawdz ladowanie (wlacz swiatla, i sprawdz stan ladowania na wolnych i okolo 5000 obr, nie powinno byc nizsze niz 13,8V), jesli to nie pomoze to sprawdz polaczenia z przekaznikiem badz sam przekaznik..

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze w sytuacji, gdy moto nie pali z rozrusznika wystarczy sprobowac zapalic na pycha. Od tego momentu pali normalnie.

 

PS gdzie jest ten przekaznik?

 

tam gdzie slyszysz swoje "tyk tyk" :wink:

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Jutro przejrze wszystko dokladnie. Moto zaczelo wariowac od chwili upadku mojej dziewczyny przy malej predkosci w Kotlinie Klodzkiej. Mam nadzieje, ze to bedzie jakas pierdola w postaci luznego kabla :icon_exclaim:

 

 

no skoro w Kotlinie Klodzkiej... to moze byc cos powazniejszego :wink:

 

a serio to sprawdz aku, jesli masz z plynnym elektrolitem to w momencie gdy zajmowales sie dziewczyna a moto lezalo, z akumulatora moglo sie cos ulac... tak bywa

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przekaźnik abo słabe aku. Wyeliminuj aku podkładając inne. Jak dalej to samo to rób przekaźnik.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...