Skocz do zawartości

Moj pierwszy wypadek


_SB_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wyobrazam sobie ze nie mozna zauwazyc takiego znaku... Watpie zeby byl gdzies schowany za drzewem czy zakryty czyms.

No chyba ze jest faktycznie tak felernie ustawiony i co chwile ktos tam przejezdza. Ale dziwne ze nie ma tam zadnego ograniczenia predkosci ani nic w tym stylu ?

 

 

Oj da się!!! Do dziś pamiętam moje ździwienie, kiedy wpadam na skrzyżowanie i tylko kątem oka rejestruję znak stopu. Miało to miejsce jeszcze w tym sezonie. Nie jechałem szybko ale było zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję. Na szczęście nic nie jechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chcialbym pozdrowic ludzi z zarzadu drog, ktozy sobie nic nie robia z tego, ze w kazdym tygodniu ktos przejezdza ten stop i sie na kogos nadziewa i nie maja zamiaru zrobic tam swiatel, ronda, wielkiego swiecacego znaku stop czy czegokolwiek innego. Poczekajmy az tam sie ktos zabije.

:icon_razz:

 

w mojej wsi blisko domu jest droga powiatowa, po drugiej stronie jest szkoła, na drodze ograniczenie do 40, codziennie przechodzą dzieci (moje też) w związku z czym postanowiliśmy "zawalczyć" o światła i napisaliśmy pisma do Policji, Zarządu Dróg i Gminy... i co odpisali?

POLICJA - popieramy i bardzo chętnie, ale nie mamy kasy nawet na montaż atrapy fotoradaru

GMINA - patrz wyżej POLICJA

ZARZĄD DRÓG - ci się postarali, bo podobno robili badania ruchu i wyszło im, że w godzinach 9 - 11 przejechało średnio kilkadziesiąt samochodów na godzinę, z czego TYLKO KILKANAŚCIE PROCENT przekroczyło dozwoloną 40... nie przeprowadzali badań w największym natężeniu ruchu pieszych i samochodów czyli np. 7-8 i 13-14, bo po co, a może wyszłoby, że jednak światła by się przydały?

 

konkluzja : nie wymagaj myślenia od urzędasów, którzy mają serdecznie wszystko w d.pie i do roboty przychodzą po to, żeby o 15.00 lecieć do domu, a jedynym ich zmartwieniem jest to, jak zapełnić czas pomiędzy 7.00 a 15.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie przesadzajmy..

 

3. no nie ma chyba potrzeby wykazywac ze zwyczajnie przejechales skrzyzowanie i nawet gdybyś miał pierwszenstwo a z boku wyjechal pirat drogowy to bys go nie zauwazyl?:>

 

Jeżeli jechałby 30km/h to bym go zauważył pewnie, ale samochody na głównej jechały przynajmniej 50km/h. Wiadomo, że to wszystko moja wina i wcale się nie usprawiedliwiam :) . Po prostu nasłuchałem się od innych ludzi, że w tym miejscu jest co najmniej jeden taki wypadek w tygodniu, a Lewin Brzeski to nie jest metropolia i ruch nie jest tam kosmiczny, więc coś jest na rzeczy.

 

Z pozytywnych aspektów wypadku - mam już Inazumę, a normalnie miałbym dopiero na następny sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Zdecydowanie da sie przesmarowac taki znak stopu!

Takie cos powinno byc wyraznie oznaczone najpierw znakiem odwolujacym pierwszenstwo, potem znakiem ustap i na koncu stopem. A na ziemi tez przydalby sie spory trojkat z gruba biala linia zatrzymania.

A jesli tego wszystkiego nie ma, jest tylko jeden maly stop, a wczesniej ciagle ma sie pierwszenstwo - daje sobie 80% szans, ze tez bym sie nie zatrzymal...

 

Wspolczuje wypadku, gratuluje jako takiego zdrowia "after" i nowego motocykla :).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...