Skocz do zawartości

zużycie śrub regulacji zaworów


maciek251
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio poczytałem, że u mnie w moto (VT500e) lubią się zużyć śruby regulacji luzu zaworowego, (a konkretnie utwardzana ich część która to styka się z trzonkiem zaworu) co może być przyczyną szybkiego zwiększenia luzu zaworowego, hałasu, uszkodzenia tychże części oraz rozklepania zaworów itp. Sprawdzałem luz zaworowy-jest ok,utwardzana częsć śrub jeszcze jest:) jednak z silnika cały czas dochodzi taki cykający dźwięk zbyt luźnych zaworków. Podczas kontroli luzu zaóważyłem dziwną rzecz: powierzchnia śruby regulacyjnej styka się z tronkiem zaworu nie całą powierzchnią lecz tylko z 1 strony (tzn jak wkładam listek szczelinomierza to do połowy wchodzi bardzo luźno a dopiero na końcu wchodzi z oporem tzn. tak jak powinien z luzem 0,1). Czy tak powinno być i to normalne zużycie czy luz powinien być na całej powierzchni taki sam a ja mam te śruby do wymiany(a zatem prawdopodobnie one tak cykają)? Uf mam nadziej że zrozumiale opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uszkodzenia są normalne ale tylko w zaniedbanym silniku i aby przywrócić go do normalnego stanu należy wymienić śruby regulacyjne i zawory na nowe.

Po takiej operacji wystarczy robić regulacje zaworów w/g zaleceń serwisówki a silnik nie będzie stukał zaworami.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez koncowka trzonka zaworu jest plaska, a koncowka sruby regulacyjnej, wspolpracujaca z trzonkiem jest powierzchnia sferyczna. To chyba normalne ze powierzchnia styku jest zblizona do punktowego. Tam problemem sa zarowno te sruby jak i trzonki zaworow, ktore sie poprostu rozklepuja. Jezdzic mozna, czesto zawory regulowac, ale to jest 500km i znowu stuka. Zeby bylo git to tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...