Skocz do zawartości

Nolan N103 - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem swego N103 po tym jak stary N101 postanowił popełnić samobójstwo i rzucił się na środek włoskiej autostrady pod koła samochodów :D .

Czyli ... kupiłem go we Włoszech ? Włochach ? ... qrna w Italii ...

Cena katologowa 308€ dostałem zniżkę do 260€ czyli na nasze 260x3,30=858zł ( dane z wyciągu 854,62zł ). Cena baaaardzo przyzwoita.

Co do kasku, na pierwszy rzut oka robi świetne wrażenie, ładny, solidny mebel. Po trzech tysiącach widzę i czuję następujące wady;

-uciska uszy przy oprawce okularów. Mam nadzieję że się ułoży.

- Blenda opada ciuuut za nisko i łaskocze mnie w nos, oczywiście tylko wtedy jak kręcę nosem. Na coś.

- Szybka nie trzyma w pozycji ciut otwartej, zamyka się "automatycznie" przy większej szybkości, nawet nie większej bo przy 70 - 80km/h.

- niewyczuwalne otwieranie wentylacji w szczęce w rękawicach. Mały skok i zero wyczucia, jak dla mnie oczywiście.

- Dosyć głośny.

- nie potrafię zdjąć antyfoga i przy próbie dostały się pod, czyli między jakieś farfocle.

 

+ dobra widoczność.

+ wygodny, nie licząc uszu.

+ subiektywnie lekki.

+ świetna wentylacja, gdyby jeszcze ta szybka nie opadała ...

 

Przyzwoity mebel, za te pieniądze co dałem bardzo przyzwoity. Dobrze wykończony i ładny.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Też posiadam ten kask, jednak jestem zdziwiony poziomem hałasu.

W poprzednim kasku (Lazer Revolution) nie odczuwałem aż takiego szumu. Prawdopodobnie muszę troszkę szybkę wyregulować.

Macie może pojęcie jak to zrobić?

Poza głośnością nie mogę złego słowa o nim powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Traska zaliczona, ponad 300 km i wszystko super duper tylko troszke wieje przy zamkniętych wywietrznikach i jak sie robi zimo wieczorkiem to czuć ..... no ale po co jest kominiarka :buttrock: Ogólnie jestem bardzo zadowolony :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przelatałem w Nolanie N103 ten sezon, więc dołożę swoje trzy grosze.

Skala porównawcza to wysłużony już N100, tu przewaga nowszego modelu jest bezdyskusyjna,

wreszcie otwieranie jedną ręką, wewnętrzna blenda, czy wyjmowany do prania środek.

N102 ma nieco "milszy" od 103 materiał wnętrza - dla łysielca ma to znaczenie ;)

Ale do Schubetha Concept, obydwum trochę brakuje - Niemiec cichszy, lżejszy, wykonany z lepszych materiałów. Tyle że wiele osób, w tym także ja "kupuje oczami", a nie ma co kryć że Nolan pod względem designu przeważnie był w czołówce (w przeciwieństwie do Schubertha).

Zdzichu - na odgniatanie końcówek okularów, odrobinę pomaga wycięcie tej okrągłej zaślepki na słuchawki.

(ten sam problem miałem w Schubercie). A żeby wyjąć antifog, trzeba niemal "wyprostować" wizjer - bez obawy jest bardzo elastyczny.

Dźwignia opuszczania blendy faktycznie jest za mała, samą blendę natomiast, można trochę podpiłować żeby nie uderzała w nos :)

 

Pzdr

Edytowane przez pablo70

DESMOBSESSION www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeleciałem w N103 kilka tys km i ogólnie też pozytywne opinia, ale...

1. Jest głośny -zdecydowanie

2. Blenda faktycznie potrafiła sama opaść czasami po jeździe na nierównościach

3. Kupiłem go w Louisie i gratis był N-com basic set, dokupiłem bluetooth i da się rozmawiać ale do jakichś hmm 60km/h, powyżej tego już nic nie słychać prawie. Co prawda u mnie coś dziwnego bo tylko lewa słuchawka działała ale zawsze.

Obecnie myślę o sprzedaży tego kasku.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwalam sobie odgrzebać temat...

Pojawiają się jakieś dodatkowe spostrzeżenia/uwagi odnośnie N103...

Jak wygląda w porównaniu z Cabergiem GT?

Prawie byłem zdecydowany, ale...

pewien sprzedawca zbił mnie "nieco" z tropu sugerując Shoei Multitec...

 

Multitec to wydatek rzędu 1700,-, zaś N103 mógłbym mieć za 920,-

 

Czy ktoś miał okazje porównać i ma jakieś spostrzeżenia uzasadniające wydanie dodatkowej (niemałej) kaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze obecnie w Airohu.Taki za cyrka 6-7 stowek.Takie lekkie enduro.Glosny,turbulencje,zawirowania..Pojechalem do salonu,polozylem pieniazki i wyjechalem sprawdzic "103".Spodziewalem sie ze przy pieniazkach x2 bedzie lepiej.Niestety,uwazam ze jest glosno.Podzielam tez poglad ze blenda jest ciut za blisko.Po moich spostrzezeniach,po powrocie zaproponowali mi C3.Niestety nie mialem akurat tyle kasy na kaucje,ale w sklepie wrazenie ciszy bylo powalajace.Mialem wrazenie ze mam stopery.Podjade jeszcze zobaczyc jak w drodze sie sprawdzi,ale mysle ze to jest "to".Tylko ta cena... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan N-com 103 ... nigdy więcej.

To coś czyli antyzaparowywcz - totalna porażka, trzeba co i rusz dokręcać bo się wyłopotuje i rysuje szybkę :banghead:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafił Ci się jakiś trefny egzemplarz? U mnie (N103 bez n-coma) ta wkładka trzyma się przy szybie i nie lata. Jest kilka minimalnych rysek przy górnej krawędzi, ale nie przeszkadza to w widzeniu.

Albo za mało jeżdżę i dopiero się toto rozklekocze po większym przebiegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też posiadam od miesiąca N 103 (wcześniej N 102). Generalnie świetnie się spisuje, poza jednym, paruje strasznie (jestem w mniejszości z tym problemem - trafiłam akurat na zły egzemplarz). Niestety trzeba będzie reklamować ale na inny model nie zamienię. Suma plusów zdecydowanie przewyższa minusy.

Edytowane przez Kati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...