Skocz do zawartości

Problem-zacisk hamulcowySV1000S-2003


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Zaciski czyste.

2.Klocki nowe.

3.Uklad po inspekcji poprawnie odpowietrzony.

Fabrycznie przewod hamulcowy idzie do prawego zacisku a z tamtad wedruje na druga strone(jak dla mnie troche dziwne rozwiazanie).

Prawy zacisk pracuje niepoprawnie,wysuwaja sie tylko dwa (z czterech) nienaprzeciwlegle tloczki,co powoduje krzywienie sie tarczy i nierownomierne zuzywanie sie klockow.

Czy jedynym rozwiazaniem jest zakup nowego zacisku?

Jezeli ktos mial podobny problem,jak zostal rozwiazany?

Dzieki i pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tzw przejście jest zapchane(mam na myśli bardzo malutką dziurke, którą przypływa płyn chamulcowy).

 

A nie masz żadnych wycieków?

 

Tak jak napisalem wczesniej,uklad wyczyszczony i po inspekcji. Zacisk byl rozebrany i umyty,wszystko zostalo sprawdzone mimo to problem wystepuje dalej :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz gwarancję że tłoczki równo się wysuwają, tzn, że dobrze chodzą?

Bo brzmi tak jakby po prostu coś nie puszczało tłoczka.

A to jak jest połączone nie powinno mieć znaczenia. Hydraulika to załatwia - tzn płyn pójdzie tam gdzie najmniejszy opór....

 

Może zamień tłoczki miejscami?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozbiare zacisk jeszcze raz,choc jestem pewny,ze po ostatnim czyszczeniu zostawilem i zlozylem wszystko TIP TOP. Jedyne,czego moge sie domyslac,to fakt,ze zacisk zrobiony jest z alu a tloczki sa metalowe,przed czyszczeniem pod wplywem brudu tloczki wytarly zacisk od srodka w taki sposob,ze nie pracuja jak powinny,wiec moje dzialania nic nie daly i trzeba szukac nastepnego zacisku niestety.Pzdr i dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...