Skocz do zawartości

Gaznik Keihin MX Fcr 41mm


str_18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Nitomen ci napisal obniz poziom paliwa w tym gazniku o 1mm na poczatek i sprawdz czy nie jest lepiej.

Jezeli sie poprawi to obniz o jeszcze 1 mm tak zeby dojsc do dobrze wypalonej swiecy na srednich obrotach. Aby to sprawdzic jedziesz na srednich obrotach kilka km po czym gasisz silnik bez schodzenia na wolne i wykrecasz swiece po ostygnieciu silnika

Zadnych manewrow z dyszami na razie nie rob, bo i tak maxem nie miales okazji jeszcze pojezdzic.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Nitomen ci napisal obniz poziom paliwa w tym gazniku o 1mm na poczatek i sprawdz czy nie jest lepiej.

Jezeli sie poprawi to obniz o jeszcze 1 mm tak zeby dojsc do dobrze wypalonej swiecy na srednich obrotach. Aby to sprawdzic jedziesz na srednich obrotach kilka km po czym gasisz silnik bez schodzenia na wolne i wykrecasz swiece po ostygnieciu silnika

Zadnych manewrow z dyszami na razie nie rob, bo i tak maxem nie miales okazji jeszcze pojezdzic.

 

Adam M.

 

Ok sprobuje obnizyc poziom w plywaku o 1-2mm i dam znac co z tego wyszlo. Wysokosc mierzyc gdy gaznik jest w normalnej pozycji czy nalezy go odwrocic aby plywak byl oparty? Wyczytalem ze prawidlowy poziom to 9mm. Jak obnizyc o 1mm to do 8. Sorki za glupie pytania ale jeszcze nie bawilem sie gaznikiem.

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumioem o co tu sie pytasz.

Musisz w taki sposob podgiac jezyczek plywaka zeby szybciej powodowal zamkniecie zaworu, ale jak to dokladnie zrobic zalezy od konstrukcji samego plywaka i w jaki sposob zamyka on zawor.

Najlepiej daj zdjecie tego plywaka z zaworem po zdjeciu komory plywakowej - bedzie latwiej rozmawiac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik odradzal mi zabawy z plywakiem bo pozniej go przestawic to nie jest łatwo a 1mm wyczuc. Sprzedam ten gaznik albo zamienie na seryjny fcr 39 bez doplat.Kupie normalny i bedzie dobrze. Zauwazylem ze silnik mi sie grzeje. Chlodnica u gory cieplejsza niz u dolu tzn ze chlodzenie ok. Hmm grzanie sie moze byc spowodowane ta duza dawka paliwa czy zle wyregulowane zawory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem czy bawic sie w to czy nie. Mechanik mowil ze pozniej bedzie mial problemy zeby mi gaznik wyregulowac jak zaczne grzebac przy plywaku. Jak zmniejsze ilosc obrotow srubki o mieszanki z 2 obrotow na 1 1/2 albo 1 to wtedy paliwa i tak bedzie dostawal tyle samo, zmieni sie tylko ilosc powietrza? Jak to z ta srubka jest?

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam licznika ale tak na oko z kolega ustalilismy ze przejchalem jakies 30km. Zalalem paliwo do baku i do tego samego miejsca wlalem prawie 3l. Takze na 100km wychodzi jakies 9l. Nowa swieca byla mocno zakopcona. Nie wiem czy da sie jeszcze wykrecic srubke od mieszanki. Raczej to nie zmniejszy spalania :cool:

 

Stan gaznika jest wporzadku. Pare dni temu czyszczony. Zadnych uszczerbkow na dyszach, iglicy. Poprostu musze jakos go wyregulowac. Sprzedawca mowil ze gaznik jest od dakarowki.

Zapomnialem zapytac. Przez dysze wolnych obrotow tez moze byc takie spalanie?

Co do tego spalania, nie dawno zalozylem taki gaznik i spalanie wzroslo mi o jakies60% ( poprzednio gaznik MIKUNI) jakies 10l na 100km jazda enduro ale za to motorek ozyl i teraz czuc ze jedzie :biggrin: Cos za cos, przyjemnosci kosztuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...