Skocz do zawartości

krzywa stopka


Rekomendowane odpowiedzi

Więc z góry przepraszam za taki nagły nalot moich wątków, ale poprostu mam wiele pytań...

Gdy pewnego razu jeździłem po lesie, wywróciłem się na bok i boczna stopka uderzyła w korzeń i w ten sposób wkrzywiła sie do góry. I teraz gdy jest złożona ociega o wachcacz i zdziera mi z niego farbe i już naklejke przez to musiałem zedrzeć. Więc moje pytanie jest takie: jak wyprostować tą stopke?. Próbowałem stawać na niej, waliłem gumorym młotkiem i nic to nie dało, proszę pomuzcie mi i powiedzcie jak można wyprostowac stopke :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci radzę odkręcenie stopki, bo w momencie gdy jest ona przykręcona to prawdopodobnie delikatnie sprężynuje i za razem uniemożliwia Ci jej wyprostowanie. po za tym łatwiej jest naprostować stopkę zamocowaną w np. imadle. :roll:

ja sam co pewien czas muszę swoją prostować... często wygina mi sie od siadania na motor przy rozłożonej stopce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabek ma racje. Odkręć stopke i sciśnij ją imadłem tak aby skrzywiona stopka sama się wyprostowała. Ja takim sposobem prostowałem pełno części od motoru i jeszcze ani razu nie miałem z tym problemu. Zapomniał bym o jednym. Zanim zaciśniesz stopke w imadle to obwiń ją szmatą by jej nie uszkodzić.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć stopke i sciśnij ją imadłem tak aby skrzywiona stopka sama się wyprostowała.

 

No nie wem czy ona tak sama sie wyprostuje :roll: po za tym do takiej czynności trzeba byłoby mieć duże imadło, bo stopka jest długa. Jak znam życie to najlepiej będzie ją owinąć w jakąś cienką szmatkę, tak jak kolega żywej wspomniał, a następnie założyć na jeden koniec jakąś rurkę i za ciągnąć rurą tak aby się stopka wyprostowała. :banghead: ja tak kiedyś kierownicę prostowałem. w sumie nawet dobrze mi poszło, ale i tak potem kupiłem tą renthala... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...