Skocz do zawartości

Motocykl na A1


Rekomendowane odpowiedzi

witam będe zdawał teraz prawo jazdy kategori A1 i chce kupic nowy motor. najlepiej nsr 125. ale jak szukam to zadko zdarza sie zarejestrowana na A1 ... i teraz zastanawiam sie jak to jest z procedurą rekjestracji na A1.. czy taka rejestracja to problem tak jak na 50? czy nie ma z tym problemów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rejestruje sie na A1 tylko normalnie sie rejestruje, pic polega na tym czy prawo jazdy kat. A1 pozwala na jazde danym motocyklem czy tez nie. Sprawa wyglada tak, jezeli jedizesz kupic sobie motocykl to przede wszystkim musisz zajzec do dowodu rejestracyjnego jaka ma moc silnika(na A1 moc nie moze przekraczac 11kW(czytaj kilowatów, tak jest oznaczana moc w dowodach 1kW=1,6KM) i pojemnosci silnika nie moze przekraczac 125ccm(czytaj centrymetrow szesciennych). Jezeli te 2 kwestie beda spelnione mozesz bezproblemu jezdzic takim motocyklem na prawo jezdzie kat. A1.

ps czy Ty nie jestes czasem za mlody/A1 jest od 16 roku zycia;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalnie to na A1 mieści sie tylko WSK 125 i bodajrze cz 175 cała reszta ma za dużo mocy ........nsr odblokowana ma chyba 32KM więc odpada chyba że masz zablokowaną albo przekręt w dowodzie....

 

reasumując sama rejestracja to żaden problem gorzej przy kontroli policji bo jeśli masz ponad 11Kw to płacisz 300 zł za brak odpowiedniej kategori i nie możesz jechać dalej (analogicznie jakbyś na A1 jechał starem czy osobówka)

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy rejestrowaniu MITO musiałem uzupełnić dokumentacje, stary dowód nie miał wszystkich danych o mocy itp. Wysłali mnie po jakiś papier od diagnosty, prawko mam normalne więc nic nie kombinowałem i diagnosta po prostu spisał dane ze swojego katalogu moc 38 koni. Wracam zarejestrować biorą papiery i rozkminiaja pół godziny co z ty zrobić, zadzwonili do diagnosty że dane im się nie podobają i dali mi kartkę napisana odręcznie co diagnosta ma wpisać moc 15 koni. Myślę że dużo mocniejszych 125-tek ma papiery na A1. Pzdr

Edytowane przez WoWski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moze byc nawet zarejestrowany na motor aby tylko w dowodzie było napisane odpowiednio. ze 11kw i 125... czyli najłatwiej było by kupic sprowadzony sprzet i tak włąsnie go zarejestrowac zeby takie dane miał... albo szukac takiego w polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...