Skocz do zawartości

Pytania na przyszłość. Jakie moto z oparciem, do 750ccm


bakardi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W temacie chopperów jestem zielony jak trawa :) dlatego chce się was spytać o kilka rzeczy. Nie zrozumcie mi że chce w tym sezonie sobie coś kupić tylko po prostu chce mieć ogólny zarys całej sprawy. Jak mi kolega pozwolił się przejechać virago 1100 to postanowiłem też sobie w przyszłości kupić choppera a nie ściga. Co mnie najbardziej interesuje, co ma być w moim chopperze:

- oparcie dla pasażera

- pojemność od 250 do 750ccm

-ok 60KM (jak będzie 50 to też nic się nie stanie :biggrin:)

-żeby nie było żadnych wad konstrukcyjnych tak jak w virago jest problem z rozrusznikiem :/

-Ma to być Honda,Kawasaki, Yamaha lub Suzuki (najlepiej jak będzie yamaha lub suzuki)

-żeby miał obrotomierz i licznik.

-żeby fajnie grzmiało :notworthy:

Tylko nie zapomnijcie o tym że pytania zadaje żeby mieć ogólny pogląd na sprawę i żebym wiedzieł jakie moto spełnia moje wymogi.

 

 

Z góry dzięki :buttrock:

Pozdrawiam

Edytowane przez mennefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- oparcie dla pasażera

- pojemność od 500 do 750ccm

-ok 60KM (jak będzie 50 to też nic się nie stanie :banghead:)

-żeby nie było żadnych wad konstrukcyjnych tak jak w virago jest problem z rozrusznikiem :/

-Ma to być Honda,Kawasaki, Yamaha lub Suzuki (najlepiej jak będzie yamaha lub suzuki)

-żeby fajnie grzmiało :bigrazz:

 

oparcie dokupisz do każdego - zowie się sissy bar

60KM to mają cruisery powyżej 1000ccm, n.p. Drag Star 1100 62KM :rolleyes:

fajnie to będzie grzmiało, jak się wydechy wymieni - fabryczne zazwyczaj bzyczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc[albo wszystkie] motocykli nie ma oparcia dla pasażera,jest to wyposażenie dodatkowe,głośne rury też nie są w standarcie.Więc moto albo takie kupisz albo sobie doposażysz.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triumph America. Ma oparcie. Lub Speedmaster-ale oparcie musisz już dokupić.

 

nie chodzi mi tylko o oparcie, lecz o wszystkie punktu jakie wymieniłem. W końcu nie będę kupywał moto pod oparcie dla pasażera :D.

 

oparcie dokupisz do każdego - zowie się sissy bar

60KM to mają cruisery powyżej 1000ccm, n.p. Drag Star 1100 62KM smile.gif

fajnie to będzie grzmiało, jak się wydechy wymieni - fabryczne zazwyczaj bzyczą

a virago750 ma 60 km i jest chopperem.

 

 

jeszcze najważniejszy punkt jaki nie wymieniłem :) do 10000 zł. będzie coś za taką cene na chodzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a virago750 ma 60 km i jest chopperem.

 

Wg poniższego zestawienia 55,5 przy 7.500 obr :) a max moment przy 6.000obr - dla porównania Virago 1100 (ten sam silnik co w DS) ma 62KM ale przy 6.000obr, a max moment już przy 3.000 i to jest charakterystyka choppera. Ma być wolnoobrotowo, a nie po "szlifiersku".

http://chudzikj.republika.pl/XV750.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

nie chodzi mi tylko o oparcie, lecz o wszystkie punktu jakie wymieniłem. W końcu nie będę kupywał moto pod oparcie dla pasażera ;).

a virago750 ma 60 km i jest chopperem.

jeszcze najważniejszy punkt jaki nie wymieniłem :) do 10000 zł. będzie coś za taką cene na chodzie ??

 

Virago 535 chyba z 2000 roku.

 

 

ale 750 w ogóle nie słychać żeby chodziła jak szlifiera :wink:. To co jeszcze mi proponujecie ??

i jeszcze jeden punkt dokładam żeby moto miał obrotomierz i licznik

 

Suzuki SL 650 Savage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]Nie zrozumcie mi że chce w tym sezonie sobie coś kupić tylko po prostu chce mieć ogólny zarys całej sprawy. Jak mi kolega pozwolił się przejechać virago 1100 to postanowiłem też sobie w przyszłości kupić choppera a nie ściga

 

Najpierw przejedź się na różnych typach motocykli, Hehe, myślę,że do czasu kiedy będziesz mógł sobie kupić sprzęt, to już choppery mogą ci się odwidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przejedź się na różnych typach motocykli, Hehe, myślę,że do czasu kiedy będziesz mógł sobie kupić sprzęt, to już choppery mogą ci się odwidzieć.

 

nawet jeśli już nie będę chciał choppra to będę miał już jakieś pojęcie o nich :D.

 

Kup sobie Honda Shadow 750 z lat 80. Masz oparcie mieścisz sie w górnej granicy 750ccm, masz 66KM i jak przerobisz wydechy będzie fajnie grzmiało i powinieneś znaleźć je w kwocie do 10000.

 

Też tak myślałem ale ona jest bardziej jak cruiser, a nie chopper :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 z przykladowo 83r jest bardziej chopperem niz cruiserem.

np.

http://www.bikez.com/pictures/honda/1983/2....%20McCourt.jpg

 

 

no to to tak :icon_exclaim:. Ale uważam że jest trochę za stara. Lepiej mieć sprzęt troche młodszy, niż takiego staruszka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Honda Shadow 750 z lat 80. Masz oparcie mieścisz sie w górnej granicy 750ccm, masz 66KM i jak przerobisz wydechy będzie fajnie grzmiało i powinieneś znaleźć je w kwocie do 10000.

 

Dobra koncepcja, ewentualnie Intruder 750 (ma 55KM) i zdecydowanie jest chopperem :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to tak :). Ale uważam że jest trochę za stara. Lepiej mieć sprzęt troche młodszy, niż takiego staruszka :)

 

Chłopie zdecyduj sie czy chcesz mieć motocykl do 10000 czy nowy.

Stawiasz takie wymagania których żaden motocykl nie spełni, podejdź poważnie do tematu.

 

Jeśli chcesz motocykl o pojemności około 700ccm i mocy 60KM za 10000 to młodszego jak 1990 raczej nie znajdziesz.

 

Nowsze motocykle są zdławione, żeby wyrobić sie w coraz surowszych normach spalania, wiec będzie ciężko spełnić warunek mocy, poza tym nowsze motocykle w większości są cruiserami, a na dodatek są droższe.

 

Wiec jeśli chcesz choppera o swoich wymaganiach to szukaj w staruszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...