Skocz do zawartości

Drag Star 650 przekaźnik pompy paliwa, pompa paliwa,


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Drag 650/1998r

Z pomocą serwisówki doszedłem, że pompa nie włącza się, ale jest dobra. Sterowana jest przekaźnikiem, (280 pln oryginał) który nie podaje napięcia na zacisk pompy. Zwarłem więc na krótko, zadowolony, że przechytrzyłem technikę.

Pompa , owszem, właczyła się, ale pracowała ciągle... no i polała się benzyna strumieniem na ziemie...

Zwykle po włączeniu zapłonu chwile napełniała (terkotała) gaźniki i stawała.

Pytania :

1. Czy przekaźnik padł ?

2. Czy pompa jest w jakiś sposób sterowana - wł/wyłącz w zalezności od potrzeb ?

3. Czy ktoś ma jakis pomysł na tańszy przekaźnik ?

 

Pozdrawiam

 

Julisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego przekaźnika , może jego układ połączeń lub masz schemat elektryczny do swego moto. Tak będzie łatwiej. Jeśli jest to zwykły przekaźnik typu cewka elektromagnesu ze stykami to żaden problem zastąpić go jakimś samochodowym za kilkanaście pln. Ważny jest tylko układ łączenia zastyków i max prąd łaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Drag 650/1998r

Z pomocą serwisówki doszedłem, że pompa nie włącza się, ale jest dobra. Sterowana jest przekaźnikiem, (280 pln oryginał) który nie podaje napięcia na zacisk pompy. Zwarłem więc na krótko, zadowolony, że przechytrzyłem technikę.

Pompa , owszem, właczyła się, ale pracowała ciągle... no i polała się benzyna strumieniem na ziemie...

Zwykle po włączeniu zapłonu chwile napełniała (terkotała) gaźniki i stawała.

Pytania :

1. Czy przekaźnik padł ?

2. Czy pompa jest w jakiś sposób sterowana - wł/wyłącz w zalezności od potrzeb ?

3. Czy ktoś ma jakis pomysł na tańszy przekaźnik ?

 

Pozdrawiam

 

Julisz

 

 

Sterowanie pompy dziala tak ze sterownik dostaje impulsy zaplonowe z modulu i wlacza plus na pompe.

Im wiecej impulsow ( wieksze obroty ) tym czesciej zalacza pompe.

Sugerowal bym sprawdzenie polaczen zasilania sterownika pompy i czy impulsy docieraja to tego sterownika .

 

Pozdrawiam

Mariusz K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie pompy dziala tak ze sterownik dostaje impulsy zaplonowe z modulu i wlacza plus na pompe.

Im wiecej impulsow ( wieksze obroty ) tym czesciej zalacza pompe.

Sugerowal bym sprawdzenie polaczen zasilania sterownika pompy i czy impulsy docieraja to tego sterownika .

 

Pozdrawiam

Mariusz K.

 

 

Sterowanie pompy dziala tak ze sterownik dostaje impulsy zaplonowe z modulu i wlacza plus na pompe.

Im wiecej impulsow ( wieksze obroty ) tym czesciej zalacza pompe.

Sugerowal bym sprawdzenie polaczen zasilania sterownika pompy i czy impulsy docieraja to tego sterownika .

 

Pozdrawiam

Mariusz K.

Bardzo dziękuję za posty. Serwisówka pokazuje połączenia, moduł jako czarną skrzynkę. Nie jest możliwe domyśleć się jego działania.

Ze schematu wynika, że moduł przerywa obwód cewki przekaźnika pompy. Mam natomiast problem ze zidentyfikowaniem modułu.

Konkretnie : gdzie jest i co robi

oraz jak sprawdzić , czy działa.

Pozdrawiam.

Julisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...