Skocz do zawartości

Maszyny rolnicze na drogach


Batman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi teraz ktory z tych punktow ,ktore wymieniles nie pozwalaja na czyszczenie maszyn wyjezdzajacych z pola na droge? To nie jest czepianie sie, tylko taki syf powoduje realne niebezpieczenstwo na drogach. A rozdrobnienie gospodarstw na pewno utrudnia prace,ale wedlug mnie w zaden sposob nie zwalnia z obowiazku spoczywajacego na rolniku. To tak jakby polski lekarz stwierdzil ze nie musi ratowac czyjegos zycia, bo pracuje na gorszym sprzecie, mniej mu za to placa, a do tego musi pracowac w trzech szpitalach :evil: Twoja sympatie do wschodnich nacji i ustroju tam panujacego ocenilem po podpisie :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajc sam sobie odpowiedziałeś na pytania,pytałeś mnie o różnice pomiędzy polskim rolnictwem a zachodnioeuropejskim ,bo jesteś zbytnio chyba nie.... żeby je wyłapać ,a nie o takie różnice które powodują ,że w polsce drogi są zanieczyszczone przez błoto wyciągnięte na drogi przez maszyny rolnicze a w np uk nie

a gdybyś myślał to w tych które wymieniłem też byś coś odnalazł jeszcze

nigdzie nie napisałem że to nie jest niebezpieczeństwo bo jest i sam tak uważam że stanowi bardzo duże zagrożenie zresztą tak jak i plama oleju na asfalcie, naprawianie dróg smołą i grysem(kamyczkami), drzewa rosnące zaraz przy drodze i fatalny stan polskich dróg

nie wiem jak jest w uk ale w niemcowni mają oddzielne drogi dojazdowe do pól asfaltowe o stanie wiele lepszym niż polskie główne i wcale nie czyszczą maszyn tylko wyjeżdżają sobie i jadą nie stanowiąc żadnego zagrożenia

 

zającu po moim podpisie możesz najwyżej ocenić antypatię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LItosci ludzie :lapad:

Madry rolnik wam nie zrobi takiego numeru.

Natomiast rolnik klasyczny nawet nie ma was w dupie.

Poprostu "o co chodzi ?" jedzie na pole i juz, co go obchodzi jakistam 'motor'. Co jemu kto zrobi ? Nic :evil:

Fajnie sie oburzasz Lunatyk - na Warszawe sie latwo pisalo, a teraz jakos cie boli :icon_evil:

 

o co chosi ?

 

 

 

Zajc a Ty powiedz mi jak to niby czyszczą te maszyny w UK ?? Myją je, czyszczą łopatą czy jak ?

 

eh wyrwałeś mi to z ust ! :]

 

 

Czyszczenie kół przy wyjeździe z pola jest tak realne jak to że motocykliści będą jeździć wolno. Sam nigdy tego nie robie i nie mam zamiaru czyścić kół ciągnika. Maszyny rolnicze jak rozrzutnik, pługi czyszczę zawszę. Sam problem jest spowodowany tym, że niektóre pola leżą przy asfalcie i wtedy jest problem. Mniejszy problem jest jeżeli z asfaltu zjeżdżamy na drogę polna i po ok. 100 m jest pole. Wtedy wyjeżdzając z pola jak to się mówi " co ma spaść to spadnie " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zającu po moim podpisie możesz najwyżej ocenić antypatię

 

To ja teraz chciałbym poczytać jakie z Twojej strony argumenty przemawiają na niekorzyść tej partii?

 

Rozumiem, można ich krytykować za niektóre decyzje bądź zachowania, ale każdy, który neguje ich stanowisko nie jest do końca "kumaty". Jedyna partia, która próbuje zrobić coś w kraju...

 

Czy może boli Cię, że chcą "wyrównać" rolników co do reszty społeczeństwa? Co jest zresztą bardzo pozytywnym aspektem ich reform.

 

A co do czyszczenia sprzętu rolniczego na wyspach to jest prawda. Wysokie mandaty czekają na rolników robiących syf na drogach.

Edytowane przez Patriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nic nie boli ,pisałem Ci że nie będę dyskutował o polityce o i obecnie panującym rządzie bo nie mam na to ochoty zresztą to jest off top

nikt nie mówi ,że tam nie czyszczą maszyn i że nie ma mandatów tylko jak to robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriko - temat był o rolnikach a nie o partiach i kto którą lubi i dlaczego i jak to sie wiąże z jego inteligencją. A zapewniam Cię że się nie wiąże.

Co do rolników to sam mieszkam na wsi i nie oszukujmy sie - czyszczenie kół przed wyjazdem z pola to utopia. Tak jak ktoś wcześniej powiedział: "to tak samo realne jak to że motocykliści będą jeździć wolno". Co do jazdy na podwójnym gazie - owszem, były takie jednostki, ale policja u nas tak ich wymęczyła że teraz co najwyżej szybko się przemkną przez wioskę żeby wrócić do domu. Co do pługów, zachodzenia w zakrętach i zajmowania całej drogi przez szeroką przyczepę czy inny sprzęt to takie samo jego prawo tym jeździć jak nasze motocyklem. Nawet może większe, bo on z tego żyje, a my jeździmy dla przyjemności. Pozostaje więc myśleć zawczasu i przewidywać, że za zakrętem na wiosce może się podstępnie czaić kombajn, więc trzea jechać wolniej żeby mieć czas na reakcje.

Aha i jeszcze odnośnie tego po co temat był założony - osobiście nie miałem sytuacji próby staranowania przez ciągnik, ale przecież doskonale widać jego kierowcę, to czy ma lusterka i czy w nie patrzy itd. i można przewidzieć że będzie chciał skręcić w tą polną drogę po lewej. Wystarczy chwilę pomyśleć i się zastanowić, zamiast odruchowego włączenia migacza i zabrania się za wyprzedzanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - kończymy batalię o partie i politykę.

 

Patriko - temat był o rolnikach a nie o partiach i kto którą lubi i dlaczego i jak to sie wiąże z jego inteligencją. A zapewniam Cię że się nie wiąże.

 

Hmm... Najwidoczniej zbyt dużego pojęcia o tym nie masz. Właśnie, że odpowiednia interpretacja zewnętrznych informacji, tudzież poglądów dotyczy inteligencji oraz "głębi" intelektualnej człowieka. Gdy ta inteligencja jest zbyt niska występują bardzo proste problemy zwane "konfilktem zewnętrznych informacji"... BLE BLE BLE, mogę tak zapisać całą stronę.

 

The end of this discussion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc a Ty powiedz mi jak to niby czyszczą te maszyny w UK ?? Myją je, czyszczą łopatą czy jak ?

Jasne ze nikt nie lata ze szczoteczka do zebow i nie pucuje opon. Ale wystarczy "przylozyc" maszynie na szutrze/ubitym kawalku pola by zgubic wiekszosc blota z kol. Puknac w blotniki i wiekszosc odpada na polu zamiast syfic na drodze. A wiekszosc u nas wyjezdza bezposrednio z pola na droge i ma to w dupie ze po nich syf zostaje. Widocznie zbyt wiele wysilku to kosztuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w UK ... tam nawet z kanistrem pójść na stację po paliwo nie wolno)

Wolno, aby miescil wiecej niz dwa litry.

Teraz wam powiem, bo ja ze wsi :icon_question:

Wiekszosc sprzetu rolniczego poruszajacego sie po naszych szosach, to ledwohamujace nieoswietlone traktory, czesto ze sprzetem typu opryskiwacz(nieraz wystajacym znacznie poza obrys ciagnika) lub przyczepa z tylu. Wtedy o kierowca o widoku do tylu moze zapomniec, i czasem zapomina. Nie wiem jaki % ciagnikow rolniczych ma aktualny przeglad. Zyle takiemu rolnikowi sie nie przelewa, wiec jak sie luesterko gdzies o galaz stlucze, to juz tak zostanie. Kiedy sie stlucze lampa, to szkoda, ale nowej nie bedzie.

Technika skretu traktorem z przyczepa wymaga zajecia 1,5 pasa czasem. Maszynu rozrzucaja bloto na szoscie bo rolnikow to nic nie obchodzi po 1. a po 2. czesto bloto, rozjezdzona droga prowadzi prosto do szosy. Wiec nie ma gdzie traktora ''przegonic'' zeby zgubic bloto.

Jesli jedzie tylko traktor, to i tak nie spodziewajacie sie, ze wrzuci kierunek, kiedy zechce skrecic, bo po co. Jesli jedzie ze sprzetem lub przyczepa to badzcie pewni, ze nie wrzuci bo pewnie nawet nie ma. Pomijam tu oczywiscie nowe/zadbane maszyny rolinicze i rolnikow swiadomych zasad ruchu drogowego.

Moze cos sie teraz zmienia, ale rolnicy w niesprawnych traktorach zle oceniaja odleglosc do innych pojazdow(nie ma sie co dziwic, skoro pzrez kilkanascie lat jezdza maszyna z Vmax25km/h) olewaja pzrepisy i zola wino Tanie. A kapsle zakladaja sobie na sruby felg, zeby bylo kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...