Skocz do zawartości

Yamaha YZFR1 - olej z odmy?


typeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zauważyłem dzisiaj na parkingu plamkę oleju pod motorem (YZF R1 2002) - olej sączy się z weżyków (odma?) w ilościach jak na zdjęciu.

 

http://img366.imageshack.us/my.php?image=dsc00328tz4.jpg

 

Olej był wymieniany ok 1500 km temu, ale dopiero dzisiaj zauwazyłem te objawy. Na zimnym silniku, kiedy moto stoi prosto (tzn nie jest przekrzywione na nóżce) okienko prawdy pokazuje stan full, a nawet trochę ponad. W sumie już po wymianie widziałem, że oleju jest dużo, ale jak już pisałem wsześniej pod moto było sucho. Olej ma prawidłową, ciemnobrązową barwę, nie ma "kaszki", "piany" itp więc nie wysoki stan raczej nie jest spowodowany przez przedostawanie się płynu do układu smarowania. Teraz zasypię Was gradem pytań.

 

1. Czy to normalne, że zaczeło się sączyć po miesiącu od wymiany oleju? Czy ten olej gdzieś się zbiera i doipero teraz zaczął wyciekać? Czy to znaczy, że filtr powietrza kwalifikuje się do wymiany?

2. Czy na zimnym silniku w okienko powinno wskazywać fulla, 3/4, 1/2? Jak będzie optymalnie.

3. Czy powinienem może odciągnąć trochę oleju? Jezeli tak, to jak to najlepiej zrobić?

4. Generalnie, czy mam powody do zmartwienia, czy nie?

 

Dzieki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez wlew oleju ściągnij strzykawką z wężykiem tyle, aby na zimnym silniku w okienku było między min, a max. Nie powinno więcej wywalać. Może moto leżało i wyciekł nadmiar oleju.

Pzdr.

Edytowane przez jacek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Tez mam R1 (2001) i ostatnio gdy wymienialem filtr powietrza zaobserwowalem na sciance airboxu slady oleju Mozliwe ze jest to spowodowane w moim przypadku stawianiem na kolo :icon_rolleyes: Najlepiej otworz airbox i zobacz czy filtr nie plywa w oleju Zbyt wysoki poziom oleju + jazda w winklach mogly spowodowac kapanie z wezykow. Co do poziomu oleju ja utzymuje go przy gornej kresce ale nie przekraczam Ostatnio gdy poziom zszedl do polowy miedzy kreskami zapalala sie niewiadomo dlaczego kontrolka poziomu oleju :icon_rolleyes:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy poziom zszedl do polowy miedzy kreskami zapalala sie niewiadomo dlaczego kontrolka poziomu oleju :icon_razz:

 

Na szczęście kontrola sygnalizuje tylko poziom a nie ciśnienie, także głowa do góry :)

 

Własnie niedawno synchronizowałem koledzie gaźniki w nowo kupionej R1. Też airbox był zachlapanay olejem, że aż sciekało z airboxu na gaźniki...

U niego akurat bardzo dmuchało i dymiło z węża odmy po ściągnięciu od airboxu. Po wypowiedziach na forum okazało się, że takie dymienie i obfite dmuchanie za dobrze to nie wróży...

 

Wypnij z airboxu wąż z odmy, odpal silnik i zobacz czy masz wieksze przedmuchy i dymienie... i wtedy bedziesz się martwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...