Skocz do zawartości

Pare pytan - dotarcie,regulacja,odstep elektrody


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! z gory przepraszam za brak polskich znakow - nie dogralem po formacie jeszcze, otoz sprawa ma sie nastepujaco, mialem sobie dt50 2005r, silnik full seria, wieksza dysza i zburaczony - poprzewiercany filtr, moto nie dokrecalo na 6 biegu do konca, poprostu jak sie bujnelo z mostu np wyzej to cos trzeszczalo w cylindrze - myslalem ze za mala dysza, zmienilem cylinder na tuningowy, polowe silnika rowniez, wieksza dysza itp, no i sytuacja sie powtarza, dokreca sie do 9-10 tys na 6 biegu i jak by przerywala - moze modol? a moze ze nie jest jeszcze do konca dotarte? i jeszcze pytanko, na stronie ngk dla tego samego silnika - ale w roznych motorowerach podaja inne swiece i inny odstep elektrod? dlaczego tak jest? np dla rs 50 br8es albo b8es, i odstep 0.5 a dla mojej dt br9es i odstep 0.8, zmiana tego cos da? i jeszcze jedno, jaka powinna byc cieplota swiecy, dla mocno podrasowanego silnika ? silnik zostal ciut odprezony zeby mial mniej koni za ciut wieksza zywotnosc walu, dac zimniejsza czy cieplejsza?

Edytowane przez Sloniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpewniej elektryka..... mój mtx na dotarciu kręci do oporu (na luzie 11tys na 1 i 2 biegu też potem już troche gorzej :icon_exclaim: )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem cylinder na tuningowy, polowe silnika rowniez, wieksza dysza itp,
(...)wiecy, dla mocno podrasowanego silnika ?
silnik zostal ciut odprezony zeby mial mniej koni za ciut wieksza zywotnosc walu,

Ja już się pogubiłem.. Podrasowałeś tą 50teczke po czym ją "odprężyłeś",żeby miała mniej mocy :? Nic dziwnego,ze nie dokręca obrotów na 6biegu. Co w tym dziwnego ? Im szybciej śmigasz tym wzrasta opór powietrza to raz. Dwa to to,ze krzywa mocy i momentu nie jest liniowa i przy max obrotach masz mniej mocy. Świeca tego nie zmieni. Odstęp ustaw taki jak przewidział producent moto podobnie ciepłotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...